Προς το περιεχόμενο

Quantum Break [PC]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Quantum Break To Be Released On The PC On April 5th [uPDATE: Officially Coming To The PC]

 

Quantum Break – Official PC System Requirements Revealed – DX12-Only, 8GB of RAM Minimum [uPDATED]

 

Η Microsoft ανακοίνωσε την κυκλοφορία της PC έκδοσης του Quantum Break στις 5 Απριλίου 2016, μαζί με την έκδοση του Xbox One. Το studio ανάπτυξης είναι αυτό που παρέδωσε πριν 4 χρόνια το περιβόητο Alan Wake και από τότε δουλεύει πάνω σε αυτόν τον next-gen τίτλο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=d4or8YE-6P4

 

 

post-212896-0-04251500-1455625606_thumb.png

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι απαιτήσεις είναι υπερβολικές πάντως. Είναι και το πρώτο DX12 AAA παιχνίδι που θα δούμε.

 

Επίσης δεν υπάρχει διευκρίνηση για το αν θα είναι exclusive στα windows 10 store και αν οι recommended απαιτήσεις απευθύνονται σε 1080p ή μεγαλύτερη ανάλυση. Κατά πάσα πιθανότητα αφορούν 1080p, αλλά όπως και να χει φαίνονται τραβηγμένες από τα μαλλιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dx12 only, αυτό είναι ενδιαφέρον. Μου άρεσε αρκετά το Alan Wake και είμαι παλιός τους fan από τα Max Payne οποτε σίγουρα θα το τσεκάρω. Το μονο πρόβλημα είναι ότι ξαφνικά μπούκωσε ο Απρίλιος, Dark Souls 3, Quantum Break και Uncharted 4. Ελπίζω να μην έχω θέματα με την 970 (980ti recommended).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dx12 only, αυτό είναι ενδιαφέρον. Μου άρεσε αρκετά το Alan Wake και είμαι παλιός τους fan από τα Max Payne οποτε σίγουρα θα το τσεκάρω. Το μονο πρόβλημα είναι ότι ξαφνικά μπούκωσε ο Απρίλιος, Dark Souls 3, Quantum Break και Uncharted 4. Ελπίζω να μην έχω θέματα με την 970 (980ti recommended).

 

Μαζί σου. Απλά προσοχή. Όχι pre-order. Ειδικά βλέποντας αυτά τα τρομακτικά system requirements. (αν και η σύγκριση Fury X με 980ti δεν μου πολυκολλάει, οπότε μάλλον πρόκειται για τίποτα marketing σκηνικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTX 980ti; για ένα xbox one port;

 

α καλά, μερικοί καπνίζουν πολύ

garo.jpg

 

ΕΚΤΟΣ ΑΝ... ειναι για 4k οι προτεινόμενες

Ε αυτο ειναι. 4κ μονο ετσι δικαιολογουνται τετοιες απαιτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...