Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εριξα μια παραγγελια για την 1070 g1 gaming στα 425 που ειναι αλλα διαβασα ενα σωρο σχολια για coil whine και σε κατι βιντεο ειδα οτι ειναι εντονο μηπως δεν ειναι καλη υλοποιηση και θελουν να την ξεφορτωθουν για να βγαλουν καμια εκδοση χωρις coil...Δεν ξερω τι να κανω να την ακυρωσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια εριξα μια παραγγελια για την 1070 g1 gaming στα 425 που ειναι αλλα διαβασα ενα σωρο σχολια για coil whine και σε κατι βιντεο ειδα οτι ειναι εντονο μηπως δεν ειναι καλη υλοποιηση και θελουν να την ξεφορτωθουν για να βγαλουν καμια εκδοση χωρις coil...Δεν ξερω τι να κανω να την ακυρωσω??

Το coil whine πάει με το κομμάτι. Μπορεί, κατασκευαστικά, η παρτίδα να έχει δώσει μεγαλύτερο ποσοστό σε "σάπια" κομμάτια, αλλά μπορεί το δικό σου να μην έχει θέμα. Από εκεί και πέρα, δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολες οι ακυρώσεις και τα rma από εκεί που παρήγγειλες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν πατήσεις gtx 1070 coil whine εμφανίζει την g1 gaming στο google.Οσο για την παραγγελία αύριο σκεφτομουν να παω στην τράπεζα για να βαλω τα χρήματα δεν εχω πληρώσει τίποτα.Τωρα ειμαι σε σκέψη γιατι αν εχει θεμα θα πρεπει να την στειλω στην Γερμανία με δικα μου μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν πατήσεις gtx 1070 coil whine εμφανίζει την g1 gaming στο google.Οσο για την παραγγελία αύριο σκεφτομουν να παω στην τράπεζα για να βαλω τα χρήματα δεν εχω πληρώσει τίποτα.Τωρα ειμαι σε σκέψη γιατι αν εχει θεμα θα πρεπει να την στειλω στην Γερμανία με δικα μου μεταφορικά

Αυτό συμβαίνει γιατί, τόσο το μοντέλο 1070, όσο και η σειρά G1 Gygabyte, είναι ίσως τα πιο δημοφιλή. Επομένως, πουλάει τα πιο πολλά κομμάτια και πιθανοτικά είναι αναμενόμενο να βγουν στην φόρα, χρεωμένα στη G1, και τα όποια, ενδεχομένως, coil whine κομμάτια είχε η παρτίδα. Ε, και από τα τόσα πολύξερα πρόβατα, όλο και κάποιος κλάψας θα βρέθηκε με διάθεση να στήσει ολόκληρο blog για την άτοιμει κενονήα. Θέλω να καταλήξω στο ότι δεν είναι σοβαρό δείγμα το googling που οδηγεί σε forum και blog του κάθε άκυρου...

 

Από εκεί και πέρα, ισχύουν αυτά που έγραψα και πριν. Είναι περισσότερο θέμα του να ζυγίσεις τα υπέρ και κατά των επιλογών αγοράς από εξωτερικό/εσωτερικό, παρά οτιδήποτε άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχεις μια κάρτα με coil whine και μετά απο αλλαγή τροφοδοτικού να μην το ακούς. Το λέω ενημερωτικά και απο προσωπική εμπειρία με 970 g1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εριξα μια παραγγελια για την 1070 g1 gaming στα 425 που ειναι αλλα διαβασα ενα σωρο σχολια για coil whine και σε κατι βιντεο ειδα οτι ειναι εντονο μηπως δεν ειναι καλη υλοποιηση και θελουν να την ξεφορτωθουν για να βγαλουν καμια εκδοση χωρις coil...Δεν ξερω τι να κανω να την ακυρωσω??

Εμένα πάντως είχε αλλά εξαφανίστηκε μετά από μερικές μέρες χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχεις μια κάρτα με coil whine και μετά απο αλλαγή τροφοδοτικού να μην το ακούς. Το λέω ενημερωτικά και απο προσωπική εμπειρία με 970 g1

ο υπολογιστής ειναι καινούργιος με το corsair rx 650x για τροφοδοτικό δεν χρειάζεται αλλαγή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο υπολογιστής ειναι καινούργιος με το corsair rx 650x για τροφοδοτικό δεν χρειάζεται αλλαγή

Χαίρω πολύ φίλτατε. Ξαναλέω λοιπόν ενημερωτικά, οτι με ένα χ τροφοδοτικό η κάρτα μπορεί να ακούγεται, ενώ η ίδια σε συνδιασμό με το ψ να μην ακούγεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχεις μια κάρτα με coil whine και μετά απο αλλαγή τροφοδοτικού να μην το ακούς. Το λέω ενημερωτικά και απο προσωπική εμπειρία με 970 g1

Ισχύει. Θα τολμούσα να πω ότι τα μισά coil whine οφείλονται σε τροφοδοτικό που αποδίδει οριακά. Είτε σαν σύνολο, είτε σε φορτωμένη 12άρα. Είτε από ονομαστικά χαρακτηριστικά, είτε λόγω φθοράς από χρήση.

Υπάρχουν, βέβαια, και κάρτες που δε νιώθουν με τίποτα...

ο υπολογιστής ειναι καινούργιος με το corsair rx 650x για τροφοδοτικό δεν χρειάζεται αλλαγή

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος το 2016 πάει και στήνει GAMING σύστημα με οριακό τροφοδοτικό... Και μην ακούσω πάλι για psu calculator - έχουν μείνει στο 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρω πολύ φίλτατε. Ξαναλέω λοιπόν ενημερωτικά, οτι με ένα χ τροφοδοτικό η κάρτα μπορεί να ακούγεται, ενώ η ίδια σε συνδιασμό με το ψ να μην ακούγεται.

κατάλαβα τι λες και εγω σου εξηγω οτι δεν ειναι κανενα φτηνιαρικο τροφοδοτικό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ενδιαφερομαι να αγορασω μια gtx 1070 , θεωρειται οτι θα μπορω να παιζω ultra και  high σε 1440p για 2-3 χρονια ή να μαζεψω για μια gtx 1080 καλυτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδια λεω να παρω την gtx msi 960 gaming 2 gb κ εχω αυτον τον υπολογιστη http://content.etilize.com/Manufacturer-Brochure/1013226071.pdf  με 5 gb ram θα αντιμετοπισω προβλιματα αμεσα??? αν ειναι να μην δουλευει κ μπορειτε να μου προτινεται κατι εχει καλως ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα, ενδιαφερομαι να αγορασω μια gtx 1070 , θεωρειται οτι θα μπορω να παιζω ultra και  high σε 1440p για 2-3 χρονια ή να μαζεψω για μια gtx 1080 καλυτερα ?

 

το ultra ειναι σχετικο αν θες να παιζεις ultra μαζευε για titan x pascal εγω θα σου λεγα να πας για 1070 να κανεις δουλεια σου για αρχη και χριστουγεννα την πουλας και πας σε 1080 ti αυτο εχω κανει και γω 

για σας παιδια λεω να παρω την gtx msi 960 gaming 2 gb κ εχω αυτον τον υπολογιστη http://content.etilize.com/Manufacturer-Brochure/1013226071.pdf  με 5 gb ram θα αντιμετοπισω προβλιματα αμεσα??? αν ειναι να μην δουλευει κ μπορειτε να μου προτινεται κατι εχει καλως ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

φιλε μου γενικα δεν ειναι για πολλα το συστημα σου και γιατι  το λεω το τροφοδοτικο δεν  καλυπτει ουτε τις ελαχιστες απαιτησεις τις 960 που ειναι minimoum 400 watt 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...