Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, t-shock είπε

Μόλις άνοιξα για πρώτη φορά λογαριασμό στην viva και έκανα digital card την οποία δέχτηκε κανονικότατα στο Google Pay
Ηρθε η ώρα να πάρω και κανονική κάρτα

Πόσο κοστίζουν η ψηφιακή και η κανονική αντίστοιχα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, Doubt είπε

Πόσο κοστίζουν η ψηφιακή και η κανονική αντίστοιχα;

Η ψηφιακή (η πρώτη) τζάμπα

Ενώ η κανονική, είναι 5 ευρώ για την αποστολή της. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης έχει 2 επιλογές, ενεργοποίηση (δεν ξέρω αν εννοεί αποστολή) σε 20 μερες ή πιο γρήγορα αν πληρώσεις παραπάνω. αλλά ήρθε σε 5 μερες η καρτα 

1 ώρα πριν, t-shock είπε

Η ψηφιακή (η πρώτη) τζάμπα

Ενώ η κανονική, είναι 5 ευρώ για την αποστολή της. 

εγω έφτιαξα 5 virtual τζάμπα. αν με ρωτησεις γιατί, για πλάκα μέχρι να δω που θα φτάσει. στην 5η είπε φτάσατε το όριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, vagstef είπε

επίσης έχει 2 επιλογές, ενεργοποίηση (δεν ξέρω αν εννοεί αποστολή) σε 20 μερες ή πιο γρήγορα αν πληρώσεις παραπάνω. αλλά ήρθε σε 5 μερες η καρτα 

εγω έφτιαξα 5 virtual τζάμπα. αν με ρωτησεις γιατί, για πλάκα μέχρι να δω που θα φτάσει. στην 5η είπε φτάσατε το όριο

Είχα την εντύπωση πως στο site έγραφε μόνο μια. 

Την δέχτηκε κανονικά στο google pay εσένα? 

Περιμένω να μπουν τα λεφτά από το έμβασμα για να πάρω και το πλαστικό (με 5 ευρώ και πολλά τους είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, t-shock είπε

Είχα την εντύπωση πως στο site έγραφε μόνο μια. 

Την δέχτηκε κανονικά στο google pay εσένα? 

Περιμένω να μπουν τα λεφτά από το έμβασμα για να πάρω και το πλαστικό (με 5 ευρώ και πολλά τους είναι)

όντως πολλα ! έτσι λέει όντως, όμως λογικά θα σε αφήσει να φτιάξεις.

ναι και η πλαστική πέρασε και οι virtual,  κοίτα είναι gpay ready η viva πλέον για ελληνικές κάρτες οπότε μένει να ανοίξει εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagstef είπε

όντως πολλα ! έτσι λέει όντως, όμως λογικά θα σε αφήσει να φτιάξεις.

ναι και η πλαστική πέρασε και οι virtual,  κοίτα είναι gpay ready η viva πλέον για ελληνικές κάρτες οπότε μένει να ανοίξει εδώ

Αφου διάβασα κίολας ότι δεν έχει έξοδα συναλλάγματος, θα την έχω σε μεγάλη εκτίμηση λόγω gpay και greek iban
https://help.vivawallet.com/hc/el/articles/360007336557-Μπορώ-να-χρεώσω-την-κάρτα-μου-σε-ξένο-νόμισμα-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, t-shock είπε

Αφου διάβασα κίολας ότι δεν έχει έξοδα συναλλάγματος, θα την έχω σε μεγάλη εκτίμηση λόγω gpay και greek iban
https://help.vivawallet.com/hc/el/articles/360007336557-Μπορώ-να-χρεώσω-την-κάρτα-μου-σε-ξένο-νόμισμα-

Ναι θα ναι η πρώτη απ τις ελληνικές που θα το ξεκινήσει. Εκτός αν έχουμε καμία έκπληξη απο συστημική που το θεωρώ απίθανο 😂 και η N26 στάνταρ που έχει ήδη βάλει την Ελλάδα στο support page για GPay. Απλά τώρα εξαρτάται καθαρά από την Google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vagstef είπε

Ναι θα ναι η πρώτη απ τις ελληνικές που θα το ξεκινήσει. Εκτός αν έχουμε καμία έκπληξη απο συστημική που το θεωρώ απίθανο 😂 και η N26 στάνταρ που έχει ήδη βάλει την Ελλάδα στο support page για GPay. Απλά τώρα εξαρτάται καθαρά από την Google

αμα φέρουν οι συστημικές gpay στην ελλάδα, θα χτυπίσω ταττού με τα λογοτυπά τους
η ν26, μια μας βαζει στο support menu, μια οχι. Αφου ομως η viva, δουλευει, τότε στην άκρη και η ν26

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, t-shock είπε

αμα φέρουν οι συστημικές gpay στην ελλάδα, θα χτυπίσω ταττού με τα λογοτυπά τους
η ν26, μια μας βαζει στο support menu, μια οχι. Αφου ομως η viva, δουλευει, τότε στην άκρη και η ν26

πρέπει να βρήκα την ημερομηνία που θα ξεκινήσει. κάτι τους ξέφυγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, t-shock said:

Αφου διάβασα κίολας ότι δεν έχει έξοδα συναλλάγματος, θα την έχω σε μεγάλη εκτίμηση λόγω gpay και greek iban
https://help.vivawallet.com/hc/el/articles/360007336557-Μπορώ-να-χρεώσω-την-κάρτα-μου-σε-ξένο-νόμισμα-

6.3. Σε περίπτωση χρήσης της Κάρτας για τη διενέργεια συναλλαγών σε ξένο νόμισμα, ο Κάτοχος θα επιβαρύνεται με την αντίστοιχη προμήθεια μετατροπής όπως αναφερεται στον εν ισχύ Τιμοκατάλογο της VIVA PAYMENTS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

6.3. Σε περίπτωση χρήσης της Κάρτας για τη διενέργεια συναλλαγών σε ξένο νόμισμα, ο Κάτοχος θα επιβαρύνεται με την αντίστοιχη προμήθεια μετατροπής όπως αναφερεται στον εν ισχύ Τιμοκατάλογο της VIVA PAYMENTS.

υπάρχει κάποιο link?
γιατι μου φαίνεται οτι τα έχουν μπερδεψει μεσα στο site για τους επαγγελματικους λογαριασμούς

edit: viva payments ειναι για τα pos κτλ που εχουν, αλλιώς θα έγραφαν viva wallet (θεωρω)

Επεξ/σία από t-shock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, t-shock said:

υπάρχει κάποιο link?
γιατι μου φαίνεται οτι τα έχουν μπερδεψει μεσα στο site για τους επαγγελματικους λογαριασμούς

edit: viva payments ειναι για τα pos κτλ που εχουν, αλλιώς θα έγραφαν viva wallet (θεωρω)

https://www.vivawallet.com/gr_el/terms-and-conditions-personal-gr

Στην κεντρική σελίδα της κάρτας για ιδιώτες γράφουν  "Χωρίς πρόσθετες χρεώσεις. Πληρωμές σε όλο τον κόσμο ηλεκτρονικά ή σε φυσικό κατάστημα χωρίς πρόσθετες χρεώσεις."

Ενώ στους όρους χρήσης "6.3. Σε περίπτωση χρήσης της Κάρτας για τη διενέργεια συναλλαγών σε ξένο νόμισμα, ο Κάτοχος θα επιβαρύνεται με την αντίστοιχη προμήθεια μετατροπής όπως αναφέρεται στον εν ισχύ Τιμοκατάλογο της VIVA PAYMENTS." 

To viva wallet είναι απλά ένα προϊόν της Viva Payments.

Η Viva Payments Services S.A (Viva Payments) είναι ένα αδειοδοτημένο ίδρυμα ηλεκτρονικού χρήματος από την Τράπεζα της Ελλάδος για δραστηριότητες στην περιοχή ΕΟΧ-31 και στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

https://www.vivawallet.com/gr_el/terms-and-conditions-personal-gr

Στην κεντρική σελίδα της κάρτας για ιδιώτες γράφουν  "Χωρίς πρόσθετες χρεώσεις. Πληρωμές σε όλο τον κόσμο ηλεκτρονικά ή σε φυσικό κατάστημα χωρίς πρόσθετες χρεώσεις."

Ενώ στους όρους χρήσης "6.3. Σε περίπτωση χρήσης της Κάρτας για τη διενέργεια συναλλαγών σε ξένο νόμισμα, ο Κάτοχος θα επιβαρύνεται με την αντίστοιχη προμήθεια μετατροπής όπως αναφέρεται στον εν ισχύ Τιμοκατάλογο της VIVA PAYMENTS." 

To viva wallet είναι απλά ένα προϊόν της Viva Payments.

Η Viva Payments Services S.A (Viva Payments) είναι ένα αδειοδοτημένο ίδρυμα ηλεκτρονικού χρήματος από την Τράπεζα της Ελλάδος για δραστηριότητες στην περιοχή ΕΟΧ-31 και στο Ηνωμένο Βασίλειο.

μια δοκιμη θα μας πεισει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρεωνουν προμήθεια. Το θέμα είναι πόση είναι αυτη. Δεν την έβρισκα όσο και αν έψαξα παλιότερα

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

GOOGLE PAY ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!

Revolut, με το που ανοιγεις το app, ηδη σου προτεινει να συνδεσεις καρτες με google pay.

N26, επισης εβγαλε ανακοινωση.

Θα ακολουθησουν και αλλες.

Και αργα η γρηγορα και καποια/ες Ελληνικες τραπεζες.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...