Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο vickmall!


k33L

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια ερώτηση:

Στο Vickmall, στα comments της σελίδας του εκάστοτε smartphone, ζητάνε μερικά πράγματα (έχει δεκάδες Έλληνες που το κάνουν αυτό).

Είναι απαραίτητο να τα ζητήσουμε αυτά τα πράγματα; Πρέπει μόνο με comment; Και σε άλλα καταστήματα, πως τα ζητάμε (με mail ή με τι άλλο;)

Ενδεικτικά: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

My order number is 100024565.

Please, provide me the following:

1) Mark as a "GIFT" and declare a low value to avoid custom taxes

2) Install Google play store and Google apps

3) I need the LATEST but ORIGINAL version (English), DO NOT install the multi language one

4) Remove ALL Chinese apps

5) Check that the phone works properly 100% and for any damage (Software/Hardware) or screen problems (pixels/scratches) before send

7) Send EU adapter

8) Make sure all gifts are included

9) Please make a very good wrapping to the product to avoid damage during transportation

10) Send me the tracking number

11) Universal earphones, power bank or any other extra gift would be really appreciated.

Thanks in advance for your support!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση:

Στο Vickmall, στα comments της σελίδας του εκάστοτε smartphone, ζητάνε μερικά πράγματα (έχει δεκάδες Έλληνες που το κάνουν αυτό).

Είναι απαραίτητο να τα ζητήσουμε αυτά τα πράγματα; Πρέπει μόνο με comment; Και σε άλλα καταστήματα, πως τα ζητάμε (με mail ή με τι άλλο;)

Ενδεικτικά: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

My order number is 100024565.

Please, provide me the following:

1) Mark as a "GIFT" and declare a low value to avoid custom taxes

2) Install Google play store and Google apps

3) I need the LATEST but ORIGINAL version (English), DO NOT install the multi language one

4) Remove ALL Chinese apps

5) Check that the phone works properly 100% and for any damage (Software/Hardware) or screen problems (pixels/scratches) before send

7) Send EU adapter

8) Make sure all gifts are included

9) Please make a very good wrapping to the product to avoid damage during transportation

10) Send me the tracking number

11) Universal earphones, power bank or any other extra gift would be really appreciated.

Thanks in advance for your support!

Ναι καλπΟ θα ειναι να τα λες εκει!!

Απο vickmall λογο πολλων παραγγελιων μ ειπε στοο live chat οτι θα αργησουν μαλλον για την Ελλαδα η παραγγελιες μας για αυτο κ εκανα preoerder το χρυσο αππο Ευ αποθηκη εχει σε στοκ το μαυρο/γκρ και το ασημι/χρυσο θα στοκαρουν 18 του μηνα και σε 2-4 μερες σπιτι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση:

Στο Vickmall, στα comments της σελίδας του εκάστοτε smartphone, ζητάνε μερικά πράγματα (έχει δεκάδες Έλληνες που το κάνουν αυτό).

Είναι απαραίτητο να τα ζητήσουμε αυτά τα πράγματα; Πρέπει μόνο με comment; Και σε άλλα καταστήματα, πως τα ζητάμε (με mail ή με τι άλλο ;)

Ενδεικτικά: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

My order number is 100024565.

Please, provide me the following:

1) Mark as a "GIFT" and declare a low value to avoid custom taxes

2) Install Google play store and Google apps

3) I need the LATEST but ORIGINAL version (English), DO NOT install the multi language one

4) Remove ALL Chinese apps

5) Check that the phone works properly 100% and for any damage (Software/Hardware) or screen problems (pixels/scratches) before send

7) Send EU adapter

8) Make sure all gifts are included

9) Please make a very good wrapping to the product to avoid damage during transportation

10) Send me the tracking number

11) Universal earphones, power bank or any other extra gift would be really appreciated.

Thanks in advance for your support!

 

εγω τους εστειλα εμαιλ με order # με τροποποιημενα ελαφρως τα παραπανω ειδικα για τη συσκευη παρα απο τη σελιδα (το μαιλ ειναι πιο επισημο) κ απαντησαν μεσα σε 8 ωρες. Κ τιποτα να μη γραψεις ξερουν αφου εχουν στειλει δεκαδες παραγγελιες στη χωρα μας.

- add EU adapter 
- Google Play Store, & multilang. english-greek (ελληνικα)
- make sure original front-back stickers-skins are not removed from front-back
- NO ROOT needed !!
- make sure it's 3 GB RAM version
- Mark the whole package as LOW PRICE 60 usd etc or as a "GIFT" 
- Gift case + tmp.glass include as extra
- Check to make sure there are no damages, Check for scratches, Test screen for function & pixels
- Make sure that the whole package/box will be protected very tough and good for transit
- Send tracking number when ALL DONE
Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα τo mail και λέει ότι έστειλαν το προϊόν από προχθεσινή παραγγελία , απ'όσο είδα έχει αλλάξει και η τιμή του όχι πολλά -6$ από την τιμή που το αγόρασα σε αυτήν την περίπτωση τι παίζει ?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο live chat πες τους να σου επιστρέψουν το ποσο

Σήμερα είδα τo mail και λέει ότι έστειλαν το προϊόν από προχθεσινή παραγγελία , απ'όσο είδα έχει αλλάξει και η τιμή του όχι πολλά -6$ από την τιμή που το αγόρασα σε αυτήν την περίπτωση τι παίζει ?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο live chat πες τους να σου επιστρέψουν το ποσο

 

Αυτό λέω αλλά , δεν βλέπω να έχουν όρεξη για κάτι τέτοιο. 

 

Μου λέει αν ανέβαινε η τιμή ότι όπως το λέω εγώ θα έπρεπε να μου έστελνα να πληρώσετε περισσότερα ( την διαφορά ). :-D   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμάμαι αν ήταν vickmall ή reportspam που μου είχαν επιστρέψει σε αντίστοιχη περίπτωση

Αυτό λέω αλλά , δεν βλέπω να έχουν όρεξη για κάτι τέτοιο. 

 

Μου λέει αν ανέβαινε η τιμή ότι όπως το λέω εγώ θα έπρεπε να μου έστελνα να πληρώσετε περισσότερα ( την διαφορά ). :-D   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας.

Αρχικά, δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό topic. Αν όχι, παρακαλώ διορθώστε με.

Σκέφτομαι κι εγώ να παραγγείλω από Vickmall, συγκεκριμένα το Meizu M2 Note. Παρατηρώ, όμως, ότι πριν το προσθέσω στο καλάθι μου πρέπει να επιλέξω ανάμεσα σε δύο ROM: CN ROM (will install Google Play) και Internation ROM (που μάλλον θα πει International;)

 

Επίσης, βλέπω στα comment κάτω από τα προϊόντα τους και σε διάφορα topic εδώ αναφορές σε διαφορετικές ROM που ζητούν οι χρήστες από την Vickmall να εγκαταστήσει.

Τι παίζει μ' αυτό και τι είναι καλύτερο να παραγγείλω/ζητήσω;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

 

Αρχικά, δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό topic. Αν όχι, παρακαλώ διορθώστε με.

 

Σκέφτομαι κι εγώ να παραγγείλω από Vickmall, συγκεκριμένα το Meizu M2 Note. Παρατηρώ, όμως, ότι πριν το προσθέσω στο καλάθι μου πρέπει να επιλέξω ανάμεσα σε δύο ROM: CN ROM (will install Google Play) και Internation ROM (που μάλλον θα πει International;)

 

Επίσης, βλέπω στα comment κάτω από τα προϊόντα τους και σε διάφορα topic εδώ αναφορές σε διαφορετικές ROM που ζητούν οι χρήστες από την Vickmall να εγκαταστήσει.

 

Τι παίζει μ' αυτό και τι είναι καλύτερο να παραγγείλω/ζητήσω;

 

Ευχαριστώ

Η CN πρεπει να ειναι η καθαρα Κινεζικη.

Η International ειναι η Αγγλο/Κινεζ.

Οποτε εσυ θα παρεις την International και θα τους πεις να σου βαλουν το Play store και τα Ελληνικα μεσα γιατι δεν θα τα εχει.

Γραψε επεισης οτι προοριζεται για Ελλαδα για δωρο.

Και να ειναι το FDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα μέχρι τέλος του μήνα να έχεις κάνει την παραγγελία. Πρωτοχρονιά έχουν οι κινέζοι στις 8/2 φέτος.

αρα μεχρι ποτε υπαρχει περιθωριο για αγορες για να μην το αργησουν πολυ?

και επισης, τι πρέπει να ζητήσω εξτρα για νου βαλουν ελληνικα playstore κτλπ; meizu θελω να αγορασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα μεχρι ποτε υπαρχει περιθωριο για αγορες για να μην το αργησουν πολυ?

 

και επισης, τι πρέπει να ζητήσω εξτρα για νου βαλουν ελληνικα playstore κτλπ; meizu θελω να αγορασω

Μέχρι 2-3/2 το πολύ, ώστε να υπάρχει χρόνος να ετοιμαστεί η παραγγελία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτας τιμες σε ευρω στα καταστηματα, η μετατροπη ειναι λιγο....... Στο vickmall εσυ πληρωνεις σε δολλαρια κ η μετατροπη γινεται ειτε απο το paypal ειτε απο την εκαστοτε καρτα. Για να καταλαβεις παρηγγειλα πριν δυο μερες το mi4c στα 249.99$ κ σε ευρω το vickmall το εδειχνε 237€.στην μετατροπη του paypal 238€ κατα την χρεωση αλλα αφου αλλαξα την ρυθμιση στο paypal ωστε την μετατροπη να την κανει η τραπεζα πληρωσα 231€.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πως την κάνεις αυτή την αλλαγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παραγγείλεις από από vicmall και το προσθέσεις με κανονική αγορά και όχι με paypal   θα σου περάσει τελωνίο?

Και τι πρέπει να διαλέξω sg post ή Ln post? ποια η διαφορά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...