Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/5/2018 στις 9:33 ΠΜ, 26ska είπε

Εμείς που κάναμε το Φλεβάρη αίτηση,δεν κάνουμε πάλι, σωστά;

Mε τις ανακοινωσεις της δεη πρεπει να ερμηνευσεις τον χρησμο 

ειναι σαν αυτα που ελεγε η πυθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορώ να καταλάβω πως όλοι οι αλλοδαποί οι δήθεν πολύτεκνοι Ρομά κ.α. καταφέρνουν και παίρνουν ότι επίδομα και διευκόλυνση υπάρχει.

Και εμείς που σε κάποια στιγμή της ζωής μας, μείναμε άνεργοι χωρίς εισόδημα κτλ, πρέπει να περάσουμε 2 εμφράγματα 5 εγκεφαλικά και να αποδεικνύουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες, για να μπούμε στο κοινωνικό τιμολόγιο της ΔΕΗ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eidikos33 είπε

τελικα εμεις που καναμε τον μαρτιο αιτηση πρεπει να ξανακανουμε παλι?

 
  •  

Εγώ είχα κάνει αιτηση από τις πρώτες μέρες που ξεκίνησαν και ειχε εγκριθεί. Μπαίνοντας ξανά τις προηγούμενες μέρες με τους κωδικούς η αίτηση που είχα κάνει φαίνεται ακόμα εγκεκριμένη, οπότε πιστεύω ότι δεν χρειάζεται δεύτερη φορά, γιατί αν χρειαζότανε δεύτερη φορά θα είχαν απορρίψει την προηγούμενη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, thant είπε

Εγώ είχα κάνει αιτηση από τις πρώτες μέρες που ξεκίνησαν και ειχε εγκριθεί. Μπαίνοντας ξανά τις προηγούμενες μέρες με τους κωδικούς η αίτηση που είχα κάνει φαίνεται ακόμα εγκεκριμένη, οπότε πιστεύω ότι δεν χρειάζεται δεύτερη φορά, γιατί αν χρειαζότανε δεύτερη φορά θα είχαν απορρίψει την προηγούμενη.

Και εμενα ακομα εγκεκριμενη φαινεται αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, notist είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω πως όλοι οι αλλοδαποί οι δήθεν πολύτεκνοι Ρομά κ.α. καταφέρνουν και παίρνουν ότι επίδομα και διευκόλυνση υπάρχει.

Και εμείς που σε κάποια στιγμή της ζωής μας, μείναμε άνεργοι χωρίς εισόδημα κτλ, πρέπει να περάσουμε 2 εμφράγματα 5 εγκεφαλικά και να αποδεικνύουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες, για να μπούμε στο κοινωνικό τιμολόγιο της ΔΕΗ.

Aπ οτι ξερω μόνο οσοι φορολογουνται παιρνουν. Τα κριτηρια ειναι ιδια για ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο να ειναι ακομα εγκεκριμενη η αιτηση

αφου οι αιτησεις θα γινουνε μετα το τελος των φορολογικων δηλωσεων και για ενα μηνα(απο 30 ιουνιου και μετα δηλαδη)

αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα χρειαστει να κανεις νεα αιτηση μπορει και ναι μπορει και οχι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιος θα μας το απαντησει δηλαδη αν θα κανουμε νεα αιτηση?τι χαλι ειναι αυτο το φελεκι μου?

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες υποβλήθηκε η δήλωσή μου για το 2017, και στο καπάκι πήγα να κάνω αίτηση για το ΚΟΤ, η οποία απερρίφθη.

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία, μου είπαν ότι δεν έχουν ξεκινήσει να τσεκάρουν τις νέες φορολογικές δηλώσεις και πως αυτό θα γίνει μετά τη λήξη της υποβολής δηλώσεων (ή της ενδεχόμενης παράτασης).

Οπότε μέχρι τότε όσοι θέλουν να υποβάλλουν αίτηση με τις νέες φορολογικές δηλώσεις, θα είναι εκτός ΚΟΤ, αφού δεν το δικαιούνται όπως μου είπε χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την εκανα μεσα φλεβαρη την αιτηση και ακομη λεει οτι εχει εγκριθει..!Την δηλωση για το 2017 την εκανα την προηγουμενη εβδομαδα..

Εν το μεταξυ ακομη να εκδοθει καποιος λογαριασμος..Μεσα γενναρη εκδοθηκε ο τελευταιος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά σαφής είναι η ανακοίνωση, θα πρέπει να γίνεται αίτηση κάθε χρόνο, μετά τη λήξη των δηλώσεων και με προθεσμία ένα μήνα από τη λήξη.

Άρα όλοι ανεξαιρέτως ξανά αίτηση αφού λήξουν οι δηλώσεις. Όποιος δεν κάνει μέσα στον μήνα αυτό πάει πάλι κανονικό τιμολόγιο μέχρι να την κάνει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουν κάνει όμως ολίγον μπάχαλο και πιο πολύπλοκα απ ότι θα έπρεπε.... Κι εμένα πχ δεν μου έχει εκδοθεί λογαριασμός από μέσα Ιανουαρίου και μπαίνουμε Ιούνιο επειδή έχει γίνει δεκτή η αίτηση για το ΚΟΤ.

Αν πχ τώρα με τα νέα δεδομένα με πετάξει εκτός τι θα γίνει με 4-5 μήνες που δεν έχει έρθει λογαριασμός ; Θα μετρήσει σαν ΚΟΤ επειδή είχε εγκριθεί ή θα πάει με κανονικό αν απορριφθεί η δεύτερη δήλωση και θα έρθει εκκαθαριστικός 5μηνος και θα μας πέσουν τα μαλλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Ναι, απλά δεν κατάλαβα τι νόημα είχε που είπαν να κάνουμε αιτήσεις μέχρι 30/4, και απ' ότι καταλαβαίνω μετά από 2-3 μήνες να ξανακάνουμε.

Ετσι ακριβως..Οι ανθρωποι ειναι γελοιοι που εκδιδουν λογαριασμους χωρις λογο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...