Προς το περιεχόμενο

Monitor-TV Samsung LT24E390EW 149€ @kotsovolos.gr [ΤΕΛΟΣ]


nikolakis2292

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η οθόνη που έχει ο κωτσόβολος είναι η LT24E390EW, ενώ αυτή που έχετε βάλει με το firmware είναι η LT24D390EW. Το σωστό λινκ είναι http://www.samsung.com/uk/support/model/LT24E390EX/XE

 

Η τελευταία έκδοση της LT24E390EW είναι η 1005.0 και έχει ημερομηνία έκδοσης 19/1/2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είμαι ενα βήμα από να την αγοράσω αλλά δεν έχω αποφασίσει αν θα την χρησιμοποιήσω σαν monitor ή σαν tv, έχει στην πλάτη της υποδοχές για επιτοιχια βάση; με αρχεία mkv 720p - 1080p με srt υπότιτολους πως τα πάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είμαι ενα βήμα από να την αγοράσω αλλά δεν έχω αποφασίσει αν θα την χρησιμοποιήσω σαν monitor ή σαν tv, έχει στην πλάτη της υποδοχές για επιτοιχια βάση; με αρχεία mkv 720p - 1080p με srt υπότιτολους πως τα πάει;

Έχει υποδοχές για βάση (πρότυπο vesa 75x75)! για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης ας απαντήσει κάποιος που το δοκίμασε και πιο ειδικός!

 

Η οθόνη που έχει ο κωτσόβολος είναι η LT24E390EW, ενώ αυτή που έχετε βάλει με το firmware είναι η LT24D390EW. Το σωστό λινκ είναι http://www.samsung.com/uk/support/model/LT24E390EX/XE

 

Η τελευταία έκδοση της LT24E390EW είναι η 1005.0 και έχει ημερομηνία έκδοσης 19/1/2016.

Αυτό δεν είναι το ίδιο από το Ελληνικό site για υποστήριξη; http://www.samsung.com/gr/consumer/it/monitor/led-monitor/LT24E390EW/EN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνατε την αναβάθμιση στην 1005.0 χρειάζεται να κάνουμε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή κάτι άλλο;

Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων. Βασικά ούτε τι αλλαγές έγιναν δεν έχω καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πέρασα από τον κωτσοβολο και μιας και την είχε διαθεσιμη την αγόρασα κατευθείαν. Σε σχέση με το παλιό tn που είχα στον υπολογιστή μου μεγάλη διαφορά αλλά μάλλον θα πάει στο υπνοδωμάτιο ως tv. Κατα τ΄άλλα όντως είναι σπαστικό οτι δεν κλείνει-ανοίγει ταυτόχρονα με τον υπολογιστή, θα το έλεγα πρώτα tv και μετά monitor. Ευχαριστώ τον ΤS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η κάρτα μου βγάζει μόνο dvi και hdmi. Αλλά και πάλι το να γυρίσω στο αναλογικο vga και να είχα την δυνατότητα δεν θα το έκανα. Τέλος πάντων η οθόνη πήρε τη θέση της στο υπνοδωμάτιο. Το κακό είναι οτι μου άνοιξε πάλι την όρεξη να αναβαθμήσω την οθόνη του pc μιας και είμαι ακόμα με tn panel 22αρι με 1680 χ 1050.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβα αλλα δεν κουμπωνει η βαση πανω στην tv τι κανω λαθος; ακυρο το ζορισα λιγο και μπηκε.χωρις δαχτυλιες εμενα απο κωτσο με ζελατινες ολα κομπλε.thanks ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβα αλλα δεν κουμπωνει η βαση πανω στην tv τι κανω λαθος; ακυρο το ζορισα λιγο και μπηκε.χωρις δαχτυλιες εμενα απο κωτσο με ζελατινες ολα κομπλε.thanks ts

Φαντάζομαι πως εννοείς ζελατίνες γύρω-γύρω στην οθόνη και στα πλαστικά της βάσης και όχι πάνω στην οθόνη. Για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις και προβληματίζονται τα παιδιά που δεν βρήκαν ζελατίνα πάνω στην οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι πως εννοείς ζελατίνες γύρω-γύρω στην οθόνη και στα πλαστικά της βάσης και όχι πάνω στην οθόνη. Για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις και προβληματίζονται τα παιδιά που δεν βρήκαν ζελατίνα πάνω στην οθόνη.

Ναι ετσι ακριβως η οθονη χωρις ζελατινα.επισης προσοχη οσοι εχετε θεματα με την εικονα μεσω hdmi. Εχω ενα android stick και αρχικα ειχα βαλει την hdmi mhl και εικονα ο,τι να ναι.αλλαξα hdmi θυρα και τοτε ειχα full hd κομπλε.δεν ξερω γιατι αλλα διαφερουν μεταξυ τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...