Προς το περιεχόμενο

Quantum Break [PC]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ανθρωποι ειναι απλα τραγικοι. Τι τους πειραζει δηλαδη? Ζηλευουν επειδη εμεις θα το παιξουμε με γραφικαρες και 60 fps γι αυτο μας βριζουν. Ε ας παρατησουν το xbox και να παρουν pc εστω ενα μετριο pc αν δεν θελουν να ξοδψουν πολλα χρηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο εγω το αποκαλω κομπλεξισμος...

τοσο κακια εχει δλδ ο κοσμος; επελεξαν να επενδυσουν σε κονσολα ειτε επειδη ειναι κονσολακιδες ειτε επειδη δεν θελαν να τα ριξουν σε pc hardware...

ελεος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα μαλλον επειδη εχασαν το χρονο τους στα φορουμς να υποστηριζουν τις τρομερες αποκλειστικοτητες των κονσολων και το "user friendly", εστω timed exclusive να ηταν σαν το ROTTR, τωρα ειναι καπως σκληρο.. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τα παιχνιδια του Pc πανε και στις κονσολες ειναι ολα καλα και επιτρεπτα. Οταν γινεται το αναποδο ξεσπα πολεμος

Κι εγώ συμφωνώ ότι η glorious master race είναι πιο cool στο θέμα της απιστίας.Οι peasants, επειδή μάλλον κυριαρχεί το θυμοειδές, είναι πιο αγροίκοι!  :-D

Σκέψου να είχαν κανα witcher και να τους έφευγε.Τζιχάντ σου λέω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είδαν τις κακές πωλήσεις του RoTR στο One και σου λέει, άσε να το βγάλουμε κατευθείαν και στο PC αυτό μην δούμε τα ίδια χάλια. Από την άλλη και 'γω αν έπαιρνα το One για αποκλειστικότητες θα σπαζόμουν αν γινόταν αυτό, όπως θα σπαζόταν και ένας PS-άκιας αν έβγαινε το Uncharted και στο PC. Επίσης, διαβάζω για αναβαθμίσεις σε CPU/Mobo/Ram ; Η μόνη αναβάθμιση που αξίζει και έχει μέλλον για όσους έχουν ήδη i5 και άνω, είναι τα 16GB Ram. Από 'κει και πέρα ξέρετε ότι μόνο η GPU είναι για αλλαγή για κάποιον που θέλει Ultra settings, αναλύσεις κλπ. Προσωπικά δεν πρόκειται να φύγω από τον 3570K μέχρι να βγάλει η Intel i7 με 6c/12t με τιμή μέχρι 350 ευρώ και φυσικά να είναι στην performance πλατφόρμα(Z170 etc).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι κάτι δεν μου κολλάει στα Ultra. Δεν είναι τα 16GB RAM. Με τις τιμές που έχουν πλέον οι RAM να προσθέσουμε ακόμα 2 modules των 4αρων δεν είναι μεγάλη υπόθεση. Το ότι συνηθίζουν να λένε 6GB Vram και να μου βάζουν την Fury X στα Ultra είναι ξεφτίλα. Έχω την εντύπωση πως τα specs είναι πολύ πλασματικά και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τρέχει χειρότερα από το Rise of The Tomb Raider πχ, αφού είναι και DX12 τίτλος. Θα μάθουμε σε 1μιση μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδώ λέει 

 

Ότι αν το κάνουμε pre-order στο xbone θα το πάρουμε και ως δώρο στο PC μαζί με ένα άλλο game.

Έχετε δει ημερομηνίες για το πότε θα είναι το bonus για pc? Λέω να το πάρω για το xbone μιας που το δίνουν και για pc και έχει save sync!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι κάτι δεν μου κολλάει στα Ultra. Δεν είναι τα 16GB RAM. Με τις τιμές που έχουν πλέον οι RAM να προσθέσουμε ακόμα 2 modules των 4αρων δεν είναι μεγάλη υπόθεση. Το ότι συνηθίζουν να λένε 6GB Vram και να μου βάζουν την Fury X στα Ultra είναι ξεφτίλα. Έχω την εντύπωση πως τα specs είναι πολύ πλασματικά και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τρέχει χειρότερα από το Rise of The Tomb Raider πχ, αφού είναι και DX12 τίτλος. Θα μάθουμε σε 1μιση μήνα.

 

Όντως δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για να γκρινιάξει κάποιος για τα 16GB με τις τιμές που έχουν πλέον οι Ram. Όσο για τα GPU requirements, αν τα Ultra textures ζητάνε 6GB Vram, τότε η Fury X με τα 4 θα έχει stuter-fest, οπότε ναι είναι άκυρα. Από την άλλη θεωρώ ότι ναι μεν θα έχει καλό optimization το παιχνίδι, αλλά σίγουρα θα θέλει βαρβάτη κάρτα για max settings, δεν απογοητεύει η Remedy με τα visuals στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για να γκρινιάξει κάποιος για τα 16GB με τις τιμές που έχουν πλέον οι Ram. Όσο για τα GPU requirements, αν τα Ultra textures ζητάνε 6GB Vram, τότε η Fury X με τα 4 θα έχει stuter-fest, οπότε ναι είναι άκυρα. Από την άλλη θεωρώ ότι ναι μεν θα έχει καλό optimization το παιχνίδι, αλλά σίγουρα θα θέλει βαρβάτη κάρτα για max settings, δεν απογοητεύει η Remedy με τα visuals στο PC.

 

Με τα Visuals πιστεύω και εγώ δεν θα απογοητεύσει. Το θέμα είναι να μην μας απογοητεύσει στο optimization. Αν όντως αποδειχθεί πολύ καλό το port θέλω πολύ να το στηρίξω αλλά με κρατάει πίσω το Windows Store. Ελπίζω να υπάρχει στο Steam έστω σαν εναλλακτική αγορά όπως πχ τα παιχνίδια της Ubisoft. Αλλά για να κάνουν κάτι τέτοιο βλέπω να το βάζουν και 10 ευρώ πιο πάνω από την έκδοση του Windows Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οι τιμές των ram αλλά τα 16gb απο μόνα τους

 

πως απο τα 8gb ram του open world Witcher 3 πηγαμε στα 16gb ram του κλειστου Quantum Break μονο η remedy το ξέρει

 

εκτος και αν οι απαιτήσεις αυτές ειναι παραπλανητικές για να τσιμπήσει ο κόσμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η unified RAM και Vram των κονσολών μας έχουν κάνει αυτή τη ζημιά. Θα πρέπει να το υποστούμε δυστυχώς. Αλλά ευτυχώς στην προκειμένη περίπτωση το κόστος δεν είναι μεγάλο. Πάντως αν ζητάει όντως 980ti για τα max settings και οι διαφορές είναι τύπου Rise of the Tomb Raider με την έκδοση του Xbox One θα πέσει κλάμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πάντως αν ζητάει όντως 980ti για τα max settings και οι διαφορές είναι τύπου Rise of the Tomb Raider με την έκδοση του Xbox One θα πέσει κλάμα...

 

τέτοιες θα ειναι

 

btw την περιοδο εκεινη ολος ο κοσμος θα παιζει Dark Souls 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...