Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ισχυει αυτο που ακουσα οτι μπορουν μια συνδρομη για το πακετο 4Κ να την μοιραστουν μεχρι και 4 ατομα? και μαλιστα με ταυτοχρονη θεαση ?  Αν ισχυει ειναι πολυ καλο! αν ειναι ετσι και θελει καποιος να μοιραστουμε την συνδρομη ας μου στειλει μηνυμα :)

 

4 συσκευες απο την ιδια ip...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

4 συσκευες απο την ιδια ip...

 

 

Το γράφει κάπου αυτό ή απλώς το υποθέτεις; 

 

Παρεμπιπτόντως, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ μία συνδρομή των 4 συσκευών μαζί με άλλους τρεις φίλους, οι οποίοι βρισκόμαστε ο καθένας στις 4 μεριές του (αττικού) ορίζοντα. Και βλέπουμε κανονικότατα και οι τέσσερις, χωρίς πρόβλημα.

Μέχρι τώρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφει κάπου αυτό ή απλώς το υποθέτεις; 

 

Παρεμπιπτόντως, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ μία συνδρομή των 4 συσκευών μαζί με άλλους τρεις φίλους, οι οποίοι βρισκόμαστε ο καθένας στις 4 μεριές του (αττικού) ορίζοντα. Και βλέπουμε κανονικότατα και οι τέσσερις, χωρίς πρόβλημα.

Μέχρι τώρα. :)

 

Γραφει 4 συσκευες στο σπιτι. Δεν φανταζομουν ποτε οτι θα το εχουν ξεκλειδωτο σε διαφορετικες ip , αφου ετσι τοτε ολοι θα κανουν ομαδικες συνδρομες. Αλλα φαινεται δεν ξερουν τι βγαζουν εκει στο νετφλιξ και δεν τους νοιαζει...

Good to know  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γραφει 4 συσκευες στο σπιτι. Δεν φανταζομουν ποτε οτι θα το εχουν ξεκλειδωτο σε διαφορετικες ip , αφου ετσι τοτε ολοι θα κανουν ομαδικες συνδρομες. Αλλα φαινεται δεν ξερουν τι βγαζουν εκει στο νετφλιξ και δεν τους νοιαζει...

Good to know   :)

 

Να είμαι ειλικρινής, ενώ έχω καταχαρεί με το Netflix, εάν δεν μπορούσα να συνδεθώ μέσω shared subscription, δεν θα το έβαζα. Στο σπίτι η σύνδεσή μου είναι γύρω στα 4,2 Mbps οπότε μετά βίας "σηκώνει" 720p (το βράδυ, όταν δεν χρησιμοποιώ άλλη συσκευή για να μπω στο Internet, έχει γεμάτο φεγγάρι και δεν φωνάζουν οι γάτες έξω). Μόνος μου δηλαδή δεν θα το έβαζα με τίποτα.

 

Εκτός αν αρχίσω να μένω στη δουλειά όπου έχω 50άρα φουλ (δεν είναι κακή ιδέα...). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Update για όσους δεν παρακολουθούν το topic του House of Cards season 4

 

Το Netflix μόλις πρόσθεσε όλους τους κύκλους της σειράς House of Cards, συμπεριλαμβανομένου του τελευταίου που κυκλοφόρησε μόλις χθες. 

 

Μόνο αγγλικοί υπότιτλοι προς το παρόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να είμαι ειλικρινής, ενώ έχω καταχαρεί με το Netflix, εάν δεν μπορούσα να συνδεθώ μέσω shared subscription, δεν θα το έβαζα. Στο σπίτι η σύνδεσή μου είναι γύρω στα 4,2 Mbps οπότε μετά βίας "σηκώνει" 720p (το βράδυ, όταν δεν χρησιμοποιώ άλλη συσκευή για να μπω στο Internet, έχει γεμάτο φεγγάρι και δεν φωνάζουν οι γάτες έξω). Μόνος μου δηλαδή δεν θα το έβαζα με τίποτα.

 

Εκτός αν αρχίσω να μένω στη δουλειά όπου έχω 50άρα φουλ (δεν είναι κακή ιδέα...). :)

Με Ελληνικη ip η αληθεια ειναι οτι το netflix ειναι πολυτελεια. Με Αμερικανικη ή Καναδικη ειναι οκ.

Τωρα με συνδρομη δια του 4 , δεν υπαρχει κανενας λογος να μην το βαλει καποιος εκτος απο το οτι ειναι τζαμπατζης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά προς ενημέρωση.Στην λίστα του Netflix, με τους Blocked VPN Providers μπήκε και ο καλύτερος απο όλους (PureVPN). Στο support τους στην αρχή μου τα μασούσαν και αφού τους όρμηξα μου παραδέχθηκαν ότι έχουν πρόβλημα, το ψάχνουν να το διορθώσουν (χλωμό το κόβω μιας και δεν υπάρχουν άλλες διαθέσιμες IPv4 διευθύνσεις) και προς το παρών λειτουργεί μόνο ένας US Server τους. Κρίμα γιατί το Καναδέζικο Netflix είχε πάρα πολλές παλιές ταινίες που δεν υπάρχουν στο Αμερικάνικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gotham και Better Call saul (season 2) με Ελληνικούς υπότιτλους .... προς το παρόν

 

 

ps

Όσοι ενδιαφέρεστε για ελληνικούς υπότιτλους μιλήστε μαζί τους (live chat)

https://help.netflix.com/contactus?locale=en-GR

Όσοι περισσότεροι ζητήσουν τόσο πιο γρήγορα θα γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Ελληνικη ip η αληθεια ειναι οτι το netflix ειναι πολυτελεια. Με Αμερικανικη ή Καναδικη ειναι οκ.

Τωρα με συνδρομη δια του 4 , δεν υπαρχει κανενας λογος να μην το βαλει καποιος εκτος απο το οτι ειναι τζαμπατζης...

 

F* logic. Άμα δεν θέλει να πληρώσει κάποιος μία πατατουπηρεσία είναι τζαμπατζής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω έχει αναφερθεί και προηγουμένως απλά για σιγουριά θα ξαναρωτήσω. Για να μπουν τα επεισόδια μιας σεζόν θα πρέπει πρώτα να έχει παιχτεί όλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε βρει κανέναν DNS που να «παίζει»;

 

Έχουν μπλοκάρει τα πάντα...

 

Δυστυχώς τπτ. Στο PureVPN που θεωρείται το καλύτερο, παίζει μόνο ένας Αμερικάνικος server, μέχρι να μαυριστεί και αυτός φυσικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...