Προς το περιεχόμενο

Ποσο παει το μαλλι για ecdl?


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω δωρεαν μαθηματα για να παρω το ecdl και υπαρχει αναφορα για εξεταστρα, χρεωσεις εκδοσης πιστοποιητικου και χιλια 2. Σε καποια κεντρα γινονται δωρεαν μαθηματα αλλα πρεπει να προπληρωσεις τα εξεταστρα κλπ.

 

Τελικα ποσο κοστιζει η αποκτηση της πιστοποιησης αυτης?

 

Εσεις ποσα δωσατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω δωρεαν μαθηματα για να παρω το ecdl και υπαρχει αναφορα για εξεταστρα, χρεωσεις εκδοσης πιστοποιητικου και χιλια 2. Σε καποια κεντρα γινονται δωρεαν μαθηματα αλλα πρεπει να προπληρωσεις τα εξεταστρα κλπ.

 

Τελικα ποσο κοστιζει η αποκτηση της πιστοποιησης αυτης?

 

Εσεις ποσα δωσατε?

http://www.ecdltest-themata.gr/ecdl-tests-themata-online/226-times-ecdl-eksetastika-kentra.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σκέψου να κοιτάξεις και για το ICT, το οποίο αναγνωρίζεται στο δημόσιο, εκτός αν φυσικά θες ECDL για συγκεκριμένο λόγο. Δεν ξέρω τι παίζει τώρα αλλά πριν 2-3 χρόνια η αδερφή μου πήγε σε φροντιστήριο για το ICT με την κάρτα ανεργίας του ΟΑΕΔ (τότε δεν δούλευε) και δεν πλήρωσε δίδακτρα, πλήρωσε μόνο τα εξέταστρα. Πιθανώς να ήταν και προσφορά του φροντιστήριου αλλά δεν είμαι σίγουρος, ψάξτο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορές να μην πληρώνεις δίδακτρα υπάρχουν και για το ECDL, η ουσία είναι τι γίνεται με τα εξέταστρα που δεν είναι και λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ECDL είναι η εταιρία που δίνει το δίπλωμα γνώσης χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών.

 

Οι εταιρίες που δίνουν αυτό το δίπλωμα είναι πολλές και όλες έχουν την ίδια ισχύ. Η ECDL απλά είχε κάνει μεγαλύτερη διαφήμιση, για κανένα λόγο όμως δεν είναι η καλύτερη.

 

Το κόστος των εξετάσεων είναι απο 25€/ενότητα (3 οι βασικές ή 6 όλες), +30€ η έκδοση κάρτας +30€ η έκδοση πιστοποιητικού. Οπότε ξεκινάς απο 3*25+30+30=135€ χωρίς μαθήματα. Φυσικά υπάρχουν φροντιστήρια που με 200€ σου δίνουν + μάθημα με καθηγητή (περίπου 15-25 ωρες σε τμήμα - οχι αυτοδιδασκαλεία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει ένα πιστοποιητικό από εδώ το οποίο ήταν επιδοτούμενο για άνεργους ΟΑΕΔ. Με άλλα λόγια ήταν όλα δωρεάν και μας πληρωναν και κάτι ψιλά. Αν θυμάμαι καλά πήρα 150-180 στο τέλος του προγράμματος. Δεν ξερω αν υπάρχουν ακόμα τέτοια όμως, πρέπει να ήταν μέσω ΕΣΠΑ ή κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει ένα πιστοποιητικό από εδώ το οποίο ήταν επιδοτούμενο για άνεργους ΟΑΕΔ. Με άλλα λόγια ήταν όλα δωρεάν και μας πληρωναν και κάτι ψιλά. Αν θυμάμαι καλά πήρα 150-180 στο τέλος του προγράμματος. Δεν ξερω αν υπάρχουν ακόμα τέτοια όμως, πρέπει να ήταν μέσω ΕΣΠΑ ή κάτι παρόμοιο.

Στη Θεσσαλονίκη είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει ένα πιστοποιητικό από εδώ το οποίο ήταν επιδοτούμενο για άνεργους ΟΑΕΔ. Με άλλα λόγια ήταν όλα δωρεάν και μας πληρωναν και κάτι ψιλά. Αν θυμάμαι καλά πήρα 150-180 στο τέλος του προγράμματος. Δεν ξερω αν υπάρχουν ακόμα τέτοια όμως, πρέπει να ήταν μέσω ΕΣΠΑ ή κάτι παρόμοιο.

της vellum oπως η κοπελα εχω κ εγω , το core που ειχε excel word internet (δυστυχως σε office 2003 :P ) Το πηρα το φλεβαρη του 2012 . με την καρτα ανεργιας που ειχα τοτε. Δεν μου ειπε ο φροντιστηριουχος (με ξερει χρονια γιατι πηγαινα αγγλικα εκει  ) οτι θα πληρωθω οπως η ιδομενεας , απλα πληρωσα μονο τα παραβολα ή τα εξεταστρα δε θυμαμαι ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...