Προς το περιεχόμενο

Πρώτη πτήση, πληροφορίες, pro tips κλπ


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιατρικά σκευάσματα κλπ πρέπει να τα έχεις χωρισμένα σε μπουκαλάκια των 100 ml και να γράφει τι είναι το καθένα. Για χειραποσκευή μιλάω.

 

 

Στην αποσκευη βαλε ο,τι θες. Στη χειραποσκευη πρεπει να ειναι μεσα στα ορια. 

 

Γενικα κιοσκια με καποια ειδη εχει μετα απο τον σωματικο ελεγχο στο Βενιζελος. Αν αγορασεις πριν το σωματικο ελεγχο, τοτε ΔΕΝ περναει. Για το αεροπλανο, εξαρταται στην εταιρια, σε loco ναι μπορεις να αγορασεις, σε legacy σου δινουν. 

 

 

Ε τοτε θα τα βαλω ολα τα υγρα στο σακβουαγιαζ, και δεν θα ασχοληθω.

 

Για χειραποσκευη δεν με νοιαζει να εχω υγρα, ενα νερο, θα το αγορασω μετα το check in, σωστα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τοτε θα τα βαλω ολα τα υγρα στο σακβουαγιαζ, και δεν θα ασχοληθω.

 

Για χειραποσκευη δεν με νοιαζει να εχω υγρα, ενα νερο, θα το αγορασω μετα το check in, σωστα;

 

Ναι μετά το check in καλύτερα. Σε μερικά αεροδρόμια είναι πανάκριβα βέβαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τοτε θα τα βαλω ολα τα υγρα στο σακβουαγιαζ, και δεν θα ασχοληθω.

 

Για χειραποσκευη δεν με νοιαζει να εχω υγρα, ενα νερο, θα το αγορασω μετα το check in, σωστα;

 

 

Μετα το σωματικο ελεγχο, οχι μετα το check in!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σημείωση για τις ομίχλες. Αρκετές φορές, το αεροδρόμιο μακεδονία έχει ομίχλη το πρωί και πτήσεις που φτάνουν εκεί πριν τις 9 μπορεί να μην μπορούν να προσγειωθούν και να επιστρέψουν. Και συνήθως δεν υπάρχει δυνατότητα να βρεις άλλη μέχρι το μεσημέρι.

Μπορεί να συμβεί. Για να είσαι πιο σίγουρος , κλείνεις πτήση που προσγειώνεται μετά τις 9, αλλά αυτές είναι πιο ακριβές.

Ανάλογα και τον καιρό βέβαια.

 

Χμμ αν και μου έχει τύχει πολλές φορές Θεσσαλονίκη και Ζυρίχη να είναι τίγκα στην ομίχλη, ποτέ δε μου έχει τύχει να μη γίνει η προσγείωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Να ρωτήσω σε αυτό το θέμα, για να μην ανοίξω άλλο.

 

Έχω σκοπό να πετάξω τον Δεκέμβρη Ιρλανδία και Γερμανία. Θα είμαι έξω συνολικά 20 μέρες. Για την ώρα έχω συμβόλαιο Cosmote και έχει ένα πλάνο που μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο πρόγραμμα που έχω εδώ και στο εξωτερικό με κάποια χρέωση. Δεν είναι η βέλτιστη λύση γιατί θα είμαι πολλές μέρες έξω.

 

Υπάρχει κάποια εταιρία εκεί έξω (Ιρλανδία, Γερμανία ή αλλού) που να μπορώ να βγάλω μια κάρτα από τώρα και να χω τουλάχιστον ίντερνετ όσο θα είμαι έξω με κάποιο one-off πλάνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, Lebara

 

Με τρομάζει λίγο που δεν έχει καν https στη σελίδα της... Επίσης απ' ότι βλέπω πρέπει να δώσεις uk postal code για να προχωρήσεις στη παραγγελία. Γίνεται να μου τη στείλουν εδώ τη sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...