Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μακάρι να μπουν κι Ελληνικές τράπεζες

γιατί στο Apple Pay που είναι πόσο καιρό τώρα εδώ , μπήκε μόνο η Alpha Bank μέχρι στιγμής

(συν τα γνωστά n26, revolut, κλπ)

Επεξ/σία από atrias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, atrias είπε

μακάρι να μπουν κι Ελληνικές τράπεζες

γιατί στο Apple Pay που είναι πόσο καιρό τώρα εδώ , μπήκε μόνο η Alpha Bank μέχρι στιγμής

(συν τα γνωστά n26, revolut, κλπ)

Ενταξει, ειναι πολυ λιγοτεροι οι χρηστες apple εδω, μια ερευνα του 2019 ελεγε 84% android και 12% apple, οποτε πλεον θα θελησουν να καλυψουν αυτο το ποσοστο και οι Ελληνικες τραπεζες.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατη αγορά σε συνάλλαγμα από τη monese. Μου εβγαλε το εξης μηνυμα: we ll add a currency exchange fee when the payment is fully cleared.

Νομιζα δε χρεωναν προμήθεια μέχρι τα 2000(δεν το εχω περασει).... Αλλαξε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, spartak1 said:

Πρόσφατη αγορά σε συνάλλαγμα από τη monese. Μου εβγαλε το εξης μηνυμα: we ll add a currency exchange fee when the payment is fully cleared.

Νομιζα δε χρεωναν προμήθεια μέχρι τα 2000(δεν το εχω περασει).... Αλλαξε κάτι;

Εάν είσαι στο free plan, πάντα χρέωνε προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, spartak1 said:

 Ξέρεις πόσο είναι η προμηθεια μήπως;

2% είναι. Μέσα από την εφαρμογή εάν πατήσεις προφίλ- my plan σου δείχνει όλες τις χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Hapatingo είπε

2% είναι. Μέσα από την εφαρμογή εάν πατήσεις προφίλ- my plan σου δείχνει όλες τις χρεώσεις.

Το τσέκαρα. Μου δείχνει ότι μέχρι τα 2.000/μήνα δεν υπάρχει προμήθεια. Υπάρχει 2% μετά από αυτό......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, spartak1 είπε

Πρόσφατη αγορά σε συνάλλαγμα από τη monese. Μου εβγαλε το εξης μηνυμα: we ll add a currency exchange fee when the payment is fully cleared.

Νομιζα δε χρεωναν προμήθεια μέχρι τα 2000(δεν το εχω περασει).... Αλλαξε κάτι;

Το πρόσθεσαν;Τι νόμισμα έχεις και σε ποιο έγινε η συναλλαγή;

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, spartak1 said:

Το τσέκαρα. Μου δείχνει ότι μέχρι τα 2.000/μήνα δεν υπάρχει προμήθεια. Υπάρχει 2% μετά από αυτό......

Το δικό μου plan είναι το starter όπως το είχα ανοίξει από το 2015. Με την Monese δεν ασχολήθηκα πολύ μιας και είχε χρεώσεις. Τώρα βλέπω ότι το συγκεκριμένο plan δεν υπάρχει. 
Εσυ μάλλον έχεις το simple για να σου δίνει €2.000 δωρεάν μετατροπές.

Spoiler

0D522C5E-3D06-483B-ABDC-35651794F5F4.png.a5aa475f13476e62468b244a892c2bf9.png93101D4B-CA3A-4D22-A291-580C084C2579.png.49d168f299d9547f6f3276a68db1321c.png 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spartak1 είπε

Οχι. Σε λίρες και εχω ευρω βασικό

Δεν μπορείς να ανοίξεις και αλλο λογαριασμό σε λίρες ωστε να πληρώνεις απο εκει με virtual card?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν μπορείς να ανοίξεις και αλλο λογαριασμό σε λίρες ωστε να πληρώνεις απο εκει με virtual card?

Ποια η διαφορα; Πάλι δεν πρέπει να μετατρέπω τα ευρω; Αν χρεωνει προμηθεια μόνο για αγορες θα τη χρεωνει; οχι για μετατροπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Ποια η διαφορα; Πάλι δεν πρέπει να μετατρέπω τα ευρω; Αν χρεωνει προμηθεια μόνο για αγορες θα τη χρεωνει; οχι για μετατροπες;

Πάλι θα μετατρέπεις αλλά η μετατροπη θα ειναι χωρίς έξοδα.Ασε το να δεις αν θε σε χρεώσει κάτι,μου το έχει βγάλει και εμένα αλλά δεν νομίζω ότι με χρέωσε τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google Pay εφαρμογή δεν θα δούμε καθόλου στην Ελλάδα από όσο φαίνεται. Οι προσθαφαιρέσεις των καρτών και άλλων ρυθμίσεων, θα γίνεται μέσα από το Google Services. Η πληρωμή θα γίνεται με ανοιχτό το NFC και απλά ξεκλείδωτο το κινητό. Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ψάχνεσαι μέσα στις ρυθμίσεις αν θες να πληρώσεις με άλλη κάρτα

https://support.google.com/pay/answer/10173487

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Αλανια μου επειδη ψαχνομαι λιγο τον τελευταιο καιρο για να χω τετοιες επιλογες, μπορει καποιος να μας κανει μια γενικη σουμα με το ποια καρτα αξιζει και για τι σεναριο? Ενεργοποιησα Curve προς το παρον, με σκοπο να περασω μεσα τις ελληνικες. N26, Bunq, Revolut, κτλ τι περισσοτερο εχουν να προσφερουν για να εξετασω αν θα γραφτω και σε αλλες υπηρεσιες χρηματος. ΠΧ ακουω μερικοι που μιλατε για συναλλαγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...