Προς το περιεχόμενο

Πρώτη πτήση, πληροφορίες, pro tips κλπ


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν υπαρχει αυτο καπου απο αξιοπιστη πηγη, ωστοσο η ΙΑΤΑ αναφερει τους επιβατες σε ενα δελτιο τυπου, το 2013 ηταν 3.1 δις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρένο και πάλι τρένο , όπως έλεγαν και οι παλαιοί "αργά βαδίζω ζωή κερδίζω"

+ τις όμορφες διαδρομες

 

το πιο ωραιο μεσο για μενα κριμα που δεν παει παντου, σαν φοιτητης ειχα τρελες αναμνησεις με ταξιδια σε τρενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να βρούμε κάπου πόσες πτήσεις γίνονται καθημερινά στην Ελλάδα και στην Ευρώπη γενικότερα;

 

Live όλες οι πτήσεις παγκοσμίως: https://www.flightradar24.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πετάξω με easyjet για πρώτη φορά. Είδα ότι λένε για μία μόνο χειραποσκευή, άρα δεν περνάει και τσάντα ώμου - πλάτης να υποθέσω ε;

οπως τα λεει ο φιλος . μερικες φορες ειναι οκ μερικες οχι. προφανως αν το αεροπλανο ειναι μισοαδειο σου λεει κατσε να τους πουμε να την βαλουν την μια μεσα στην αλλη μπας και βγαλουμε κανα εξτραδακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται απο τις διαθέσεις. Αλλες φορές αφηνουν. Αλλες φορες με εχουν αναγκασει να βαλω την τσαντα ωμου μεσα στη βαλίτσα.

 

 

οπως τα λεει ο φιλος . μερικες φορες ειναι οκ μερικες οχι. προφανως αν το αεροπλανο ειναι μισοαδειο σου λεει κατσε να τους πουμε να την βαλουν την μια μεσα στην αλλη μπας και βγαλουμε κανα εξτραδακι

Thanks. Θα προσπαθήσω να μη πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks. Θα προσπαθήσω να μη πάρω.

Pro tip: (γνωστό) φόρα 2 μπουφάν και βάλε την τσάντα ταχυδρόμου μέσα στην άλλη τσάντα. (true story :devil:  )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε δεn πας πολεμο. το αεροπλανο της γραμμης θα παρεις, chill........

Σε μένα το λες; Δεν είχα καμιά εντύπωση ότι πάω σε πόλεμο, απλά μια διευκρίνιση ήθελα.

Pro tip: (γνωστό) φόρα 2 μπουφάν και βάλε την τσάντα ταχυδρόμου μέσα στην άλλη τσάντα. (true story :devil:  )

Θα βολευτώ δεν υπάρχει θέμα, εγκυκλοπαιδικά πιο πολύ ρώτησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα το λες; Δεν είχα καμιά εντύπωση ότι πάω σε πόλεμο, απλά μια διευκρίνιση ήθελα.

Θα βολευτώ δεν υπάρχει θέμα, εγκυκλοπαιδικά πιο πολύ ρώτησα :)

Τότε κατά γράμμα με την easyjet όχι, νομίζω ότι η ryanair και η aegean αφήνουν και τσάντα στυλ χαρτοφύλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε κατά γράμμα με την easyjet όχι, νομίζω ότι η ryanair και η aegean αφήνουν και τσάντα στυλ χαρτοφύλακα.

Ryan και aegean τις έχω δοκιμάσει, δεν είχα θέμα. Το γράφουν κιόλας ότι μπορείς να έχεις και δεύτερη τσάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ειναι ανάλογα με την εταιρία. Μου εχει τυχει σε γιορτες που κατεβαινουν όλοι φορτωμενοι, ακομα και να μου τη ζυγισουν αμεσως πριν μπω στο αεροπλανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...