Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την R7 260x και θέλω να αλλάξω σε nvidia λόγω OSX86 (είναι πιο συμβατή). Λόγω οικονομικής στενότητας σκέφτομαι να πάω κάτι σε 750ti, 760 (ψάχνω σε auction στο ebay). Αν μου κάτσει κάτι κάτω από 100 € (η συνήθης ελληνική τιμή αγγελίας για την 750ti) αξίζει? Θα παίζει τα τελευταία παιχνίδια έστω και σε χαμηλές αναλύσεις?

Με 100 βρίσκεις και GTX760 κατα καιρούς. Ή και 680/670 πιθανόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή θεωρώ αξιόλογα τα κριτήρια και των 2 πλευρών, έπρεπε να αναφέρω οτι σκεφτόμουν να πουλησω πρωτα την 760 και μετα να πάω στην αγορά της 1050 ti.Δηλαδή το ποσό που θα εβαζα από τη τσέπη μ δεν είναι προσδιορισμένο αλλά σίγουρα θα ηταν μικρότερο των 100 ευρώ.Ευχαριστώ και παλι για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι τα 200 ευρω ποια ειναι καλυτερη επιλογη ;

Η 470 απο amazon. Για παιχνίδια πάντα.

Αν θες απο Ελλάδα πας εδώ https://www.skroutz.gr/s/9643231/Sapphire-Radeon-RX-470-4GB-11256-00-20G.html ή https://www.skroutz.gr/s/10297571/Palit-GeForce-GTX1050-Ti-4GB-StormX-NE5105T018G1F.html

 

Επειδή θεωρώ αξιόλογα τα κριτήρια και των 2 πλευρών, έπρεπε να αναφέρω οτι σκεφτόμουν να πουλησω πρωτα την 760 και μετα να πάω στην αγορά της 1050 ti.Δηλαδή το ποσό που θα εβαζα από τη τσέπη μ δεν είναι προσδιορισμένο αλλά σίγουρα θα ηταν μικρότερο των 100 ευρώ.Ευχαριστώ και παλι για τη βοήθεια.

 
Δεν είμαστε δυο πλευρές, απόψεις ανταλλάσσουμε. Πάντως εγώ δεν θα πήγαινα σε 1050ti παρα μόνο αν σε περιορίζει το 2gb buffer της 760. Θα μάζευα χρήματα για 6άρα 1060. Εκεί θα δεις τρομερή διαφορά.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν σου φτάνουν τα χρήματα για την 460 (είχες πει 100 ευρώ) και δεν έχει native αναλογικό σήμα που ΑΠΑΙΤΕΙ η οθόνη σου, τι επιμένεις?

 

Θα μου πεις τι απαντάω και εγώ...

Το native αναλογικό σήμα τι είναι?

Και ο ανταπτορας πόσο κοστίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τις μακροσκελής ΟΤ συζητήσεις να τις διεξάγεται σε ΠΜ ή μέσω e-mail. Eδώ το εύρος παραείναι πολύτιμο για να το σπαταλάτε σε ανούσιες τριχοτομήσεις.

 

2. Δεν δέχομαι ούτε καν έμμεσες προσπάθειες νουθεσίας του συντονισμού. Στον επόμενο τόνο όποιων από των κυρίων που έσβησα τις συμμετοχές τους θέλουν να δοκιμάσουν κι άλλο την υπομονή μου θα ξεκινήσουμε τις απομακρύνσεις και για τους 2, γιατί μάλλον οι απλές προειδοποιήσεις δεν πιάνουν τόπο. Το forum δεν έχει χώρο για ανώριμες συμπεριφορές και άτοπες προσωπικές βεντέτες.

 

3. Για το θέμα 1050/960 σας έχω κάνει μια αναφορά εδώ http://www.insomnia.gr/topic/580575-nvidia-pascal-gp100/page-328 που αν θέλετε μπορείτε να την συνεχίσετε την συζήτησή σας εκεί, πάντα χωρίς προσωπικές αιχμές να χαρείτε.

 

Επιστροφή στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Λεω να παω για αναβάθμιση κάρτας γραφικών απο r9 270 σε gtx 1070. Το θεμα ειναι αν εχω προβλημα με τον επεξεργαστή μιας και είναι ο i5-2500k. Ειναι bottleneck για μια τέτοια κάρτα? Ποια υλοποίηση της 1070 προτεινετε (εχω το define r5 για κουτί οποτε δεν υπαρχει περιορισμός σε μηκος)?

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εχεις bottleneck ναι εκτος αν τον εχεις κανει overclock σε αρκετα υψηλες ταχυτητες

Εχω crosair 110i στον επεξεργαστή και δουλεύει σε φουλ λοουντ 58-60 βαθμους. Ποσο μπορω να τον ανεβασω για να μην έχω bottleneck? Η να ψαξω i7 στο ιδιο σοκετ μτχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...