Προς το περιεχόμενο

Quantum Break [PC]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα lock 30fps, απαλευτο απορώ πραγματικα πως μπορουν καποιοι και παιζουν ετσι. Το παιζω με upscaling εριξα και shadows και ΑΑ που δεν με νοιαζουν τοσο και κομπλέ. Η ιστορια φαινεται καλη και το gameplay δεν με χαλαει προς το παρον, καμια σχεση με το the order που αναφέρθηκε.

Για την ιστορία... δυστυχώς μόνο για την ιστορία το παίζεις αυτό..

Όσο για τα 30 που λες, επειδή είναι απάλευτο με upscaling, παίζω γύρω στα 35-38 χωρίς.

Παρατήρησα πως η κίνηση είναι χάλια πιο πολύ στα σημεία της ιστοριάς που ο χαρακτήρας έρχεται πιο κοντά στην οθόνη (που δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις όπλο).

Όταν έχεις πλήρη ελευθερία κινήσεων, δεν είναι τόσο χάλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To post σου makes no sense, το λες από μονος σου ότι γνωρίζεις ότι είναι κάκιστο port και όλα τα games παίζουν παρόλα αυτά σκέφτεσαι upgrade...did i miss something ή πέφτεις θύμα του marketing called "recommended specs". Και σοβαρά τώρα σιγά το game που χάνεις, άμα διαβάσεις τα υπόλοιπα σχόλια θα καταλάβεις.

 

p.s. Στην τελική άμα καίγεσαι τόσο πολύ να το παίξεις πάνε νοίκιασε ένα xbone για το σκ με 10 euro και τέλος.

Καλα δεν το λες και θυμα του marketing.Επεξεργαστη του 2008 εχει και δοξα το Θεο υπαρχουν καποιες καλες ευκαιριες στις αγγελιες.Δεν ειπαμε να παει να ξηλωθει να αγορασει i7 των 400ευρω.

Εγώ να τολμήσω να το αγοράσω η ούτε κάν να το σκέφτομαι;; :cry:

Αναλογα τι εννοεις σαν αγορα.Αν σου αρεσει η limited edition για τα εξτρα που εχει αξιζει μονο και μονο για την τιμη της σε σχεση με κλειδαδικο.

 

Αλλιως στην θεση σου θα περιμενα να πεσει και αλλο η τιμη απο κλειδαδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τι εννοεις σαν αγορα.Αν σου αρεσει η limited edition για τα εξτρα που εχει αξιζει μονο και μονο για την τιμη της σε σχεση με κλειδαδικο.

 

Αλλιως στην θεση σου θα περιμενα να πεσει και αλλο η τιμη απο κλειδαδικο.

 

 

Όχι εννοώ αν θα το παίζει καλά (50-60 καρέ)!! Έστω και στα medium αναγκαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς προχωράς πιστεύω η ιστορία σε "ξεγελάει" και ξεχνάς γραφικά και settings.

Σχεδόν το 50% του παιχνιδιού είναι cutscenes και videos

(περιέχει και μία μίνι-σειρά με κανονικούς ηθοποιούς και σου δείχνει ένα επεισόδιο κάθε φορά που τελειώνεις ένα Act).

 

XBhCCJ8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ναι το είχα δει αυτό το review όταν είχε βγει..

 

Σημασία έχει γενικά να ξέρεις τι να περιμένεις από αυτό το παιχνίδι, για 'μένα είναι περισσότερο μία interactive ταινία παρά 3rd person shooter. Αλλά αυτό και το στοιχείο το κάνει "ιδιαίτερο".

 

Εντωμεταξύ είχα την εντύπωση ότι κάπου μέσα στα 67GB θα είχαν βάλει και τις ταινίες αλλά όχι... τις βλέπεις σε streaming..

Open world δεν είναι, τρελά textures δεν έχει, τι είναι αυτό που πιάνει 67GB???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία... δυστυχώς μόνο για την ιστορία το παίζεις αυτό..

Όσο για τα 30 που λες, επειδή είναι απάλευτο με upscaling, παίζω γύρω στα 35-38 χωρίς.

Παρατήρησα πως η κίνηση είναι χάλια πιο πολύ στα σημεία της ιστοριάς που ο χαρακτήρας έρχεται πιο κοντά στην οθόνη (που δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις όπλο).

Όταν έχεις πλήρη ελευθερία κινήσεων, δεν είναι τόσο χάλια...

Δεν με χαλαει, :P remedy ειναι περιμενω να εχει αξιοπρεπή ιστορια τουλάχιστον, ηδη το concept ειναι πολυ κοντα στα ενδιαφέροντα μου και με εχει κερδισει. Ενταξει το gameplay πρεπει απλα να κανει τη δουλεια σε ενα τέτοιο τίτλο και να υπάρχει σε αξιοπρεπες επιπεδο, να μην ειναι the order δηλαδη, τωρα οκ δεν εχω παιξει πολυ για να βγαλω συμπέρασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν το λες και θυμα του marketing.Επεξεργαστη του 2008 εχει και δοξα το Θεο υπαρχουν καποιες καλες ευκαιριες στις αγγελιες.Δεν ειπαμε να παει να ξηλωθει να αγορασει i7 των 400ευρω.

 

Σαφώς απλά το ανέφερα βάση του post του όταν όλα παίζουν και αυτό όχι ;) προσωπικά το μοναδικό κριτήριο upgrade για μένα είναι τα fps, όταν δεν μου είναι αρκετά τότε κάνω upgrade και όχι γιατί αποφάσισε μια εταιρία να μην υποστηρίζει το CPU μου λόγο κάκιστου porting ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα με 95% completion.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά, πολύ καλή ιστορία.

Όπως είπα και πιο πάνω στη πορεία ξεχνάς απόδοση και settings και απλά θες να δεις τι θα γίνει παρακάτω, σαν να βλέπεις μία σειρά.

 

Αξίζει σαν αγορά κατά τη γνώμη μου.

Πάω πίσω τώρα να βρω τα collectables που μου λείπουν.

 

Απλά να ξέρετε, το παιχνίδι δεν έχει new game+ και αν πατήσετε "new game" διαγράφει όλη σας τη πρόοδό οπότε προσοχή, αν θέλετε μετά να μαζέψετε τα collectables που σας λείπουν το κάνετε μέσω του "timeline".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον φίλο παραπάνω. Παρά τα θέματά του ως port, η ιστορία και η άρτια παραγωγή σε κρατάνε μέχρι το τέλος. Πολύ καλές ερμηνείες επίσης, ειδικά από τους 2 κακούς. 

 

H Remedy έφτιαξε κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα κλασικά TPS και αυτό και μόνο μετράει. Ωραία ιδέα και τα 4 επεισόδια FMV μετά από κάθε act, προσθέτουν πολύ στην ατμόσφαιρα. Το shooting δεν είναι καλύτερο από Max Payne αλλά έχει φάση με τα time powers αν και γίνεται αρκετά εύκολο, τουλάχιστον στο normal που έπαιξα. Γραφικά-ήχος επίσης εξαιρετικά.

 

Για μένα αξίζει για φίλους των action σε καλύτερη τιμή σαφώς. Θα του έβαζα 8/10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερο act στη μεση ειμαι αλλα με εχει κερδισει η ιστορια παρα πολυ(standalone σειρα να ηταν θα το εβλεπα ανετα. :P), επισης το shooting δεν ειναι καθόλου ασχημο με τα time powers, οκ δεν ειναι open world με τρελο exploration η τιποτα αλλο αλλα δεν υστερει στο gameplay. Απορω γιατι πηρε και αρκετα ασχημα reviews, το παιχνιδι ειναι μια χαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το παίζω στο hard (3ο επίπεδο), με δυσκολεύει στο shooting. Ίσως έπρεπε να το βάλω στο casual, αφού φαίνεται να είναι η ιστορία το δυνατό του χαρτί, και όχι τα mechanics του. Δυστυχώς δεν αλλάζει in-game... ή από την αρχή, ή ρισκάρω και συνεχίζω έτσι. Έχω παίξει μισή ωρίτσα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Max Payne και το Alan Wake είχαν καλύτερο shooting σαφώς. Αυτό έχει μια "αστάθεια", δε μπορώ να το ερμηνεύσω αλλιώς.

Ακόμη και έτσι όμως αξίζει ένα playthrough, σε κρατάει για τις 10 ώρες του μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...