Προς το περιεχόμενο

τι γίνεται με τα capital control


μπιπ μπιπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

ποτε θα μπορω να ψωνισω ονλαην χρειαζομαι πραγματα απο Κορεα?!?!

Μπες στη θεματολογία "ίντερνετ" στα θέματα revolut, leupay/leupost και paypal για να δεις τους τρόπους με τους οποίους μπορεί να παρακάμψεις τα cc, γιατί θα μας ακολουθούν για πολύ καιρό ακόμη :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε θέλεις, βγάλε μια Revolut. :P

 

Μπες στη θεματολογία "ίντερνετ" στα θέματα revolut, leupay/leupost και paypal για να δεις τους τρόπους με τους οποίους μπορεί να παρακάμψεις τα cc, γιατί θα μας ακολουθούν για πολύ καιρό ακόμη :)

ευχαριστω παιδια!

δεν ειμαι σπιτι και με γρηγορη ματια που εριξα μονο υπεραγχωθηκα, αλλα θα τα κοιταξω πιο προσεκτικα οταν σχολασω, ελπιζω να ειναι πιο ευκολο απ οσο μου φανηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ευχαριστω παιδια!

δεν ειμαι σπιτι και με γρηγορη ματια που εριξα μονο υπεραγχωθηκα, αλλα θα τα κοιταξω πιο προσεκτικα οταν σχολασω, ελπιζω να ειναι πιο ευκολο απ οσο μου φανηκε

Είναι, don't worry ;)

Και οποία απορία έχεις θα την απαντήσουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα παλια χαρτονομισματα των 5 10 και 20 ευρω τι παιζει παιδια? θα ισχυουν για παντα οπως γινεται και με το δολλαριο? η καποτε θα σταματησουν να ισχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα παλια χαρτονομισματα των 5 10 και 20 ευρω τι παιζει παιδια? θα ισχυουν για παντα οπως γινεται και με το δολλαριο? η καποτε θα σταματησουν να ισχουν?

Πιστεύω ότι αν γίνει κάτι θα το μάθουμε και θα έχουμε χρόνο να τα αλλάξουμε. Αν και δε νομίζω ότι αυτό έχει κάτι να κάνει με τα cc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τράπεζα σε άλλη τράπεζα να ζητάτε τραπεζικές επιταγές. Ειναι χωρις χρέωση. Μην πληρώνετε νταβατζιλίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τράπεζα σε άλλη τράπεζα να ζητάτε τραπεζικές επιταγές. Ειναι χωρις χρέωση. Μην πληρώνετε νταβατζιλίκι.

 

Και οι τραπεζικές επιταγές έχουν έξοδα από όσο ξέρω και ίσως και μεγαλύτερα από όσο αθροιστικά (αποστολέα+παραλήπτη) οι προμήθειες για έμβασμα μέσω e-banking. Μόνο οι τραπεζικές επιταγές που εκδίδονται σε διαταγή φορέων του Δημοσίου (πληρωμές σε ΔΟΥ, ασφ. ταμεία κλπ.) είναι άνευ εξόδων από όσο ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Χθες έκανα απόπειρα πληρωμής με paypal σε ελληνικό κατάστημα αθλητικών ειδών της Αττικής και μου έβγαζε σφάλμα.

Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχει συμβεί και σε άλλους και ότι οφείλεται στο capital control.

Στις 5-8 είχα πετυχημένη συναλλαγή με εξωτερικό και Ελλάδα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα με ελληνικό μαγαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χθες έκανα απόπειρα πληρωμής με paypal σε ελληνικό κατάστημα αθλητικών ειδών της Αττικής και μου έβγαζε σφάλμα.

Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχει συμβεί και σε άλλους και ότι οφείλεται στο capital control.

Στις 5-8 είχα πετυχημένη συναλλαγή με εξωτερικό και Ελλάδα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα με ελληνικό μαγαζί;

 

Ναι έχω αντιμετωπίσει εγώ πέρυσι. Με κατάστημα οπτικών εδώ στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...