Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια γνωριζει κανεις σε περιπτωση βλαβης εαν χαλασει (ενω εχει αγοραστει απο aliexpress πχ.) τι εγγυηση εχουν και πως καλυπτονται?

 

sto minideal το δικο μου με βλαβη το εστειλα πισω...ακομα περιμενω εχει περασει κανα διμηνο...δυστυχως αν σου κατσει θα αργησει η διαδικασια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε 40ε πιο ακριβο ειναι...οχι 400...το ποσο ειναι πολυ μικρο...οκ δεν ειναι κακο το οτι την πατησες που πηρες το 2, και εγω το πηρα πριν βγει το 3 στα 190ε...το μονο πλεονεκτημα του 2 ειναι οτι δεν εχει θεμα με κλειδωμενο bootloader και ηδη το community το δουλευει πολυ...

 

 

Τα 40ε  ειναι σχεδον 20-30% παραπανω , σε συσκευες που πηγαινεις για VFM χαρακτηριστηκα . Ε λοιπον αυτην την στιγμη που η τιμη επεσε και αλλο για το note2 ειναι πιο πολυ VFM απο το note3 . 

 

Αν δεν εχεις καταλαβει πανω σε αυτο το κομματι στηριζομαι σε αυτα που λεω , αλλιως θα ελεγα  -τι ειναι μωρε αλλα 200-300ε- να παρω αλλο κινητο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ένας περήφανος, αν μου επιτρέπετε κάτοχος του redmi note 2 prime. Το κινητό είναι το καλύτερο που πέρασε από τα χέρια μου. Το αγορασα από το vickmall, το οποίο μου πέρασε μέχρι και το tempered glass μετά από απαίτηση μου. Αγοραστε αφοβα. Για το 3 νομίζω ότι έχει ενσωματωμένη μπαταρία και δεν ξέρω αν πέρνει μνήμη. Θεωρώ ότι το 2 παραμένει ή καλύτερη λύση και ή τιμή του έχει πέσει κι άλλο. Προσοχή όμως να επιλέξετε το prime.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υγ. Για όσους ψάχνονται θα βγει και έκδοση redmi note 3 pro με snapdragon 650 (που πατάει τον helio), καλύτερη gpu , θα παίρνει micro sd στην θέση της 2ης sim και κάτι μπλιμπλικια ακόμα που δεν θυμάμαι. 

 

 

με μια γρηγορη ματια κυκλοφορει ηδη! και σε τιμη 212€ !! οποτε ειναι οτι καλυτερο! (να σημειωσω 32αρι + 3gb ram )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το Xiaomi Redmi Note 3 μπορεί να μην συναρπάζει με τις δυνατότητες του γενικώς".

 

Μια χαρά συναρπάζει όπως βλέπεις, άκυρο σχόλιο του review, κατά λάθος θα γράφτηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δοκιμασα σε πολλες σελιδες να το παρω με χρηση paypal και μοθ βγαζει συνεχως το μηνυμα οτι απορριφθηκε η συναλλαγη.

 

Και σεις με paypal δνε προσπαθειτε?

 

...και αυτό.... Φρόντισε να γεμίσεις το account σου με το απαραίτητο ποσό και όχι να τραβάει απο την συνδεδεμένη κάρτα σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους ενδιαφερονται να κανουν αγορες απο κινα η απο αγγλια κτλ η καλυτερη λυση αυτη την στιγμη ειναι να αγορασετε μια moneysafe card και ειστε ετοιμη για παραγγελιες απο εξωτερικο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και αυτό.... Φρόντισε να γεμίσεις το account σου με το απαραίτητο ποσό και όχι να τραβάει απο την συνδεδεμένη κάρτα σου...

Προσπαθησα αλλα περιγραφι μια διαδικασια που δεν την κατανοησα.

 

Λει να δωσω καποιες πληροφοριε στην τραπεζα onlne αλλα δεν ξερω πως να τις δως αυτες στην Alpha

Για οσους ενδιαφερονται να κανουν αγορες απο κινα η απο αγγλια κτλ η καλυτερη λυση αυτη την στιγμη ειναι να αγορασετε μια moneysafe card και ειστε ετοιμη για παραγγελιες απο εξωτερικο....

Ειναι και αυτο μια λυση αλλα δεν θελω να παραγγειλω καρτες.

 

Me Paypal οπως ειχα συνηθισει θελω να συνεισω να πληρωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά αγόρασα το κινητό από το minideal απο το EU Warehouse που έχουν (στην Ξάνθη όπως φάνηκε από το tracking). Παρέλαβα σε 1 βδομάδα και το πιο σημαντικό είναι ότι έκανα αγορά κανονικά μέσω Paypal, χωρίς κανένα πρόβλημα απολύτως (μέσω χρεωστικής Πειραιώς). 

 

Σχετικά με το κλειδωμένο bootloader, εάν δεν έχεις πρόβλημα να έχεις αγγλικό μενου, απλα flashαρεις τιν 7.1.8.0 με το αντιστοιχο software, η οποία είναι και root απο μόνη της και όλα τρέχουν ρολόι (αν εξαιρέσεις την έλλειψη custom recovery). 

 

Τέλος να αναφέρω ότι το miui είναι *αψεγάδιαστο* (φοβερό σε σχεδιασμό/πρακτικότητα/ανταπόκριση) και η μπαταρία είναι ...ατελείωτη! Το fingerprint πολύ γρήγορο και σε καλό σημείο και η κάμερα αρκετά καλή για τα συνολικά λεφτά που δίνεις. Νομίζω η έκδοση με τα 32GB/3GB ram είναι μονόδρομος λόγω έλλειψης microsd slot.

 

Νομίζω θα συνιστούσα και εγώ την νέα έκδοση redmi note 3 pro, με τον snapdragon που θα έχει και microsd. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά με την PayPal και την moneysafe είναι ότι στην κίνα και ιδίως στο aliexpress δεν δέχονται paypalμε την moneysafe μπορείς να αγοράσεις από οπουδήποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα σου λενε γιατι η Microsoft εχει τις πωλησεις που εχει στα Windows phones. Ετσι ειναι τα κινητα οπως πρεπει να ειναι κυρια Microsoft και απο πλευρας specs και απο πλευρας κατασκευης και απο πλευρας τιμης.

 

Και ασε την Microsoft να σου βγαζει το 640xl με 5.7ιντσες και να το βγαζει με HD αναλυση,ή το αλλο ανεκδοτο με τις τιμες του ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο και ολα τα παρομοια κινητα ειναι αυτα που επρεπε σε περιοδο κρισης να πεφτει η περισσοτερη κουβεντα γυρω απο αυτα καθως προσφερουν ολο το πακετακι μεγαλης μπαταριας,ποιοτητας κατασκευης και καλης καμερας,και το σημαντικοτερο χαμηλη τιμη αποκτησης αλλα και μεταβασης στο μελλον και παρολα αυτα το ενδιαφερον ειναι δυστηχως παντα στα γνωστα πανακριβα κινητα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...