Προς το περιεχόμενο

Quantum Break [PC]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το QB στην ίδια κατηγορία με το Max Payne? Ευτυχώς που πρόλαβα να κατεβάσω τη γουλιά νερό που έπινα πριν το διαβάσω αυτό!

 

Από που και ως που ρε παιδιά; Το ένα ήταν ένα αριστούργημα που έφερε καινούργια πράγματα στο είδος του third person shooter και το άλλο είναι απλά ένα μέτριο/κακό παιχνίδι απλώς με υψηλή χρηματοδότηση και πολλά φρου φρου από πίσω του.

 

Όταν τελείωσα το πρώτο Max Payne μου έμεινε στο μυαλό το σκοτεινό στορυ εκδίκησης, οι χαρακτήρες, οι ατακες, το εντυπωσιακό πιστολίδι και το πόσο τρομερό έδειχνε εκείνη την εποχή.

Όταν τελείωσα το QB είπα "επιτέλους" και πήγα καρφί για διαγραφή. Και από τη μνήμη του PC και από τη δική μου.

 

 

Ή σύγκριση των δύο παιχνιδιών μόνο για πλάκα μπορεί να γίνει και όχι δεν πρόκειται περί προσωπικού γούστου. Είναι καθαρά αντικειμενικό. Αρκεί να είχε παίξει κάποιος το MP στην εποχή που βγήκε και να θυμάται τι έγραφε τοτε η gaming κοινότητα γι αυτό (όχι μόνο τα reviews).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 783
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωπα! Ποιος συνεκρινε τα Max Payne με το Quantum Break; Δεν ειδα κατι τέτοιο προσωπικα.

 

Αλλη κατηγορια τα Max Payne (βαζω και το 3 μεσα).

 

Αλλα να πω την αμαρτια μου το Alan Wake, μιας και το εβαλα προσφατα να το θυμηθώ, δεν ειχε σχεση με αυτο που ειχα στο μυαλο μου απο το παρελθον.

 

Πλεον ισως να περασα καλυτερα με το Quantum Break.

 

Κραξτε ελευθερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω παίξει όλα τα Max Payne, και το QB το βάζω στην ίδια κατηγορία. Με τίποτε δεν θα το έλεγα σκουπίδι. Είσαι υπερβολικός.

Ωπα! Ποιος συνεκρινε τα Max Payne με το Quantum Break; Δεν ειδα κατι τέτοιο προσωπικα.

 

Μπραβο δημοτικοτητα το Quantum Break τις τελευταιες ημερες εδω μεσα!

 

Σιγουρα ειναι πολυ πιο καλοδεχουμενο στο X-One απο οτι σε PC παντως. Ναι εχει και το Gow4 το X-One αλλα κατα τα αλλα δεν τρελαινεται και στα Exclusives. + οτι σε γραφικα δειχνει πιο εντυπωσιακο (αν και χειροτερο) σε X-One παρα σε τουμπανο PC.

Οσο για το παραπανω,λογικο να ειναι καλυτερη αποδοχη το παιχνιδι στο X1,αφου ηταν/ειναι στην ουσια το πρωτο νεο Ip που βλεπανε για την κονσολα και θελανε να ειναι καλο,εξου και η υποστηριξη του.

 

Βασικα ακομα και τωρα αν σκεφτουμε τι εχουμε δει 3χρονια απο πλευρας exclusive σε X1 και Ps4,καταλαβαινεις γιατι θελανε να το υποστηριξουν τοσο+οτι ειχε και το ονομα της remedy(τσαμπα διαφημιση οπως στην περιπτωση του Destiny με αντιστοιχη εταιρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Αν αγοραστεί κουτάτο, έχει dvd ή κωδικό για κατέβασμα;

ο κολεκτορας που πηρα εγω τα ειχε ολα

Εβαλα τον κωδικο στο steam και το εγραψα απ τα δισκακια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για το απλο λεω ωστε να μην κατεβαζω τοσα gb.

 

Περιμένω λοιπον και καποιον αλλον να μας πει που έχει το απλο.

 

Edit: Το timeless collectors edition λες; Αν ναι, οκ, μικρή χρηματική διάφορα εχουν στο σκρουτζ.

 

Στο σκρουτζ ακομα, στο απλό λενε key ενω στο timeless οχι, αρα λογικά αυτό που λες θα ισχύει με τα δισκάκια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To άρχισα και γω σήμερα πρώτη φορά ,μετά απο πολλές ώρες κατέβασμα... 19 ώρες.Και άλλες 4 ώρες install.

Και ερχομενος από την σειρά "Dark" που είδα όλη την πρώτη season και ήταν στο ίδιο περίπου σκεπτικο .

Μου αρέσει πάρα πολύ το παιχνίδι εως τώρα που έχω παίξει το First Episode.

Επεξ/σία από CyBeR_RaBBiT
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2018 στις 6:11 ΜΜ, CyBeR_RaBBiT είπε

To άρχισα και γω σήμερα πρώτη φορά ,μετά απο πολλές ώρες κατέβασμα... 19 ώρες.Και άλλες 4 ώρες install.

Και ερχομενος από την σειρά "Dark" που είδα όλη την πρώτη season και ήταν στο ίδιο περίπου σκεπτικο .

Μου αρέσει πάρα πολύ το παιχνίδι εως τώρα που έχω παίξει το First Episode.

Που οφείλεται η χαμηλή βαθμολογία του γιατί λίγο που έπαιξα λέω να το τσιμπήσω έχει γραφικαρες. Στο story χωλαίνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα heybro.Είμαι στο πρώτο επεισόδιο ακόμα.Εως τώρα που έχω παίξει μόνο το 1ο επεισόδιο μου φάνηκε καλό,τώρα δε ξέρω πιο μετά πως θα είναι.Εμένα μ άρέσει επειδή είναι το πρώτο παιχνίδι που παίζω με θέμα το ταξίδι στο χρόνο

5 λεπτά πριν, Heybro είπε

Που οφείλεται η χαμηλή βαθμολογία του γιατί λίγο που έπαιξα λέω να το τσιμπήσω έχει γραφικαρες. Στο story χωλαίνει? 

 

Επεξ/σία από CyBeR_RaBBiT
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CyBeR_RaBBiT είπε

Καλημέρα heybro.Είμαι στο πρώτο επεισόδιο ακόμα.Εως τώρα που έχω παίξει μόνο το 1ο επεισόδιο μου φάνηκε καλό,τώρα δε ξέρω πιο μετά πως θα είναι.Εμένα μ άρέσει επειδή είναι το πρώτο παιχνίδι που παίζω με θέμα το ταξίδι στο χρόνο

Καλημερα cyber. Το θέμα με είχε ιντριγκαρει και μένα η χαμηλή βαθμολογία με έκανε να μην το παίξω. Όταν πας παρακάτω γράψε λίγα λόγια ακόμα. Το dark επική σειρά και μόνο που το συνδιασες με το παιχνίδι με έκανες να θέλω να ασχοληθώ μαζί του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Heybro είπε

Καλημερα cyber. Το θέμα με είχε ιντριγκαρει και μένα η χαμηλή βαθμολογία με έκανε να μην το παίξω. Όταν πας παρακάτω γράψε λίγα λόγια ακόμα. Το dark επική σειρά και μόνο που το συνδιασες με το παιχνίδι με έκανες να θέλω να ασχοληθώ μαζί του. 

Eίναι διαφορετικά βέβαια τα σκηνικά και τα τοπία και ο τρόπος που δουλέυει η χρονομηχανή σε σχέση με το dark ,δεν είναι η χρονομηχανη δλδ ένα τουνελ που απλα το διασχίζεις και πας σε άλλη ημερομηνία.Στο quantum-break η χρονομηχανή είναι μια κάτι σαν γυαλα που δουλέυει με πυρηνική ενέργεια

Επεξ/σία από CyBeR_RaBBiT
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CyBeR_RaBBiT είπε

Eίναι διαφορετικά βέβαια τα σκηνικά και τα τοπία και ο τρόπος που δουλέυει η χρονομηχανή σε σχέση με το dark ,δεν είναι η χρονομηχανη δλδ ένα τουνελ που απλα το διασχίζεις και πας σε άλλη ημερομηνία.Στο quantum-break η χρονομηχανή είναι μια κάτι σαν γυαλα που δουλέυει με πυρηνική ενέργεια

Και μονο που είναι με ταξίδι στο χρόνο και σου θύμισε dark θα τιμηθεί σύντομα. Να σε καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Heybro είπε

Που οφείλεται η χαμηλή βαθμολογία του γιατί λίγο που έπαιξα λέω να το τσιμπήσω έχει γραφικαρες. Στο story χωλαίνει? 

Και όχι μονο, γιατί δεν κοιτάς τις προηγούμενες σελίδες να μάθεις?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...