Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

ναι, θελανε να την κανουν και ρημεικ ..αλλα αντι για γυαλια ηλιου θα ειχε ενα smartphone που φιλτραρε το brainwashing signal.

 

Αφού δεν είχε και Google Glass, πάλι καλά. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γράψω και εγώ την άποψή μου μιας και χθες είδα την ταινία. Δεν έχω διαβάσει το θέμα ούτε είχα δει διαρροές μιας και θέλω να έχω όοο το δυνατόν πιο υποκειμενική-αδιάβλητη άποψη.
Θα ξεκινήσω ανάποδα. Δεν ξέρω αν φταίει που έχω μεγαλώσει και ξέφυγα από το target group της ταινίας αλλά δεν μου άρεσε συνολικά και υπήρχαν και σημεία που θεωρώ ότι ήταν για triple facepalm.

 

 

 

 1) Η Λεία superwoman;! Πιέστηκα για να μην φύγω από την αίθουσα.

 2) Που σκατά βρέθηκε αυτός ο Σνοκ; Από που ξεφύτρωσε;! Είναι-ήταν σούπερ Σιθ ο οποίος δεν μπόρεσε να προφυλαχτεί από τον μαθητή του;

3) Βλέπει η Λεία τον Τσουι μετά από πάρα πολύ καιρό και τον υποδέχεται έτσι; Ειδικά μετά από τον χαμό του Χάν;

4) Ο Κάιλο με τόσο δυνατή παρούσία της δύναμης μέσα του δεν κατάλαβε την απάτη του Λούκ; Αυτό βέβαια να το δικαιολογήσω επειδή τον είχε κυριέυσει ο θυμός. Αν και ο θυμός είναι που κάνει δυνατή τη δύναμη με την μαύρη πλευρά.

5) Η Ρέι όταν έπεσε μέσα στην τρύπα υποτίθεται - ή αυτό πέρίμενα εγώ- να μας δείξει την κακή της πλευρά ή καλύτερη την κακή εκδοχή των πραγματων αν επιλέξει αυτό τον δρόμο. Αντί για αυτό είδαμε τι; Πολλές πραγματικότητες και στο τέλος πάλι τον εαυτό της; ότι ο εαυτός της είναι ο χειρότερος εχθρός της; Αν κατάλαβα καλά, ποτέ δεν πλησίασε στην μαύρη πλευρά. Άρα τι;

 

 

 

 

Αυτά τα σημαντικότερα για εμένα. Δεν ξέρω αν έφταιγε η βραδυνή παράσταση μετά από μία κουραστική μέρα, αν μεγάλωσα και διυλίζω τον κώνωπα και καταπίνω την κάμηλον. Θα την ξαναδώ όταν βγει σε bluray για να έχω και μία καλύτερη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια τα ειπες. Ουτε εμενα με ικανοποιησε η ταινια, αρμεγμα και μονο αρμεγμα. Την ειδα σινεμα καθαρα λογω συναισθηματικης αξιας της ολης σειρας. Κατα τα αλλα για καναπε μονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κάποιοι μιλάνε λες και η γνώμη τους έχει μεγαλύτερη σημασία από του σκηνοθέτη, εσύ στον ηθοποιό κόλλησες.

Φυσικά και οι γνώμες των θεατών μετράνε περισσότερο απ' των δημιουργών.

Απ' τη στιγμή που κυκλοφόρησε η ταινία, η γνώμη των δημιουργών είναι η ίδια η ταινία. Αν χρειάζεται να δώσουν περαιτέρω εξηγήσεις και γνώμες, κάτι δεν έχουν κάνει καλά. Απ' την πρεμιέρα και μετά, μιλάει το κοινό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και οι γνώμες των θεατών μετράνε περισσότερο απ' των δημιουργών.

Απ' τη στιγμή που κυκλοφόρησε η ταινία, η γνώμη των δημιουργών είναι η ίδια η ταινία. Αν χρειάζεται να δώσουν περαιτέρω εξηγήσεις και γνώμες, κάτι δεν έχουν κάνει καλά. Απ' την πρεμιέρα και μετά, μιλάει το κοινό.

 

Ναι, το ξέρω. Προσπαθούσα να δείξω το παράλογο της ιδέας. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AUDIENCE SCORE 51%
Average Rating: 3.1/5
User Ratings: 159,016
 
Έτσι όπως πάει θα πέσει κάτω από το 50 μέχρι το τέλος του χρόνου! 
Νομίζω πάει για γκίνες δεν έχω ξαναδεί τόσο αποτυχημένο blockbuster που ταυτόχρονα να σαρώνει στα σινεμά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...