Προς το περιεχόμενο

Η εφαρμογή του Facebook φαίνεται να καταναλώνει συνολικά το 15% της μπαταρίας των iOS συσκευών


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το app έχει φύγει εδώ και καιρό (και του messenger) από το 6s plus. Και η αυτονομία στη δική μου περίπτωση αυξήθηκε κάπου ανάμεσα στο 15-20%. Επιπλέον, από τον browser λειτουργούν όλα μια χαρά και δεν μου έλειψε τίποτα από το app κλπ.

Ακριβώς.

 

Για εμένα αυτό ισχύει και για άλλα apps όπως του YouTube. To mobile/responsive site είναι υπεραρκετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο android ρουφάει μια χαρά την μπαταρία. :)

Ενοχλει πολυ ε? Δεν πειραζει, θα περασει. 

 

Παντως το android εχει δικαιολογια, ο καθενας φτιαχνει οτι εφαρμογη θελει και την ανεβαζει. Στο iOS περνανε και απο σχολαστικο ελεγχο παναθεμα. Που να μην περναγανε δηλαδη, θα κυκλοφορουσες με μπαταρια αυτοκινητου στον ωμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι νέοπας ακόμη γι'αυτό. Δεν τον ξέρεις... :P

Τι νεοπας ρε τρελέ, έχω αλλάξει 6383947392 ακκαουντς από το 2008 εξαιτίας των bans σας ;ρ

Τον ξερω τον άτιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σβήσω όλες τις εφαρμογές social networking από το κινητό μου (και το youtube μαζί), θα κρατάει 3 μέρες παραπάνω :)

Αμα σβησεις και το viber/browser και το χεις μονο για κλησεις, εκει να δεις ποσο κραταει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην άκουγα ηλιθιότητες τύπου (αυτό που έγραψε ο Ιχ911) τι ωραία θα ήταν το ινσομνια


Και η απάντηση. Εκτός από Facebook, ξεπερνάει και τις ανάλογες android ναυαρχιδες και σε ταχύτητα και όταν είναι jail broken και σε λειτουργίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενοχλει πολυ ε? Δεν πειραζει, θα περασει. 

 

Παντως το android εχει δικαιολογια, ο καθενας φτιαχνει οτι εφαρμογη θελει και την ανεβαζει. Στο iOS περνανε και απο σχολαστικο ελεγχο παναθεμα. Που να μην περναγανε δηλαδη, θα κυκλοφορουσες με μπαταρια αυτοκινητου στον ωμο. 

 

Αυτό κατάλαβες? Μια κακογραμμένη εφαρμογή (ή μάλλον καλογραμμένη αν το έκαναν επίτηδες και η εφαρμογή κάνει πολύ περισσότερα από όσα φαίνεται πως προσφέρει στο χρήστη) δεν κόβεται απο κανένα store αν δεν παραβιάζει σημαντικά πράγματα... Η αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας είναι γεγονός και στις 2 πλατφόρμες και αυτό είναι που συζητάμε. Και το κατάλαβα πριν βγουν τα σχετικά δημοσιεύματα και γι'αυτό και δεν τα έχω στις συσκευες μου (android & ios)

 

Τι νεοπας ρε τρελέ, έχω αλλάξει 6383947392 ακκαουντς από το 2008 εξαιτίας των bans σας ;ρ

Τον ξερω τον άτιμο.

 

 

Το ότι κάνουμε τα στραβά μάτια, δεν σημαίνει πως θα σου προσφέρει ασυλία για πολύ ακόμη. Ειδικά απο τη στιγμή που δεν είσαι ικανός να συζητήσεις φυσιολογικά. Στο χέρι σου είναι. /offtopic

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην άκουγα ηλιθιότητες τύπου (αυτό που έγραψε ο Ιχ911) τι ωραία θα ήταν το ινσομνια

Και η απάντηση. Εκτός από Facebook, ξεπερνάει και τις ανάλογες android ναυαρχιδες και σε ταχύτητα και όταν είναι jail broken και σε λειτουργίες

κοιτα να δεις που θα πω κι εγω το ιδιο για το δικο σου σχολιο

τουλαχιστον ο αλλος ηταν προφανως σαρκαστικος

εσυ το πηρες στα σοβαρα, και καθεσαι και μιλας για ταχυτητες και jailbreak (ε ναι, αλλωστε τα iphone ερχονται με jailbreak απο το εργοστασιο)

οταν συγκρινεις συσκευες, ειτε θα τις συγκρινεις οπως ερχονται απο το εργοστασιο, ειτε θα τις συγκρινεις και τις 2 "σπασμενες"

δεν γινεται να συγκρινεις 2 αυτοκινητα, το ενα με 100 αλογα απο το εργοστασιο, και το αλλο ιδιο μοντελο αλλα με 200 αλογα βελτιωμενο. δεν βλεπεις οτι ειναι παραλογο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μούφες..

Απλώς η εφαρμογή φορτώνει περισσότερα και την χρησιμοποιείς περισσότερο

 

Είμαι σε 3 ώρες που το έβγαλα από τον φορτιστή και μόλις κοίταξα την χρήση μπαταρίας και η εφαρμογή του Facebook,που δεν την άνοιξα, δεν έχει καταναλώσει τίποτα..

Πληροφοριακά LG G3 έχω

 

Και δεν φταίει η εφαρμογή,η μπαταρία του iphone φταίει που είναι μικρή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μούφες..

Απλώς η εφαρμογή φορτώνει περισσότερα και την χρησιμοποιείς περισσότερο

 

Είμαι σε 3 ώρες που το έβγαλα από τον φορτιστή και μόλις κοίταξα την χρήση μπαταρίας και η εφαρμογή του Facebook,που δεν την άνοιξα, δεν έχει καταναλώσει τίποτα..

Πληροφοριακά LG G3 έχω

 

Και δεν φταίει η εφαρμογή,η μπαταρία του iphone φταίει που είναι μικρή

 

 

Δεν έχω μικρή μπαταρία στο 6s plus μου! Και στο προηγούμενο galaxy S6 το fb ήταν στο No2 της κατανάλωσης μπαταρίας (μετά την οθόνη). Κάνω την ίδια χρήση στο fb είτε είναι απο το app είτε από τον browser και η κατανάλωση στη δεύτερη περίπτωση είναι απείρως μικρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα μην βαζετε την εφαρμογη αυτη, ειναι μάπα και οποτε ανεβαζεις φωτογραφια σε υψηλη αναλυση μετα η εφαρμογη την χαλαει και την κανει χαμηλη. 

 

m.facebook.com και ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι γιατί έχω μόνο 2-3% κατανάλωση χρήσης του fb? βέβαια το έχω να κάνει ανανέωση κάθε 4 ώρες (ή και περισσότερο, δεν θυμάμαι. στο μέγιστο πάντως) και εχω απενεργοποιησει να κάνει autostart μόνο του και απενεργοποιηση από την εκκίνηση του κινητού. Aυτά που μου ρουφάνε την μπαταρία είναι το messenger και το viber (δικαιολογημενα και τα 2 αφου τα λιώνω στις κλήσεις και στα μηνυματα). αλλά και πάλι δεν βλέπω τεράστια κατανάλωση. το κινητό συνεχίζει να μου βγάζει 4-5-6 ώρες οθονης (αναλογως ποσες ώρες απ αυτές είναι gaming).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...