Προς το περιεχόμενο

επαγγελματικος χωρος ,ξυλινο δαπεδο και ροδακια καρεκλας


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να βαλω ξυλινο δαπεδο η laminate στον επαγγελματικο μου χωρο.επειδη ομως δουλευω καθιστος φοβαμαι οτι η καρεκλα θα αφησει σημαδια .

πριν το προχωρησω λοιπον πρεπει να μαθω αν υπαρχουν ροδακια για τη καρεκλα που να ειναι  μαλακα και να κανουν για αυτη τη δουλεια .ξερει κανεις κατι πανω στο θεμα?

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω δει λαστιχένια ροδάκια καρέκλας αν βάλεις ξύλο θέλεις οπωσδήποτε χαλί μοκέτα στον χώρο της καρέκλας για να μην πληγωθεί το ξύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω δει λαστιχένια ροδάκια καρέκλας αν βάλεις ξύλο θέλεις οπωσδήποτε χαλί μοκέτα στον χώρο της καρέκλας για να μην πληγωθεί το ξύλο.

Πως και δεν έχουν βγάλει;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και δεν έχουν βγάλει;!

Φαντάζομαι θέμα τιμής και λειτουργικότητας τι είδους λάστιχο θα μπορούσε να σηκώσει από 60 μέχρι 160 κιλά χωρίς να υποχωρεί πολύ και να δημιουργεί πρόβλημα όταν κυλάει η καρέκλα, να μην μαζεύει διάφορα ή να πληγώνεται από σκουπίδια και να μην κοστίζει όσο η καρέκλα. Πιο φθηνά έρχεται ένα κομμάτι μοκέτα στον χώρο της καρέκλας. εκτός φυσικά και αν ανεβαίνεις στην καρέκλα και πας με αυτήν παντού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση ,ψαχνοντας βρηκα διαφορες ιστοσελιδες να λενε για ροδακια s-type τα οποια ειναι γιαυτη τη δουλεια .δε βρηκα να πουλανε ομως.

τη λυση του πλαστικου υποστρωματος την ειχα σκεφθει ,αλλα επειδη η καρεκλα θα κανει μεγαλο δρομολογιο αρα θα πρεπει να γεμισω το χωρο πλαστικο,δε το προτιμώ   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/epipla-grafeiou/karekles/eksartimata-antalaktika/@Work-Rodakia-gia-Karekles-5tmx-AW11156.htm

 

 

 

δεν έχω δει λαστιχένια ροδάκια καρέκλας

Η καρέκλα που κάθομαι αυτή τη στιγμή έχει λαστιχένια ροδάκια... από praktiker έχει αγοραστεί πριν πολλά χρόνια κάπου 60-70€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω για laminate προσανατολιζομαι,φιλε joshua21 τα ροδακια που εστειλες ειναι ιδια με αυτα που εχεις εσυ?

Σχεδόν ίδια είναι, μόνο στον τρόπο σύνδεσης αλλάζουν, τα δικά μου είναι με βίδα:

 

http://www.johnart.gr/Catalogue/index.php?main_page=product_info&products_id=1913

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το laminate δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε χρειάζεσαι ειδικά ροδάκια.

Αν βάλεις ξύλο βέβαια θα κλαις τα λεφτά σου με την πρώτη γόβα που θα πατήσει πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο χώρος σου δεν έχει σχέση με studio/live/broadcasting/ηχογράφηση, βάλε βιομηχανικό δάπεδο.

Αν επιμένεις σε ξύλο, ενημέρωσε το μάστορα που θα στο βάλει να προσθέσει αρκετή στρώση γυαλί* για να μην πάθει φθορά.

Παίζει μεγάλο ρόλο και το πως θα στο βάλει, γιατί μπορεί αργότερα να σου ανοίξει και να κάνει βουνό !

*=δεν θυμάμαι τον όρο αν τον λέω σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...