Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Power Bank 10000mah 13ευρω (με "δωρεαν" θηκη)


iakoboss7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ήρθε και μένα σήμερα, με τι φορτιστή τα φορτίζετε? Δοκίμασα με του iPhone (1A) και άναψε το ένα LED στην αρχή αλλά μετά κανένα. Ύστερα είδα στο manual ότι αυτό συμβαίνει αν δεν έχεις γρήγορο φορτιστή. Τι φορτιστή πρέπει να πάρω?

 

Λογικά με 1A πρέπει να φορτίζει κανονικά. Χθες βράδυ το έβαλα ενώ ήταν αδεία να φορτίζει στο usb 2.0 του υπολογιστή (0.5Α) και έχει φτάσει κανονικά πάνω από 75%( ακόμα οχι 100% όμως  :-D ).

 

Μια ερώτηση προς τους γνώστες. Άμα το βάλω σε θύρα usb 3.0 θα μπορεί να τραβήξει πάνω από 0.5Α ή θα πρέπει το καλώδιο και αντίστοιχα η υποδοχή του power bank να είναι συμβατά με usb 3.0 για να πάρουν πάνω από 0.5Α?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση προς τους γνώστες. Άμα το βάλω σε θύρα usb 3.0 θα μπορεί να τραβήξει πάνω από 0.5Α ή θα πρέπει το καλώδιο και αντίστοιχα η υποδοχή του power bank να είναι συμβατά με usb 3.0 για να πάρουν πάνω από 0.5Α?

Τωρα που το μετρησα με usb tester σε usb2 τραβαει 0,48a και σε usb3 τραβαει 0,58a

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερετε αν αυτα τα power banks xiaomi εχουν "FAST CHARGING" , αν το λεω σωστα...

 

Πιο συγκεκριμενα με ενδιαφερει να αγορασω τον 20000mah και ηθελα να ξερω αν θα φορτιζεται ο ιδιος αλλα και αν θα φορτιζει το κινητο μου γρηγοροτερα σε σχεση με τα αλλα Power banks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερετε αν αυτα τα power banks xiaomi εχουν "FAST CHARGING" , αν το λεω σωστα...

 

Πιο συγκεκριμενα με ενδιαφερει να αγορασω τον 20000mah και ηθελα να ξερω αν θα φορτιζεται ο ιδιος αλλα και αν θα φορτιζει το κινητο μου γρηγοροτερα σε σχεση με τα αλλα Power banks!

Το 20000mAh φορτίζεται με QC 2.0 αλλά δεν φορτίζει το κινητό έτσι. Επειδή το έψαχνα πριν το πάρω σε αυτά τα λεφτά και τόσο μεγάλο και με αυτό το efficiency δυσκολο να βρεις. Μόνο ένα 16000 Aukey απο amazon ισως αξιζει που βγάζει QC 2.0 αλλά φορτίζεται με 5V2A. Αν θες και τα δυο πας σε μικρότερα όπως το xiaomi το 10000, romoss, blitzwolf κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως μπορείς να δεις εδώ η anker έχει αρκετά προϊόντα με  Quick Charge 3.0. Αρκεί να το υποστηρίζει και το κινητό σου

Ok ευχαριστω, παντως αν αγοραζα τον xiaomi θα τον αγοραζα απο ελληνικο καταστημα, δεν τα παω καλα με τις παραγγελιες απο εξωτερικο!!  Επισης νομιζω τα xiaomi πρεπει να ειναι κορυφη σε ποιοτητα απο οτι εχω καταλαβει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακος... μια χαρα ειναι απο εξωτερικο και μαλιστα ΠΟΛΥ πιο πιθανο να παρεις αυθεντικο... στην ελλαδα η πανακριβα θα ειναι η μουφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου καποια στιγμη μπορει να ξεκινησω, αλλα δεν μπορω ουτε την αναμονη, αλλα αν κατι συμβει θελω να εχω αμεση επαφη με τον πωλητη για θεματα εγγυησης κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...