Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Power Bank 10000mah 13ευρω (με "δωρεαν" θηκη)


iakoboss7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεε καλά με το gearbest περιμένεεεε και περίμενεεεε

Δεν έχει και την καλύτερη φήμη αν διαβάσεις σε forum κτλπ

(Εγώ σε όσες παραγγελίες έχω κάνει σχεδόν στις μισές ειχα πρόβλημα,ειτε τεραστια αργοπορία,ειτε λάθος προϊόντα μ εστελναν, πλέον το σκέφτομαι πολύ πριν πάρω από gearbest.βεβαια μπορεί μόνο σε εμένα ν συμβαίνει αλλά δεν νομίζω. Βέβαια άλλοι θα σ πουν ότι όλα οκ με τις παραγγελίες τους οπότε μπορει να "έτυχε")

 

Ή θα καθυστερήσει παρά πολύ ή μπορεί να σου πουνε δεν έχουμε απόθεμα και περιμέναμε παραλαβή και τα γνωστά τους.

 

 

Καλού κακού στείλε μαιλ να σου πουν τι γίνεται!

 

sto gearbest αγοράζεις μόνο με tracking kai insurance. και δεν θα έχεις θέμα με καμια παραγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

sto gearbest αγοράζεις μόνο με tracking kai insurance. και δεν θα έχεις θέμα με καμια παραγγελία.

Γενικά το gearbest και αρκετά κινεζομαγαζα είναι για κλωτσιές.

Πλην εξαιρέσεων πχ vickmall και φυσικά το ebay βάζω και το ali γιατί υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι πωλητές.

Και προς θεού μην πιανεστε κοροϊδα και πληρωνετε ασφάλεια είναι η μεγαλυτερα απάτη που έχω δει.

Η ασφάλεια για εμας είναι το paypal απο εκεί και πέρα είναι θέμα του καταστήματος-πωλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το alixpress παρολο που δεν έχει paypal είναι πιο αξιόπιστο και μ έχουν φερθεί οι πωλητές πιο σωστά αποτι στο gearbest

Στο gearbest οι περισσότεροι είναι αρπακτικά μόνο ν πάρουν τ λεφτά είναι κ μετά σε γράφουν κανονικά και εσύ περιμένεις κάτι διμηνα να τα πάρεις πίσω.π όσες περιπτώσεις από εδω μέσα υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το alixpress παρολο που δεν έχει paypal είναι πιο αξιόπιστο και μ έχουν φερθεί οι πωλητές πιο σωστά αποτι στο gearbest

Στο gearbest οι περισσότεροι είναι αρπακτικά μόνο ν πάρουν τ λεφτά είναι κ μετά σε γράφουν κανονικά και εσύ περιμένεις κάτι διμηνα να τα πάρεις πίσω.π όσες περιπτώσεις από εδω μέσα υπάρχουν.

Είναι στον πωλητή ξεκάθαρα αν θέλει να σε εξυπηρετήσει στο aliexpress.

 

Παρέλαβα κινητό με καμένο pixel κ ο πωλητής έλεγε ότι δεν βλέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Έκανα escalate to dispute κ το support του aliexpress απάντησε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί έχει λιγότερα από 3 pixel καμενα κ αν μεγαλώσει το καμένο pixel ή εμφανιστούν κ αλλα να τους ξαναστειλω.

 

Σε ίδια περίπτωση το gearbest δινει 3 επιλογές. Επιστροφή κινητού κ πλήρες refund (και των μεταφορικών), μερικό refund χωρίς επιστροφή, ή το κράτας κ με ένα αντιπροσωπευτικό πόσο σου λέει κρατά την συσκευή κ με το 50%-60% της αξίας της συσκευής σου δίνω καινούρια κ κράτας την παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gearbest, πλέον τα μισά δέματα μου έρχονται, νομίζω ΔΕΝ θα παραγγείλω ξανά από αυτούς. το θέμα insurance και tracking είναι εντελώς άσχετο. οκ, μειώνεις τις πιθανότητες μλκιας, αλλά πλέον δε μου έρχονται δέματα και με αυτές τις επιλογές!

από την άλλη banggood δεν είχα ποτέ θέμα, έχουν έρθει όλα!

 

Καλησπέρα παιδιά. Το banggood δυστυχώς μόνο για promotion και click το εχει πλεον καθως το κουπονι έχει εξαντληθεί. Το βρήκε κανείς άλλος σε χαμηλή τιμή;

 

 

 το τσίμπησα με το κουπόνι πριν 3 ημέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ξέρει να αλλάζει 2 μεηλ σαν άνθρωπος κι οχι σαν Νεάντερταλ δεν χάνει ούτε μισό σέντ.

Στραβες συμβαίνουν με όλα τα καταστήματα, και με αυτά που έχετε δαιμονοποιησει και με τα Αγία vickmall banggood.

Εγω προσωπικά έχω κραξει gearbest στο παρελθόν, αλλά οφείλω να παραδεχτώ ότι έχουν αλλάξει προς το καλύτερο. Ψυχραιμία και ευγένεια όταν γίνει στραβή, και το δίκιο δεν σας το κλέβει κανένας.

Τελος σε ακριβές παραγγελίες unboxing Video για να είμαστε καλυμμενοι σε περίπτωση που το πακέτο έχει τούβλο αντί για ταμπλετ/κινητο/whatever.

 

Mου έχει τύχει σε παραγγελία... Σε custom inspection να μου ανοίξουν κινητό, να ανοίξουν το κουτί και να ποδοπατησουν τη συσκευή με μισος. Με το unboxing Video βρήκα το δίκιο μου και πήρα πίσω μέχρι τελευταίο σένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανέστατα δε μιλάμε ότι χάνεις χρήματα. όλοι τα δίνουν πίσω. αλλά είναι μεγάλη βλακεία να περιμένεις 1 μήνα για κάτι, να μην έρχεται, να περιμένεις άλλο 1 μήνα για το refund (σε περίπτωση που δεν έχει insurance) και μετά άντε να βρεις κουράγιο να το ξαναπαραγγείλεις και να περιμένεις άλλο τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οποιος θελει στα γρηγορα απο ελλαδα στα 20κατι παιζει το tp link το 10αρι, το εχω εδω και μερες. Πολυ καλο ειναι παιδια, 2 κινητα μαζι τα φορτιζει και κραταει πραγματικα για ωρες πολλες. Το δικο μου το κανει 2 φορτισεις καθως παιζω ποκεμον go, δηλαδη ειμαι στο παιχνιδι αλλα το κινητο ανεβαζει μπαταρια σταθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...