Προς το περιεχόμενο

Uber


Mr_Proper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει χρησιμοποιήσει κανείς την υπηρεσία; σαν πελάτης ή σαν οδηγός; σε ποια πόλη;

Πως σας φαίνεται σαν ιδέα αλλά και στην πράξη εδώ στην χώρα μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές. Οι διαδρομές μου κόστισαν περίπου 40% πιο φτηνά από ταξί. Είχαν κάνει και προσφορά για 1 βδομάδα πριν τις γιορτές για δωρεάν διαδρομές! Επίσης αν κάνεις εγγραφή και πάρεις την προσφορά της vodafone έχεις 20% έκπτωση στις πρώτες 10 μετακινήσεις. Και γενικά παίζουν προσφορές.

Εκτός από το κόστος όμως, άλλο ένα θετικό είναι και η ποιότητα της υπηρεσίας. Ευγενικοί οδηγοί, κάποιες φορές σε κερνάνε καραμελίτσες και νερό, δεν υπάρχει 2ος επιβάτης μέσα στο αυτοκίνητο κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νόμος κατρούγκαλου τι προβλέπει για το ασφαλιστικό των οδηγών uber?

 

 

Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές. Οι διαδρομές μου κόστισαν περίπου 40% πιο φτηνά από ταξί.

Πληροφοριακά ... απόδειξη κόβεται στο ΑΦΜ της UBER ή του οδηγού?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναρωτιέμαι από ασφάλεια τι λέει; Όλοι ξέρουμε πόσο γ@μάτοι(not) οδηγοί είναι μερικοί μερικοί, τι γίνεται αν πέσεις σε έναν από αυτούς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρησιμοποιω συχνα πυκνα Uber, μεγαλο + ειναι το app οπου μπορεις τα βλεπεις ολα σε real time.....

 

Mε βολευει πολυ, οταν πηγαινω στο airport, γιατι συνηθως πεταω κατι μυστηριες ωρες, οποτε το εχω κανονισμενο να ερθει την προκαθορισμενη ωρα και να μην αργησω..... ( παντα on time ειναι οι drivers.)

 

Απο ευγενεια και προθυμια ειναι παντα 5 stars..... (τουλαχιστον με οσους ημουν on board)

 

Tα αυτοκινητα ειναι πεντακαθαρα....

 

Απο τις τοσες φορες που εχω παρει uber, μονο μια φορα ο driver ηταν λιγο καπως στην συμπεριφορα, αλλα τον ειχα καλεσει και 4:45 το πρωι....  :ph34r: οποτε no hard feelings. 

 

Απο πολεις, συνηθως NY, London, Miami και Atlantic City. 

 

Φυσικα συμφερει απο αποψη fare ειδικα στο London που οι filthy cab drivers σε βλεπουν ως μηχανημα που βγαζει λιρες.... :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα (αθήνα νομίζω υπάρχει κυρίως ή κάνω λάθος;)  δηλαδή υπάρχουν οδηγοί;(ειναι κυρίως επαγγελματίες taxi);  ή είναι δύσκολο να σταυρώσεις κάποιον κοντά σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ώρες αιχμής είναι συνήθως δύσκολο να βρεις uberX. Μπορείς όμως να κάνεις το αίτημα και να περιμένεις να γίνει διαθέσιμος κάποιος οδηγός για να σε εξυπηρετήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρεσίες ταξί από ερασιτέχνες είναι αυτό; Συμμετέχουν και επαγγελματίες ταξιτζήδες;


Xρησιμοποιω συχνα πυκνα Uber, μεγαλο + ειναι το app οπου μπορεις τα βλεπεις ολα σε real time.....

 

Mε βολευει πολυ, οταν πηγαινω στο airport, γιατι συνηθως πεταω κατι μυστηριες ωρες, οποτε το εχω κανονισμενο να ερθει την προκαθορισμενη ωρα και να μην αργησω..... ( παντα on time ειναι οι drivers.)

 

Απο ευγενεια και προθυμια ειναι παντα 5 stars..... (τουλαχιστον με οσους ημουν on board)

 

Tα αυτοκινητα ειναι πεντακαθαρα....

 

Απο τις τοσες φορες που εχω παρει uber, μονο μια φορα ο driver ηταν λιγο καπως στην συμπεριφορα, αλλα τον ειχα καλεσει και 4:45 το πρωι....  :ph34r: οποτε no hard feelings. 

 

Απο πολεις, συνηθως NY, London, Miami και Atlantic City. 

 

Φυσικα συμφερει απο αποψη fare ειδικα στο London που οι filthy cab drivers σε βλεπουν ως μηχανημα που βγαζει λιρες.... :P

Δεν είσαι;; :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Uber λειτουργούσε με κάθε νομιμότητα τότε θα σύμφερε λιγότερο από το taxi. Απλά έχουν βρει διάφορα loopholes στους εργασιακούς νόμους των εκάστοτε χωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Uber λειτουργούσε με κάθε νομιμότητα τότε θα σύμφερε λιγότερο από το taxi. Απλά έχουν βρει διάφορα loopholes στους εργασιακούς νόμους των εκάστοτε χωρών..

Εγώ δεν κατάλαβα πως κόβουν αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...