Προς το περιεχόμενο

νοσοκομειακή ασφάλεια για την οικογένεια


bobptz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογω επαγγελματος (μεσιτης ασφαλειων) εχω να σας πω οτι η Generali ειναι εξαιρετικη!

 

Μην μπαίνετε στη διαδικασία να συγκρίνετε τι πρόγραμμα έχει ο ένας και τι ο άλλος.

 

Είναι διαφορετικές οι ανάγκες σας και τα οικονομικά σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θα με ενδιέφερε να κάνω το Medical Prime για εμένα, και εσύ έχεις εμπειρία από αυτό το πρόγραμμα, θα ήθελα να σε ρωτήσω τα εξής:

1. Είσαι ικανοποιημένος από τη Generali σε γενικές γραμμές;

2. Για περιστατικά που δεν χρήζουν νοσηλείας, οπότε πληρώνεις το 30%* από την τσέπη σου, η απολογιστική αποζημίωση είναι ''εύκολη''; Υπάρχει καθόλου γραφειοκρατία σε αυτό το κομμάτι; Ζητούν πολλά χαρτιά/δικαιολογητικά;

3. Καταθέτουν γρήγορα τα χρήματα που πρέπει στο λογαριασμό σου;

4. Καλύπτει χημειοθεραπείες, ακτινοθεραπείες, αιμοκάθαρση;

 

*Το 30% ισχύει σε περίπτωση ημερήσιας νοσηλείας χωρίς χειρουργική επέμβαση ή σε περίπτωση ημερήσιας νοσηλείας με χειρουργική επέμβαση; Ή και στα δύο;

 

Εχω αποζημιωθεί κάπου 60.000 οπότε ναι, είμαι ευχαριστημένη.

Εχουν απλή διαδικασία απολογιστικής αλλά αργούν, πρέπει να τους κυνηγάς. Γενικά εμένα μου έχουν βγάλει την πίστη, είναι ανοργάνωτοι, ξεχνάνε, αργούν αλλά στο τέλος πληρώνουν οπότε όλα καλά.

Αμα πρήζεις κάνουν κάπου 1-2 μήνες, αλλιώς το "ξεχνάνε".

Λέει ότι καλύπτει, δεν έχω δοκιμάσει.

Το 30% είναι σε όλες τις περιπτώσεις που δεν μείνεις εκεί το βράδυ. Κάποιες επεμβάσεις δεν καλύπτονται ή έχουν χρονική αναμονή (αδένες, κρεατάκια και τέτοια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πληρώνω στο δημόσιο κανα 200ρι το μήνα (κρατήσεις δυ) και μια εγχείρηση που χρειάστηκε να κάνω πήγα και τα έσκασα σε ιδιώτη γιατί έπρεπε να περιμένω μήνες.....

Δεν θα βρίσω γιατί θα μου αφαιρέσει το μήνυμα κάποιος mod!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...