Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα παρουσιάσει iPhone με OLED οθόνη το 2017


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται ή οι OLED οθόνες είναι ό,τι καλύτερο εκεί έξω από οθόνες; κάτοχος Lumia 735 και τα χρώματα που έχει είναι κορυφαία

Αν δεν καίγονταν κιόλας θάταν ό,τι καλύτερο:http://forums.macrumors.com/threads/retina-hd-vs-super-amoled-now-who-wins.1829629/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι σημερινές amoled πετυχαίνουν το διαφημισμένο απόλυτο μαύρο, δηλαδή να εκπέμπουν μηδεν φως σε screentest με μαύρη οθόνη και σε σκοτεινό δωμάτιο να ξαναγοράσω

 

 

Το είχα ξαναγράψει ότι τέσσερα προϊόντα της Samsung με amoled είχα στα χέρια μου: Note 1, Note 2, S4, galaxy Tab 7.7. Σε όλα έκανα τεστ στο σκοτάδι και κανένα όχι μόνο δεν είχε απόλυτο μαύρο αλλά είχαν σοβαρές ατέλειες όπως σκούρους κύκλους, γραμμές και σημεία διαφορετικής φωτεινότητας που φαινόταν ακόμα και σε καθημερινή χρήση. Επέστρεψα 3!!! Note 2, ένα S4 και ένα Tab 7.7 μέχρι να πάρω κάτι που να δουλεύει ικανοποιητικά αλλά και πάλι δεν είχαν το πολυδιαφημισμένο απόλυτο μαύρο. Το  Note 1 που ήταν το χειρότερο απ'όλα το έστειλα στη Samsung αλλά δε μου βρήκαν κανένα πρόβλημα :-)

 

Πιστεύω ότι η apple θα πάρει μόνο υψηλής ποιότητας κομμάτια α διαλογής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουάου! με το όμικρον κεφαλαίο. ε?

 

Στη συνέχεια γελάω με κάτι τύπους που τους έχει μείνει το τεσσάρι, θυμάστε Apple Iphone 4, από τα παλιά (όταν είχαν φράγκα) και πέφτει ατάκα:

-Τρομερό κινητό! Κοίτα ανάλυση..

-Το κοιτάω και έχει την ανάλυση της Amiga 500.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικο ειναι να βγουν το συντομοτερο δυνατον ,εχουμε βαρεθει να περιμενουμε το 7 ...

Κάθε χρόνο ίδια εποχή δεν βγαίνει; Έχουμε 6-7 μήνες ακόμα :)

 

Αν οι σημερινές amoled πετυχαίνουν το διαφημισμένο απόλυτο μαύρο, δηλαδή να εκπέμπουν μηδεν φως σε screentest με μαύρη οθόνη και σε σκοτεινό δωμάτιο να ξαναγοράσω

 

 

Το είχα ξαναγράψει ότι τέσσερα προϊόντα της Samsung με amoled είχα στα χέρια μου: Note 1, Note 2, S4, galaxy Tab 7.7. Σε όλα έκανα τεστ στο σκοτάδι και κανένα όχι μόνο δεν είχε απόλυτο μαύρο αλλά είχαν σοβαρές ατέλειες όπως σκούρους κύκλους, γραμμές και σημεία διαφορετικής φωτεινότητας που φαινόταν ακόμα και σε καθημερινή χρήση. Επέστρεψα 3!!! Note 2, ένα S4 και ένα Tab 7.7 μέχρι να πάρω κάτι που να δουλεύει ικανοποιητικά αλλά και πάλι δεν είχαν το πολυδιαφημισμένο απόλυτο μαύρο. Το  Note 1 που ήταν το χειρότερο απ'όλα το έστειλα στη Samsung αλλά δε μου βρήκαν κανένα πρόβλημα :-)

 

Πιστεύω ότι η apple θα πάρει μόνο υψηλής ποιότητας κομμάτια α διαλογής

Τα δέχονταν πίσω σαν ελαττωματικά ή απλά έκανες υπαναχώρηση αγοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δέχονταν πίσω σαν ελαττωματικά ή απλά έκανες υπαναχώρηση αγοράς;

Οι εταιρίες κινητής τα δέχονταν πίσω σαν ελαττωματικά γιατί είμουν μέσα στην περίοδο των 2 εβδομάδων ή κάτι τέτοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα βιαστώ να κατηγορήσω την Apple για την επιλογή της να περιμένει να ωριμάσει μια τεχνολογία πριν την υιοθετήσει. Τα iPhone έχουν άριστες οθόνες, άρα κάτι κάνει καλά. Δεν πείθομακ ότι η καθυστέρηση οφείλεται σε τσιγκουνιά δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι παντα ετσι κανει με τις ποιο πολλες "καινοτομιες" καλως η κακως...για μενα επρεπε να τις φτιαχνει μονη της και οχι να τις "αγοραζει" ετοιμες μετα απο μια 5ετια δουλειας αλλων εταιριων...τουλαχιστον προσεχει οτι δινει στην αγορα να ειναι οσο το δυνατον καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω, φοβερές οι OLED, αλλά αυτό το ενοχλητικό και απαίσιο θέμα του burn-in πως θα το λύσουν;; Έχω ακούσει ότι π.χ. στα Samsung με τις AMOLED μετά από 2 χρόνια τα χρώματα και γενικά η οθόνη δεν είναι ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...