Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο για την παρουσίαση ! Για xiaomi είμαι και εγώ μιας και το galaxy note 2 μου άφησε χρόνους. Χiaomi ,meizu και γενικότερα οι κινέζοι κατασκευαστες έχουν αρχίζει να μοιράζουν πόνο σε αυτή την κατηγορία . 

Υγ. Για όσους ψάχνονται θα βγει και έκδοση redmi note 3 pro με snapdragon 650 (που πατάει τον helio), καλύτερη gpu , θα παίρνει micro sd στην θέση της 2ης sim και κάτι μπλιμπλικια ακόμα που δεν θυμάμαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι αυτή μονο η σύγκριση. Και παραθέτω :

 

1. Note 3 - Note 2 : Δακτυλικό αποτύπωμα  - Οχι

2. Note 3 - Note 2 : Μεταλλική κατασκευή - Πλαστικο

3. Note 3 - Note 2 : Μνημη Ram 3GB - 2GB

4. Note 3 - Note 2 : Μπαταρια 4000 ΜAh - 3000 MAh

 

Λοιπόν, ιδια είναι  ? Η είναι τόσο ασήμαντα, που ούτε καν τα ανέφερες ?

 

 

-Ολα ειναι σχετικα , το δαχτυλικο αποτυπωμα το μεγαλυτερο μερος των χρηστων θα σου πει οτι ειναι κατι μη-απαραιτητο ή τουλαχιστον ουδετερο 

-Μεταλλικη κατασκευη vs πλαστικο , πιο το νοημα οταν το ντυσεις με μια ομορφη θηκη  

-Μεχρι στιγμης με τα 2GB του note2 δεν εχω περιοριστει πουθενα ακομα και με 2 παιχνιδια ανοιχτα 

-Η μπαταρια ειναι το μελανο σημειο , ναι μεν εχεις μεγαλυτερη χωριτηκοτητα αλλα στο μελλον που θα αρχισει να φτουραει θα καταληξεις να εχεις λιγοτερη διαρκεια απο το note2 , στο οποιο αγοραζεις μια καινουργια με λιγοτερο απο 10ε και εισαι ταμαμ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω είδη παραγγείλει από κίνα  εδώ και καμιά βδομάδα και το τρακινγκ λέει ότι είναι ελλάδα. τώρα πότε θα το πάρω λόγω τον μπλόκων των αγροτών, ένας θεός ξέρει.

Μα πως μπορεσες να το παραγγειλεις αφου υπαρχει το capital control?

 

Σημερα προσπαθησα και απετυχε η συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει και απο κινεζομάγαζο με ευρωπαική αποθήκη στην θεσσαλονίκη
δεν θυμάμαι ποιό, όποιος ενδιαφέρεται να ψάξει

 

εγώ το πήρα απο κίνα δώρο στην γυναίκα μου, ήταν εδω σε 2 βδομάδες με nlpost

 

διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά έχω την εντύπωση ότι παίρνει sdcard στην θέση της 2ης sim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πως μπορεσες να το παραγγειλεις αφου υπαρχει το capital control?

 

Σημερα προσπαθησα και απετυχε η συναλλαγη.

 

...υπάρχουν αρκετες λύσεις, το θέμα έχει τεθεί πολλάκις και εδώ στο insomnia, για ψαχτο λίγο... Φυσικά και μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-Ολα ειναι σχετικα , το δαχτυλικο αποτυπωμα το μεγαλυτερο μερος των χρηστων θα σου πει οτι ειναι κατι μη-απαραιτητο ή τουλαχιστον ουδετερο 

-Μεταλλικη κατασκευη vs πλαστικο , πιο το νοημα οταν το ντυσεις με μια ομορφη θηκη  

-Μεχρι στιγμης με τα 2GB του note2 δεν εχω περιοριστει πουθενα ακομα και με 2 παιχνιδια ανοιχτα 

-Η μπαταρια ειναι το μελανο σημειο , ναι μεν εχεις μεγαλυτερη χωριτηκοτητα αλλα στο μελλον που θα αρχισει να φτουραει θα καταληξεις να εχεις λιγοτερη διαρκεια απο το note2 , στο οποιο αγοραζεις μια καινουργια με λιγοτερο απο 10ε και εισαι ταμαμ 

Με λίγα λόγια πάρτε κινητό με ότι μπαταρία να είναι γιατι μια μέρα έτσι και αλλιώς δεν θα κρατάει, βάλτε του ωραία θηκη που θα διορθώνει τα φτηνιάρικα υλικά / χάλια του σχεδιασμού και πάνω απο όλα ότι αρκεί απο specs σε εμάς στους άλλους περισσεύει. Έχω την αίσθηση οτι μπορείς να μηδενίσεις τα πάντα όταν είσαι σε κέφια! Φιλικά παντα. 

Επεξ/σία από lalexoulhs
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γνωριζει κανεις σε περιπτωση βλαβης εαν χαλασει (ενω εχει αγοραστει απο aliexpress πχ.) τι εγγυηση εχουν και πως καλυπτονται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια πάρτε κινητό με ότι μπαταρία να είναι γιατι μια μέρα έτσι και αλλιώς δεν θα κρατάει, βάλτε του ωραία θηκη που θα διορθώνει τα φτηνιάρικα υλικά / χάλια του σχεδιασμού και πάνω απο όλα ότι αρκεί απο specs σε εμάς στους άλλους περισεύει. Έχω την αίσθηση οτι μπορείς να μηδενίσεις τα πάντα όταν είσαι σε κέφια! Φιλικά παντα. 

 

Δεν μηδενιζω τιποτα , η μπαταρια ων 3000mAh κραταει ανετα ολοκληρη μερα με το κινητο στο ιντερνετ και παιχνιδακια ενω με χαλαρη χρηση την εχω βγαλει και 4 μερες . Οταν χασει την αποδοση της απλα την αλλαζω , την στιγμη που καποιος με μη δυνατοτητα να αλλαξει μπαταρια θα πρεπει να επωμιστει την ταλαιπωρια του να το φορτηζει καθε τρεις και λιγο . 

 

Ο σχεδιασμος που αναφερεις δεν αλλαζει , το ιδιο καλουπι εχεις και με το πλαστικο και με το μεταλικο . Και τελος το πλαστικο του δεν ειναι απο τα lidl , εχει αριστο κρατημα και υφη στα χερια . 

 

 

Αυτην την στιγμη στο gearbest το note3 32GB εχει 214$ και το note2 32GB εχει 169$   

 

Η αλλιως 40ε πιο ακριβο , εεεεε δεν αξιζει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος προσεγγιση, αλλα για τον καθένα είναι όπως το βλέπει. κατά τη γνώμη σου, δεν ήταν αναβάθμιση η μετάβαση από το Redmi Note 2 στο 3. Δεκτον. Για τον υπόλοιπο κόσμο όμως νομίζω πως ήταν.

Αλλα όχι οτι είναι και ιδια. Μην τα ισοπεδώνουμε ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...υπάρχουν αρκετες λύσεις, το θέμα έχει τεθεί πολλάκις και εδώ στο insomnia, για ψαχτο λίγο... Φυσικά και μπορείς.

Μα δοκιμασα σε πολλες σελιδες να το παρω με χρηση paypal και μοθ βγαζει συνεχως το μηνυμα οτι απορριφθηκε η συναλλαγη.

 

Και σεις με paypal δνε προσπαθειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας χρηστης Xiaomi Redmi Note 3 δεν έπιασε 29800 μονο στο antutu.

Η συσκευή με official ROM πιάνει 4900-51000. 

Για του λογου το αληθές

Όχι κανείς, εγώ ήμουν ο πρώτος :-) Δε ξέρω τι έφταιγε, δοκίμασα πάντως δύο φορές με το 6.01 και πήρα παρόμοια αποτελέσματα. Δοκίμασα μόλις με το 6.04 και όντως έβγαλε πάνω από 50.000. Έγινε και η ανανέωση της εικόνας στο review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μηδενιζω τιποτα , η μπαταρια ων 3000mAh κραταει ανετα ολοκληρη μερα με το κινητο στο ιντερνετ και παιχνιδακια ενω με χαλαρη χρηση την εχω βγαλει και 4 μερες . Οταν χασει την αποδοση της απλα την αλλαζω , την στιγμη που καποιος με μη δυνατοτητα να αλλαξει μπαταρια θα πρεπει να επωμιστει την ταλαιπωρια του να το φορτηζει καθε τρεις και λιγο . 

 

Ο σχεδιασμος που αναφερεις δεν αλλαζει , το ιδιο καλουπι εχεις και με το πλαστικο και με το μεταλικο . Και τελος το πλαστικο του δεν ειναι απο τα lidl , εχει αριστο κρατημα και υφη στα χερια . 

 

 

Αυτην την στιγμη στο gearbest το note3 32GB εχει 214$ και το note2 32GB εχει 169$   

 

Η αλλιως 40ε πιο ακριβο , εεεεε δεν αξιζει 

 

 

φιλε 40ε πιο ακριβο ειναι...οχι 400...το ποσο ειναι πολυ μικρο...οκ δεν ειναι κακο το οτι την πατησες που πηρες το 2, και εγω το πηρα πριν βγει το 3 στα 190ε...το μονο πλεονεκτημα του 2 ειναι οτι δεν εχει θεμα με κλειδωμενο bootloader και ηδη το community το δουλευει πολυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...