Προς το περιεχόμενο

αγορά καινούριου Toyota Yaris


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξη είναι είναι το πρώτο μου αμάξι και μου φαίνεται περίεργο όλα αυτά τα έξοδα που προσθετουν. Δεν ήξερα ότι πέρα από το κόστος του αμαξιού σε χρεώνουν και για την προετοιμασία του και την μεταφορά του. Είχα την εντύπωση ότι σε μια αγορά τέτοιου κόστους αυτά είτε σιμπεριλαμβάνοντε στην τιμή, είτε είναι δωρεάν.

 

Έχεις δίκιο για το KIA Rio. Από ότι βλέπω τώρα έχουν πολύ καλές τιμές και με 0% προκαταβολή. Θα στραφώ προς τα εκεί να δω τι παίζει.

 

Και το foord που ανέφερες είναι καλή περίπτωση

 

 

Το βλέπω τώρα το Ford και φένετε πολύ καλή περίπτωση.

Ποιο;

To ford αν το δούμε απο άποψη κινητήρα ανεσης οδηγικής συμπεριφοράς πακέτο εξοπλισμού ασφάλεια και τιμής είναι το πιο ολοκληρωμένο αμάξι της αγοράς και δεν είναι τυχαία best seller . Μιλάω πάντα για τον 1000άρη ecoboost . Είτε με τα 100hp είτε με τα 125hp .

 

Όμως αν πάνω απ όλα σε ενδιαφέρει η εγγύηση τότε κοιτάς σε Hyundai και Kia . Απλά να ανφέρω ότι αξίζει να δεις το i20 γιατί έχει τους μεγαλύτερους χωρους στην κατηγορία του και στα λεφτά που δίνεις παίρνεις άριστο πακέτο εξοπλισμού . Μπορεί απο κινητήρες να μην έχει κάτι που να συγκρίνεται με το fiesta (προς το παρόν) αλλά γενικά το όλο πακέτο και η 5ετής εγγύηση είναι σημαντικά . 

 

Μεταξύ rio και i20 προτιμώ το i20 λόγο θέσης οδήγησης . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το άλλο δε με τα μεταφορικά έξοδα δεν το καταλαβαίνω...δηλαδή πληρώνεις 13 χιλιάρικα να πάρεις αυτοκίνητο και σε χρεώνουνε και τα έξοδα μεταφοράς να πάει στην αντιπροσωπεία...είναι φυσιολογικό αυτό?

Δεν ξέρω πως αντιλαμβάνεσαι το "φυσιολογικό", αλλά όλες οι αντιπροσωπείες χρεώνουν τη μεταφορά από το τελωνείο ή τις κεντρικές αποθήκες. Στα νησιά μάλιστα το ποσό αυτό ανεβαίνει στα 200-250€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το yaris δεν έχει να προσφέρει κάτι, αδιάφορη συμπεριφορά στο δρόμο, αδιάφορη εμφάνιση, άπλα προσφέρει αξιοπιστία και ασφάλεια (όχι ότι τα άλλα δεν προσφέρουν), ίσως το 1.3 να αξίζει άλλα ανεβαίνει πολύ η τιμή του

Τα fiesta και i20 είναι καλύτερα συνολικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To opelaki γιατι να το αφησει;; Δεν εχω δει τιμες κ κινητηρες αλλα δειχνει καλο.

Οχι οτι θεωρω κακο το fiesta( ειναι απο τα αγαπημενα μ μικρα ) αλλα το opelaki ειναι πολυ φρεσκο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To opelaki γιατι να το αφησει;; Δεν εχω δει τιμες κ κινητηρες αλλα δειχνει καλο.

Οχι οτι θεωρω κακο το fiesta( ειναι απο τα αγαπημενα μ μικρα ) αλλα το opelaki ειναι πολυ φρεσκο 

Aκόμα ψάχνω φίλο ή γνωστό χωρίς κανένα πρόβλημα σε corsa και insignia . Ο ένας στα 11000 χλμ απώλεια συμπίεσης σε κύλινδρο, ο άλλος αλλαγή κινητήρα . Ο άλλος με το insignia στα 65000 χλμ με όλα τα χιλιόμετρα εθνική του καρφώθηκε η μπιέλα . 

Η ξαδέρφη μου σε 3τίας corsa κάποιο μηχναιό πρόβλημα που δεν έμαθα ακόμη . Γενικα όλο ακούω και απο εγγύηση που δίνουν .....ε ας δίναν 7ετής να το σκεφτόμουν . Μπες και σε κανα opel forum εκεί να διαβάσεις προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω λεω μακρια απο το Yaris γιατι δε παει μια. Και δεν ειναι οτι θες να τρεξεις... Ειναι να μπορεις με ασφαλεια να κανεις μια προσπέραση.

 

Fiesta οδηγησα το αμαξι πηγαινε παρα πολυ καλα, σιγουρα υπερτερεί του Yaris το οποιο ειναι κι ενα αδιάφορο γενικώς αυτοκινητο.

 

Ο,τι σου παν τα παιδια, δες κ αλλες επιλογες κ πηγαινε παιρνε προσφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκόμα ψάχνω φίλο ή γνωστό χωρίς κανένα πρόβλημα σε corsa και insignia . Ο ένας στα 11000 χλμ απώλεια συμπίεσης σε κύλινδρο, ο άλλος αλλαγή κινητήρα . Ο άλλος με το insignia στα 65000 χλμ με όλα τα χιλιόμετρα εθνική του καρφώθηκε η μπιέλα . 

Η ξαδέρφη μου σε 3τίας corsa κάποιο μηχναιό πρόβλημα που δεν έμαθα ακόμη . Γενικα όλο ακούω και απο εγγύηση που δίνουν .....ε ας δίναν 7ετής να το σκεφτόμουν . Μπες και σε κανα opel forum εκεί να διαβάσεις προβλήματα.

Ειχα κ εγω για μια 3ετια ενα οπελακι 1.4 κ δεν ειχα προβλημα,ισως του βγηκαν στον επομενο,δεν ξερω.Για κατι opc εχω ακουσει οτι ειχαν προβληματα,για τους απλους κινητηρες δεν εχω ασχοληθει.. Γενικα δεν βαζω την opel πανω απο την Ford ουτε κ την vw.. Απλα ειπα να παει να του ριξει μια ματια γτ ειναι πολυ φρεσκο στην αγορα..Τεσπα ..

17,7 0-100;; Πυραυλακι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...