Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

off topic μιλησα με γνωστο μου στο πλαισιο gtx 1080 στο χιλιαρικο παρακαλω αναμενετε απο εβδομαδα


Ξέρετε πόσο περίπου θα κάνουν οι gtx 1070;

απο γνωστο μου σημερα στο πλαισιο το πρωι εμαθα οτι gtx 1080 θα ναι στο χιλιαρικο και οι gtx 1070 στα 600 παρακαλω αν ειναι ετσι που το πλαισιο θεωρειται φαρμακειο στην καλυτερη στα αλλα μαγαζια κανα 500 η 1070 και κανα 900 η 1080

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

^Τελικά καΙ γαμώ τις κάρτες είναι oi 970,r9 390,980ti κ.τλ  :-D 

 

περα απο τη πλακα γιατι... δεν ειναι ?

εγω απορω πραγματικα με κατι τιμες που βλεπω ιδικα σε 970 με κατι 250ε....αν ειχα επεξεργαστη καλυτερο και χρημα αυτη τη στιγμη θα τσιμπαγα μια στο καπακι...και ας βγει και 280070....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι οτι οι όποιες τιμές θα είναι με 24% ΦΠΑ ανεβάζοντας κι άλλο τις τιμές δυστυχώς...πραγματικά είμαι περίεργος να δώ πόσο θα κοστίζει το 1080ti, OK χαλάω χρήματα στα pc αλλά κάρτα γραφικών πάνω απο χιλιάρικο είναι τουλάχιστον για γέλια αφού σε λιγότερο απο χρόνο έχει χάσει πάνω απο 50% της αξίας της.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωω, μιλάμε για 300+ ευρώ στις 970/390!!!

 

Μου φαίνεται θα παραμείνω για την ώρα στην 6850...

 

Ευχαριστώ,

δε ξερω τι ακριβως περιμενεις...η περνεις μεταχειρισμενη 970-390 αν θες ποιο φτηνα..

η πας σε κατηγορια 960-380 αν θες καινουργια και πολυ ποιο φτηνα...

παντως αν περιμενεις να πεσουν οι τιμες των καινουργιων 970-390 τοτε τσαμπα θα περιμενεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι οτι οι όποιες τιμές θα είναι με 24% ΦΠΑ ανεβάζοντας κι άλλο τις τιμές δυστυχώς...

Για κάτσε ρε συ arrows, έστω ότι μια κάρτα αυτή τη στιγμή κάνει ένα 1000άρικο(στρόγγυλα για ευκολία) με 23% που είναι ο φόρος,με 24 που θα πάει πόση θα είναι η αύξηση για να είναι άξια αναφοράς;

Το ρωτάω γιατί το ξαναπήρε το μάτι κάπου εδώ μέσα,και αναρωτιέμαι μήπως παρασύρει τις τιμές διαφορετικά από το προφανές,δηλαδή στο 1000άρικο συν 10 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω να σου απαντήσω ακριβώς δεν είναι ενα προιόν που το ψωνίζω εδω όπου καθαρή αξία και ΦΠΑ τελική τιμή, θελώ να πώ επειδή εισάγονται χ ποσότητες απο χ vendors μεταφορικά κλπ, το ΦΠΑ είναι ενας παράγοντας που θα ανεβάσει και άλλο την τιμή αλλά ακριβώς δεν γνωρίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχεση δεν εχουν τα μεταφορικα ή οτιδηποτε αλλο με τον ΦΠΑ. Μιλάμε για φορο στην τελικη τιμη του προιόντος οποτε μια αυξηση κατα 1% ειναι αυξηση 1% στην τιμη του προιόντος χωρίς το ΦΠΑ και τιποτα παραπάνω. Οι τιμες στο πλαισιο καπου στο 1000ρικο θα είναι για την 1080, αλλωστε και η 980ti κοντά στα 900-1000 είχε και με χαμηλότερο msrp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχεση δεν εχουν τα μεταφορικα ή οτιδηποτε αλλο με τον ΦΠΑ. Μιλάμε για φορο στην τελικη τιμη του προιόντος οποτε μια αυξηση κατα 1% ειναι αυξηση 1% στην τιμη του προιόντος χωρίς το ΦΠΑ και τιποτα παραπάνω. Οι τιμες στο πλαισιο καπου στο 1000ρικο θα είναι για την 1080, αλλωστε και η 980ti κοντά στα 900-1000 είχε και με χαμηλότερο msrp

σημερα το πρωι μιλησα με φιλο μου που ειναι στο τμημα πωλησεων και μου πε γυρω στα 1000 ευρω gtx 1080 και 600 οι gtx 1070 εγω θα περιμενω αρκετα αν και την ηθελα δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να την παρω τωρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω τι ακριβως περιμενεις...η περνεις μεταχειρισμενη 970-390 αν θες ποιο φτηνα..

η πας σε κατηγορια 960-380 αν θες καινουργια και πολυ ποιο φτηνα...

παντως αν περιμενεις να πεσουν οι τιμες των καινουργιων 970-390 τοτε τσαμπα θα περιμενεις...

 

Όντως, για 380 με βλέπω. Εκεί, γύρω στα 200-240 ευρώ, ποιά απ' όλες προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, για 380 με βλέπω. Εκεί, γύρω στα 200-240 ευρώ, ποιά απ' όλες προτείνετε;

Sapphire R9 380 4gb with backplate.η και  XFX/MSI 380, αλλα η sapphire είναι κορυφαία σαν υλοποίηση.

Αλλίως βλέπεις για καμια μεταχειρισμένη 970 από αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...