Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε τωρα σε αυτες της αναλυσεις ...καμια 650τι τπτ τετοιο νομιζω θα ειναι οκ...

Ευχαριστω πολυ.Σε 1600x900 τι παιζει??(ενος φιλου η οθονη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστω πολυ.Σε 1600x900 τι παιζει??(ενος φιλου η οθονη)

τι να σου πω ειναι λιγο σχετικο το ολο θεμα εκτος της αναλυσεις για τη μηχανημα μιλαμε για τι παιχνιδια και τι επιδοσεις περιμενει ναχει κλπ... και 960 βαζεις που λεει ο λογος αναλογως τι θες δε ξερω..

απλα οκ οσο ανεβαινουν οι αναλυσεις ανεβαινουν και οι απαιτησεις..αν θες κατι ποιο συγκεκριμενο παιχνιδι ας πουμε ριξε μια ματια στο

utube να δεις με αυτες της αναλυσεις σε τι φπς πεζει και με ποιες καρτες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω ειναι λιγο σχετικο το ολο θεμα εκτος της αναλυσεις για τη μηχανημα μιλαμε για τι παιχνιδια και τι επιδοσεις περιμενει ναχει κλπ... και 960 βαζεις που λεει ο λογος αναλογως τι θες δε ξερω..

απλα οκ οσο ανεβαινουν οι αναλυσεις ανεβαινουν και οι απαιτησεις..αν θες κατι ποιο συγκεκριμενο παιχνιδι ας πουμε ριξε μια ματια στο

utube να δεις με αυτες της αναλυσεις σε τι φπς πεζει και με ποιες καρτες...

Οκ ευχαριστώ θα το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών μου. Είμαι ανάμεσα σε δύο. Την "MSI Radeon R9 390 8GB Gaming" και την "Sapphire Radeon R9 390 8GB Nitro (11244-01-20G)". Και οι δύο κάνουν κοντά στα 400€. Μπορώ να βρω όμως την Nitro στα 320€. Έχω ακούσει πως η Nitro έχει κάποια θέματα με τα ανεμιστηράκια καθώς και ένα "black screen problem". Ξέρει κανένας αν όλα αυτά ισχύουν; Είναι τόσο σοβαρά τα προβλήματα που έχει η συγκεκριμένη κάρτα ώστε να αποφύγω μια τόσο vfm περίπτωση όπως η Nitro στα 320€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να πάρεις τη Nitro με 320€, απορώ γιατί το συζητάς. Η κάρτα είναι VFM και τα προβλήματα που έχει εμφανίσει δεν είναι σίγουρο ότι θα τα αποφύγεις σε οποιαδήποτε κάρτα αγοράσεις.

 

Είμαι κάτοχος της κάρτας εδώ και 4 μήνες και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα τεχνικό πρόβλημα, παρά μόνο κάποια θέματα με drivers, τα οποία όμως λύνει η AMD με συνεχείς αναβαθμίσεις.

 

Το θέμα είναι να το πάρεις από αξιόπιστο κατάστημα, ώστε αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα, να το λύσεις άμεσα και να μην ταλαιπωρηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών μου. Είμαι ανάμεσα σε δύο. Την "MSI Radeon R9 390 8GB Gaming" και την "Sapphire Radeon R9 390 8GB Nitro (11244-01-20G)". Και οι δύο κάνουν κοντά στα 400€. Μπορώ να βρω όμως την Nitro στα 320€. Έχω ακούσει πως η Nitro έχει κάποια θέματα με τα ανεμιστηράκια καθώς και ένα "black screen problem". Ξέρει κανένας αν όλα αυτά ισχύουν; Είναι τόσο σοβαρά τα προβλήματα που έχει η συγκεκριμένη κάρτα ώστε να αποφύγω μια τόσο vfm περίπτωση όπως η Nitro στα 320€;

δε ξερω για της συγκεκριμενες αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι γενικοτερα η 390 οπως και η 970 δεν προτεινονται ιδιαιτερα πλεον σαν καινουργιες...εν αναμονη της νεας γενιας συντομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

albliliosha εγω δν θα κανω οβερκλοκ στον cpu γτ το φοβαμαι γ αυτο ρωτησα ποιες καρτες μπορει να δεχτει ενας απο τους δυο cpu p anefera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

albliliosha εγω δν θα κανω οβερκλοκ στον cpu γτ το φοβαμαι γ αυτο ρωτησα ποιες καρτες μπορει να δεχτει ενας απο τους δυο cpu p anefera

Δεν υπάρχει κατι να φοβάσαι αρκεί να έχεις καλή ψύξη.Κάνε έστω μικρό.Αλλά αν δεν θές καθόλου ναι μέχρι 960-380 θα είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να γίνει pinned το ''έρχονται νέες κάρτες'' για να μην λέμε στο καθένα περίμενε ακόμα ένα μήνα κλπ κλπ

 

Αν μπορούσα θα την έκλεινα εντελώς την ενότητα. Παρεξηγηθώ δεν παρεξηγηθώ ποιός εν έτη 2016 δεν μπορεί να αφιερώσει μία ώρα για έρευνα αγοράς οποιασδήποτε κάρτας γραφικών ή για οποιοδήποτε άλλο προϊόν στο διαδίκτυο; 

 

Εφόσον διατηρούμε για Χ λόγους το παράδοξο των συμβουλών αναβαθμίσεων, δύσκολο να το επεκτείνουμε κι άλλο το παράδοξο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσα θα την έκλεινα εντελώς την ενότητα. Παρεξηγηθώ δεν παρεξηγηθώ ποιός εν έτη 2016 δεν μπορεί να αφιερώσει μία ώρα για έρευνα αγοράς οποιασδήποτε κάρτας γραφικών ή για οποιοδήποτε άλλο προϊόν στο διαδίκτυο;

 

Εφόσον διατηρούμε για Χ λόγους το παράδοξο των συμβουλών αναβαθμίσεων, δύσκολο να το επεκτείνουμε κι άλλο το παράδοξο.

 

Προς το παρων ομως,μηπως να γινει pinned ενα θεμα σχετικο με ερωτησεις για case modding??

 

Υ.Γ.Ελπιζω να μην παω για ban-ιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καμια καρτα τωρα η πρεπει να περιμενω να βγουνε καινουργιες γιατι κατι πηρε το ματι μου...το συστημα μου ειναι στην υπογραφη σκεφτομαι να δωσω μεχρι 250.θα εχω κανενα προβλημα με τον επεξεργαστη μου?αν και τον εχω κανει overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καμια καρτα τωρα η πρεπει να περιμενω να βγουνε καινουργιες γιατι κατι πηρε το ματι μου...το συστημα μου ειναι στην υπογραφη σκεφτομαι να δωσω μεχρι 250.θα εχω κανενα προβλημα με τον επεξεργαστη μου?αν και τον εχω κανει overclock.

Μεχρι μια gtx 960 4gb μπορεις να βαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να περιμένεις 1-2 μήνες θα μπορέσεις να πάρεις κάτι καλύτερα σε αυτά τα χρήματα ή κάτι φθηνότερο με τις ίδιες επιδόσεις.

Για σήμερα στο budget σου υπάρχουν αυτες

https://www.skroutz.gr/s/7877262/Sapphire-Radeon-R9-380-4GB-with-Back-Plate-11242-13-20G.html

https://www.skroutz.gr/s/7512987/EVGA-GeForce-GTX960-4GB-04G-P4-3967-KR.html

Ο επεξεργαστής σου είναι εντάξει γι αυτές τις κάρτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να περιμένεις 1-2 μήνες θα μπορέσεις να πάρεις κάτι καλύτερα σε αυτά τα χρήματα ή κάτι φθηνότερο με τις ίδιες επιδόσεις.

Για σήμερα στο budget σου υπάρχουν αυτες

https://www.skroutz.gr/s/7877262/Sapphire-Radeon-R9-380-4GB-with-Back-Plate-11242-13-20G.html

https://www.skroutz.gr/s/7512987/EVGA-GeForce-GTX960-4GB-04G-P4-3967-KR.html

Ο επεξεργαστής σου είναι εντάξει γι αυτές τις κάρτες

συμφωνω με της καρτες ας πουμε...αλλα οχι με το οτι αν περιμενει 1-2 μηνες θα παρει κατι καλυτερο η φτηνοτερο...μη περιμενεται σε καμια περιπτωση να πεσουν η ηδη υπαρχουσες καρτες...απο τη στιγμη που μιλαμε για καινουργιες παντα...ποιο πιθανο να ανεβουν παρα το αντιθετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...