Προς το περιεχόμενο

Luke Cage (TV Series 2016)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο σούπερμαν έχει αδυναμία τον κρυπτονιτη. Μέχρι στιγμής έχω δει 4 επεισόδια δεν έχω δει κάποια αδυναμία εκτός αν κυνηγησουν δικά του πρόσωπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ανακοινωθηκε η σειρα ημουν και εγω της λογικης οτι θα ειναι χαλια η σειρα με τον Luke κεντρικο,αλλα απο τα πρωτα 5 επεισοδια απο τωρα μπορω να πω οτι την βλεπω ανετοτατα την σειρα. Μονο αρνητικο που εχω ειναι για τους κακους ή μαλλον για τον 1 κακο που εχω δει ως τωρα που προσπαθει να ειναι η εγχρωμη εκδοχη του kingpin.Δεν εχω θεμα με τον ηθοποιο και εδω αλλα με τον ρολο που παιζει.

 

Βεβαια εχω περιεργεια να δω τον αλλο κακο που απο οτι διαβαζα εχουν ξενερωσει πολλοι αργοτερα.


Γενικα Netflix και marvel studios εχουν βρει την κοτα με τα χρυσα αυγα οσον αφορα τους υπερηρωες,αλλα σε αντιθεση με τις περισσοτερες κλασσικες ταινιες της marvel,στις 3 αυτες σειρες ως τωρα εχει γινει αρκετα καλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει καλη η σειρα αλλα ενα κλικ πιο κατω απο τις 2 προηγουμενες (JJ και DD). Απο την μεση και μετα αρχιζει και γινεται λιγο βαρετο, προσπαθει να γινει πολυπλοκο χωρις ομως να ειναι πραγματικα και το ending ηταν κατα την γνωμη μου απογοητευτικο.

Δεν ειχε τιποτα wtf στιγμες ισως περα απο μια δυνατη και οι δολοπλοκιες ψιλοκουρασαν. Αλλα ειχε και τις καλες στιγμες του και μερικους καλους διαλογους. Νομιζω ελειπε ο πραγματικα καλος vilain, κανεις δεν μπορεσε να σηκωσει την σειρα πανω του, μονο ο luke cage αλλα σε μια σειρα με super heros ο vilain ειναι αξισου σημαντικος  με τον ηρωα. Στο daredevil ο fisk ταν σπουδαιος, το ιδιο και ο killgrave, στο luke cage δεν υπαρχει αυτος.

Γενικα σε οσους αρεσαν τα daredevil και jessica jones νομιζω αξιζει να την δουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω και εγω με ολους οτι DD and JJ  ειναι 1 κλικ πιο πανω.Αω ηταν λιγοτερα επεισοδεια και πιο μαζεμενο θα ηταν πολυ καλυτερο.Πλεον 1 καλη σειρα η μια καλη ταινια καθοριζεται και απο το ''ποσο καλος'' ειναι ο κακος της υποθεσης και δυστυχως εδω υστερει.

 

Βεβαια  αν και δεν ξερω απο αυτο το ειδος της μουσικης,μπορω να πω οτι μου αρεσαν πολυ.Η μουσικη ηταν το καλυτερο κομματι του LC  για μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μονο το 1ο λογω σχολης δε προλαβαινω και θα το παω σιγα σιγα να το γουσταρω, μου αρεσε τρομερα η εξελιξη και μου θυμιζει Τζεσικα 100%, επισης μουσικαρα απο Wu tang mexri Saadiq τα κομματια ειναι ενα κ ενα Link.png Site:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα σε γενικες γραμμες ειναι καλη.Η μουσικη που γενικα υπαρχει στην σειρα,οποτε υπαρχει ειναι επισης ταιριαστη.Το cast σε γενικες γραμμες καλο αλλα δυστηχως και εγω εχω 2 μεγαλα αρνητικα στην σειρα αυτη.

1)Οι κυριολεκτικα αδιαφοροι κακοι.Ενω στις δυο αλλες γνωστοτερες σειρες ειχαν πιο κεντρικο και ιδιομορφο κακο,εδω εχουμε μερικους κακους οι οποιοι δυστηχως ειναι ο ενας πιο αδιαφορος απο τον αλλο.

 

 

Cottonmouth.Ο εγχρωμος wanna be kingpin της σειρας με αδυναμια στο πιανο,που ενω σου ζαλιζει τουλαχιστον το μισο ολης της σειρας με το ποσο κακος ειναι,τελικα πεθαινει τελειως ηλιθια.

Η mariah πραγματικα ουτε η ιδια ηξερε τι ηθελε.

Ο Diamondback ο και καλα κεντρικος κακος ειχε απο τα πιο ηλιθια και ανουσια κινητρα για να φαει τον Luke cage.Ειδικα στο τελευταιο επεισοδιο που πηγαν να το κανουν σαν μια μαχη μεταξυ Hulk και iron man με στολη anti hulk ηταν για να γελας με την και καλα μεγαλη μαχη.

Ο domingo γιατι δεν επαιρνε ποδι απο την αρχη της σειρας και τον κρατησαν τοσα επεισοδια δεν καταλαβα.Αλλος κομπαρσος και αυτος.

Και αφησα για το τελος τον Shades σαν την μεγαλυτερη απογοητευση.Ενω τον βλεπουμε ισως περισσοτερο σαν συνολο απο οποιοδηποτε αλλο κακο και θα νομιζε καποιος οτι θα παιξει σημαντικο ρολο,ειναι τελικα ο μεγαλυτερος κομπαρσος της σειρας.Οχι μονο τον δερνουν οι 2 κοπελες εκ των οποιων η μια μαλιστα ειναι τραυματισμενη,αλλα ουτε καν ανεξαρτητος δεν ειναι.Πραγματικα απο τους χειροτερους κακους που εχω δει σε σειρα.

 

 

2)Το τελευταιο επεισοδιο σχεδον κατεστρεψε οτι πηγαν να χτισουν ολα τα προηγουμενα επεισοδια.

Τραγικος ρυθμος,αποφασεις και γεγονοτα που σε εκαναν να αμφισβητεις αν αξιζε οτι εβλεπες τα προηγουμενα επεισοδια και τελικα ο Luke cage αφου σωζει την κατασταση ξαναγυρναει πισω στην φυλακη,because fk logic...

 

Το κλείσιμο πάντως δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...

Καλυτερα να ελεγες οτι ηταν τραγικο το τελευταιο επεισοδιο μια και καλη :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελιωσα και γω το Luke Cage.ΟΚ ηταν και σιγουρα κατωτερο απο Daredevil και Jessica Jones.

Τα καλα ειναι οτι ποτε δεν το βαρεθηκα ειχε λιγο αργο ρυθμο χωρις να κουραζει και σχετικα καλη εξελιξη των γεγονοτων.Επισης αρκετα ωραια μουσικη σε ολα τα επεισοδια της σειρας,Πολυ συμπαθης τελικα ο Cage αφου δεν τον ειχα συμπαθησει πολυ στην αρχη.

 

Τωρα τα αρνητικα,οπως αναφερθηκε στο thread ειναι πολυ απογοητευση οι "κακοι" πραγματικα ποτε δεν σου γεμιζουν το ματι αντιπαθητικοι τελειως,αδιαφοροι και στην ουσια το μεγαλυτερο αρνητικο αφου μιλαμε για μια superhero σειρα.

Shades και Marriah πραγματικα τους σιχαθηκα και στο τελος ηταν αυτοι που την γλιτωσαν,πραγμα που με απογοητευσε γιατι θα τους φαμε στην μαπα ειτε στο Defenders ειτε στην επομενη σεζον του Cage.Cottonmouth δεν ειχα καποιο προβλημα με αυτον ,αλλα ο τροπος που πεθανε τραγικος.Ο Diamondback ο κακος ας πουμε που επρεπε να τις παιξει στα ισα με τον πρωταγωνιστη αδιαφορος.

 

Και βεβαια κακο το φιναλε αρκετα βιαστικο μπορω να πω ενω η σειρα ειχε αργο ρυθμο.

 

Κατι ψιλοακυρο.

Δεν γνωριζω πως ειναι στα κομικ,αλλα το οτι ο Luke Cage εγινε ηρωας των αφροαμερικανων με το αλεξισφαιρο σωμα πρεπει να πηγαινει λιγο και σποντα προς τα γεγονοτα που γινονται τα τελευταια χρονια στην Αμερικη με τους αστυνομικους.

 

 

Ελπιζω και νομιζω οτι το iron fist θα μου αρεσει παραπανω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με το IF μπαίνουν για τα καλά και στο "mystic" του MCU μιας κι έρχεται στο τέλος του μήνα ο Strange, ήδη άρχισαν με αυτή τη season στο AoS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κ εγω οτι δεν εχω εντυπωσιαστει ακομα (7ο επ.) με την ολη σειρα.

Σιγουρα βλεπεται αλλα καμια σχεση με Daredevil..Πιο πολυ νομιζω οτι εγινε μονο κ μονο για να μη σκασει απο το πουθενα στους Defenders παρα οτι εχει κατι ιδιαιτερο να δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα μια σειρα απο κομικ της μαρβελ που εχει κομπαρσους για ηθοποιους. Απαισιο καστ απο την αρχη μεχρι το τελος που κανει την σειρα unwatchable. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...