Προς το περιεχόμενο

Monitor-TV Samsung LT24E390EW 149€ @kotsovolos.gr [ΤΕΛΟΣ]


nikolakis2292

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ για την απάντηση, δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να δω απο κοντά την ποιότητα της εικόνας (θέλει μετακίνηση απο μια πόλη σε άλλη και αυτόν τον καιρό δεν είναι δυνατό).

Στα κανάλια που είχες τα κολλήματα και άλλαξες τον χρόνο απόκρισης, το πρόβλημα λύθηκε;

Στα κανάλια (πλήν HD) υπάρχει πρόβλημα "πιξελιάσματος" της εικόνας;

Επίσης, οι γωνίες θέασης είναι καλές;

Λύθηκε και όπως γνωρίζεις παίζει ρόλο και το σήμα. Στα SD κανάλια θα δεις πιξελιασμα μόνο όταν δείχνουν καμιά παλιά ελληνική ταινία με συμπίεση ας τα να πάνε ή αν έχεις κοντά την οθόνη και βλέπεις τα χάλια του τηλεοπτικού σήματος.

Οι Γωνίες θέασης είναι εξαιρετικές.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ, τελικά μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά της γιατί διαβάζω αρκετά καλά στοιχεία....

 

** πες μας φιλε Archaic σε τι τιμή πρέπει να βάλουμε τον χρόνο απόκρισης ώστε να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tempo, όταν προχωρήσεις σε αγορά να τσεκάρεις τις ρυθμίσεις για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα φίλε. Δεν είμαι ειδικός για να πω ένα σωστό σεταρισμα.

 

Αυτό το glow τι είναι ακριβώς; και Τελικά αξίζει η αγορά της η Πάμε για άλλα σε Αυτή την τιμή;

Νομίζω ότι είναι το έντονο φως όταν δεν έχει σήμα στην οθόνη , πχ όταν αλλάξεις κανάλι μπορείς να το δεις. Εμένα έχει στις γωνίες πάνω δεξιά και κάτω αριστερά. Σε αυτή την τιμή πιστεύω ότι αξίζει αλλά καλύτερα να σου πουν τα παιδιά εδώ στο forum που γνωρίζουν το άθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tempo, όταν προχωρήσεις σε αγορά να τσεκάρεις τις ρυθμίσεις για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα φίλε. Δεν είμαι ειδικός για να πω ένα σωστό σεταρισμα.

 

Νομίζω ότι είναι το έντονο φως όταν δεν έχει σήμα στην οθόνη , πχ όταν αλλάξεις κανάλι μπορείς να το δεις. Εμένα έχει στις γωνίες πάνω δεξιά και κάτω αριστερά. Σε αυτή την τιμή πιστεύω ότι αξίζει αλλά καλύτερα να σου πουν τα παιδιά εδώ στο forum που γνωρίζουν το άθλημα.

 

και μενα στα ίδια σημεια. αλλά ελάχιστο ίσα που φαίνεται και απο μεγάλη γωνία όταν ειναι ολη μαυρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάλι σε 1080i απο δορυφορική με hdmi δεν εχω δει κανενα κολλημα.  ο ήχος είναι αρκετά καλός για τα δεδομένα οθόνης.

Σωστός , έπρεπε να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν έγινε το update στο firmware γιατί πριν έβγαζε αυτά τα κολλήματα στην εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ανοίξατε την συσκευασία η οθόνη είχε προστατευτικό;

Έχει αυτοκόλλητη ταινία γύρω-γύρω στο πλαίσιο και προστατευτικό διάφανο φιλμ στα πλαστικά μέρη της βάσης. Στην οθόνη δεν υπάρχει προστατευτικό (προστατεύεται από την σακούλα από νάυλον/αφρώδες υλικό μέσα στην οποία τη βρήκες). Καρατσεκαρισμένο γιατί έχω πάρει δύο από την tv του θέματος (μία τώρα και μία πριν από μήνες) και οι δύο είχαν το ίδιο ακριβώς αμπαλάζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω ημουν στο τσακ να παραγγειλω μολις ειδα τιμη στο πλαισιο αλλα φοβαμαι μην στειλουν εκθεσιακο.το συνηθιζουν αλλωστε οπως και ο κωτσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...