Προς το περιεχόμενο

Quantum Break [PC]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω 16gb εδω και πολυ καιρο οταν οι ram ηταν φτηνες, τα 8 παντα λιγα μου φαινοταν ασχετα αν γεμιζουν η οχι, οταν εχω και 20tabs του chrome ανοιχτα και να παιζω θελω ανεση.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι εταιρείες θέλουν να πουλήσουν hardware προφανώς, αυτά τα i7 μπλα μπλα στις απαιτήσεις γι' αυτό το λόγο μπαίνουν αφού τις περισσότερες φορές οι διαφορές μεταξύ i5 και i7 είναι αστείες. Το ίδιο ισχύει και για την Ram, με 8GB είσαι κομπλέ παντού για gaming, απλά στο RoTR αν δεν έχεις 6GB Vram, τότε θα πρέπει να έχεις 16GB Ram για το λόγο ότι δεν φτάνει η Vram και φορτώνονται στην Ram οι υφές(Very High). Κατά τα άλλα υπάρχουν και κάτι memory leaks εδώ κι εκεί, οπότε δεν την γλιτώνεις την αναβάθμιση :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιροσασταν για τα Denuvo, για την αποχωρηση των 3DM.. Φατε τωρα τον φασισμο της Microsoft, φατε τα σταθερα 60ευρα στα παιχνιδια, τα τρελα specs που θα τρεχετε για αναβαθμισεις και βαλτε αναγκαςτικά και τα win10 και σκασμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιροσασταν για τα Denuvo, για την αποχωρηση των 3DM.. Φατε τωρα τον φασισμο της Microsoft, φατε τα σταθερα 60ευρα στα παιχνιδια, τα τρελα specs που θα τρεχετε για αναβαθμισεις και βαλτε αναγκαςτικά και τα win10 και σκασμος

Ποια ειναι τα σταθερα 60ευρω σε pc παιχνιδια,ποια ειναι τα ''πραγματικα'' τρελα specs,γιατι να τρεξουμε για αναβαθμιση,και οσο για τα windows που να ζηταγανε και χρηματα δηλαδη. Ενταξυ δεν πειραζει οποιος δεν του αρεσουν τα Windows 10 ας αγορασει ενα ps4 να τελειωνει το παραμυθι. Αντε γιατι πραγματικα κουρασε μεχρι αηδιας αυτο με τα Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@firepc

Ή παίρνεις Xbox One και το παίζεις με την ησυχία σου..

Relax, δεν σ' ανάγκασε κανείς να το παίξεις με το που βγεί, ή ντέ και καλά στο PC.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιροσασταν για τα Denuvo, για την αποχωρηση των 3DM.. Φατε τωρα τον φασισμο της Microsoft, φατε τα σταθερα 60ευρα στα παιχνιδια, τα τρελα specs που θα τρεχετε για αναβαθμισεις και βαλτε αναγκαςτικά και τα win10 και σκασμος

 

άμα ειναι τοσο πια βαρυ, με GTX 760 και 8gb ram ελάχιστες απαιτήσεις, θα πιάσει πάτο πολύ απλά

 

και να το πω διαφορετικά κυκλοφορούσε δεν κυκλοφορούσε, δεν υπάρχουν games στο pc για να παιξει ο κόσμος;

 

δεν ξέρουμε καν αν θα αξιζει ως παιχνιδι και επισης δεν λεει και πολύ να αναβαθμισεις για ένα παιχνιδι 10-15 ωρών

 

το οτι κυκλοφορει και στο pc ειναι βέβαια θετικο και πλήγμα για το xbox one ως κονσολα

 

επισης οπως ειπα εκεινη την περιοδο κυκλοφορει και Dark Souls 3 με GTX 750 ti προτεινόμενη, που οι πολλές του πωλήσεις ειναι δεδομενες στο pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pcας ειμαι. Αλλα ρε παιδια εσεις δεν βλεπετε καθολου το σκληρο προσωπο της MS τον τελευταιο χρονο;

 

Άλλο αυτό. Το θέμα είναι να έρθουν παιχνίδια. Και αφού έρχονται γιατί να παραπονιόμαστε? Σίγουρα όλοι το θέλουμε στο steam, αλλά από το να μην βγει καθόλου δεν είναι καλύτερα να βγει τουλάχιστον στο Windows Store?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα η MS εχει ηδη κυκλοφωρισει το Χ2 και το ονομα του? Το ονομα του ειναι PC

Δλδ με pc κοστος παραγωγης δεν εχουν. Πειρατια δεν θα χουν. Υψηλες τιμες. Καθιερωση του Winstore για μονοπωλειο. Ετοιμο το Χ2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whatever rly...το 80% έχει potato pc, πρόσφατα κάποιος κιόλας πόσταρε το survey, αστο να πατώσει που θέλει 500 euro GPU,,,lol. Δες τα graphs του Escape from Turkov και τα specs, θα τους λιντζαρανε εκεί στο Russia άμα βγάζαν τέτοια specs. Οι AAA εταιρίες το έχουν ξεφτιλίσει με τα συμβόλαια που έχουν κάνει με ngreedia, microsoft κτλ, βλέπεις τζάμπα είναι τα win10 και δεν...δεν πρόκειται να παίξω το "game" της ακόμα και καλύτερα να ήταν από τα 7 που δεν είναι by far. Εγώ όπως είπε και Fulgore αρχίζω και διαγράφω εταιρίες, EA, Ubisoft, Square Enix και hello there Microsoft! Όσο πάτε με τα νερά τους δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα, αντίθετος. Τώρα άμα είστε απλά casual do whatever makes no difference, τουλάχιστον για εσάς. Η βλακεία και το ψέμα με κούρασε και ας χάσω κάποιους must τίτλους, δεν θα πεθάνουμε κιόλας, games άπειρα. Just my final 2 cents in this thread.

 

p.s. αυτό με την πειρατεία στο pc είναι μύθος και ο αριθμός αστείος μπροστά στην πειρατεία σε consoles.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πατώσει επειδή ζητάει κορυφαία GPU για Ultra settings ; Αυτό είναι το λογικό Skull και το ξέρεις πολύ καλά, δεν είναι το λογικό να έχεις 200 ευρώ GPU και να max-άρεις τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα βαλει το Survey για να εχουμε και καποια νουμερακια μην μιλαμε μονο με λογια του αερα. 

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey

 

Και εγω παντως τον Απριλιο περιμενω Dark Souls 3 εννοειται σαν οπαδος της σειρας και Ratchet and Clank στο Ps4. Αν το βαλει το Quantum καμια προσφορα οπως και στο Tomb raider ή αν ετσι το σκεφτεται να το παει η MS για να τραβηξει κοσμο,δηλαδη με χαμηλες τιμες στην αρχη τοτε ναι γιατι οχι να υπαρχει και το Store της. Αλλιως και απο μενα ακυρο. Για την Square Enix δεν ριχνω ακυρο γιατι τα παιχνιδια της μια χαρα βγαινουν σε Steam :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...