Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, dazed είπε

Αιτηση για νυχτερινο 20/09, μου ηρθε το sms με τον κωδικο πληρωμης, πληρωσα μια βδομαδα μετα, και απο τοτε ειμαι στο περιμενε. Εχω καλεσει 2 φορες το ΔΕΔΔΗΕ και αφου μου ζητησαν οοοολα τα στοιχεια, ημερομηνιες κλπ, μου ειπαν οτι τη βλεπουν την αιτηση σε αναμονη. 

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια? 

Εχει αναφερθει αρκετες φορες οτι εξαρταται την περιοχη. Σε αλλες υπαρχουν διαθεσιμοι μετρητες και ερχονται αμεσα και σε αλλες οχι, οποτε περιμενεις.

4 ώρες πριν, Ametanoitos είπε

Μία απορία..

Μετά από αίτηση για νυχτερινό και πληρωμή των 42 ευρώ, έγινε αλλαγή μετρητή πριν 4 ημέρες .

Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια ώστε να ενεργοποιηθεί το νυχτερινό τιμολόγιο?

Οχι δεν κανεις τιποτα αλλο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 19/10/2021 στις 12:58 ΜΜ, Menelaos83 είπε

Aν περασει μηνας και δεν ερθει επιστολη ξανα παρε τους.Εμενα δεν ηρθε ποτε, παρα οταν τους ξαναπηρα εκαναν παλι προωωθηση της αιτησης και ηρθε μνμ στο κινητο την επομενη μερα και μονο τοτε προχωρησε η διαδικασια

Όντως κάπως έτσι έγινε. Τέλοσπαντων μου το έστειλαν τελικά με email, έκανα την πληρωμή και αναμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!

Σημερα το ειδα το ρολοι μου και εχει διπλο μετρητη μεσα νκαι στο σπιτι ειμαστε απο το 2009....

Λογικα οπως με ειπαν τα παιδια σε αλλο νημα οτι ειχε πληρωθει ο μετρητης και δεν μπηκε ποτε νυχτερινο.

Μιλαω με δεδδηε να δουμε τι θα κανουμε σε περιπτωση που θελω νυχτερινο?

 

ρολοι.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, johnnyman είπε

καλησπερα!

Σημερα το ειδα το ρολοι μου και εχει διπλο μετρητη μεσα νκαι στο σπιτι ειμαστε απο το 2009....

Λογικα οπως με ειπαν τα παιδια σε αλλο νημα οτι ειχε πληρωθει ο μετρητης και δεν μπηκε ποτε νυχτερινο.

Μιλαω με δεδδηε να δουμε τι θα κανουμε σε περιπτωση που θελω νυχτερινο?

 

ρολοι.jpg

Καλησπερα... Αυτος ο μετρητης ειναι διπλης εγραφης... Απλα ετσι ειχε τοποθετηθει... Τωρα αν θελεις μπορεις να ζητησεις να σου ενεργοποιησουν το νυχτερινο... Αλλα εχει χρεωσει 42 ευρω αυτη η ενεργοποιηση απο τον Δεδδηε..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Αυτος ο μετρητης ειναι διπλης εγραφης... Απλα ετσι ειχε τοποθετηθει... Τωρα αν θελεις μπορεις να ζητησεις να σου ενεργοποιησουν το νυχτερινο... Αλλα εχει χρεωσει 42 ευρω αυτη η ενεργοποιηση απο τον Δεδδηε..

Δεν τους αλλάζουν υποχρεωτικά τους παλιούς μετρητές με ψηφιακούς, όταν ζητηθεί νυχτερινό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τους αλλάζουν με σύγχρονους ψηφιακούς. Κι εγώ είχα παρόμοιο μετρητή με αυτόν της φωτογραφίας και τον αντικατέστησαν με νέο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/10/2021 στις 11:02 ΜΜ, johnnyman είπε

 

ρολοι.jpg

Όταν έχεις νυχτερινό, αυτό το μικρο μαύρο βελάκι στα δεξιά (σε λευκό φόντο), την ώρα της αλλαγής π.χ. 23:00 κάνει μια κλακ και γυρνάει και δείχνει προς τα κάτω (αντί για πάνω που κοιτάει τώρα). Και γράφει το κάτω ρολόι.

Επεξ/σία από gpapadakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannisbb είπε

αιτηση 1/9,πληρωμη 10/9....σημερα τηλ δεδδηε και δεν εχουν μετρητες,τυχαιο???...Ελλαδισταν!

Περιοχή;

Μονοφασικό ή τριφασικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giannisbb είπε

αιτηση 1/9,πληρωμη 10/9....σημερα τηλ δεδδηε και δεν εχουν μετρητες,τυχαιο???...Ελλαδισταν!

Καλησπέρα.. Έχουμε αναφέρει ότι ανάλογα και την περιοχη οι μετρητές δεν είναι σε αφθονία...Π.χ. Περιοχη Αθηνών, Καλλιθέας,  υπαρχουν ελλείψεις..Υπομονή... Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανήκεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Έχουμε αναφέρει ότι ανάλογα και την περιοχη οι μετρητές δεν είναι σε αφθονία...Π.χ. Περιοχη Αθηνών, Καλλιθέας,  υπαρχουν ελλείψεις..Υπομονή... Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανήκεις;

Καλλιθεα εγω παντως πριν απο 6 μηνο μπηκε μπαμ μπαμ, δεν ειχα κανενα παραπονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2021 στις 6:57 ΜΜ, Menelaos83 είπε

Καλλιθεα εγω παντως πριν απο 6 μηνο μπηκε μπαμ μπαμ, δεν ειχα κανενα παραπονο.

πόσο καιρό μετά σου έβαλαν το μετρητή από τη μέρα που πλήρωσες; 

εγώ πλήρωσα στις 26/10 και σήμερα μου ήρθε μήνυμα οτι επιβεβαίωσαν την πληρωμή και έστειλαν το αίτημα προς υλοποίηση.

ανήκω και γω σε ΔΕΔΔΗΕ Καλλιθέας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

πόσο καιρό μετά σου έβαλαν το μετρητή από τη μέρα που πλήρωσες; 

εγώ πλήρωσα στις 26/10 και σήμερα μου ήρθε μήνυμα οτι επιβεβαίωσαν την πληρωμή και έστειλαν το αίτημα προς υλοποίηση.

ανήκω και γω σε ΔΕΔΔΗΕ Καλλιθέας.

  Περιπου μηνα ισως και λιγο λιγοτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...