Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω μια καρτα γραφικων γυρω στα 350ευρω. Το σεπτεμβρη θα την εχω σιγουρα αναγκη. Σιγουρα το να περιμενω ειναι μια λυση αλλα μηπως μια μεταχειρισμενη τωρα ειναι καλη λυση? θελω 60fps ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ σε 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θελω μια καρτα γραφικων γυρω στα 350ευρω. Το σεπτεμβρη θα την εχω σιγουρα αναγκη. Σιγουρα το να περιμενω ειναι μια λυση αλλα μηπως μια μεταχειρισμενη τωρα ειναι καλη λυση?

Μπορεις να βρεις gtx 970 μτχ στα 250€ η και στα 270€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω μια καρτα γραφικων γυρω στα 350ευρω. Το σεπτεμβρη θα την εχω σιγουρα αναγκη. Σιγουρα το να περιμενω ειναι μια λυση αλλα μηπως μια μεταχειρισμενη τωρα ειναι καλη λυση? θελω 60fps ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ σε 1080p

970 με κλειστα ματια εφοσον θες τουλαχιστον 60FPS@1080p.Ή την αντιστοιχη της AMD.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι απαραίτητα κάτι αναμεσα στις 2! Αλλα τι καρτα θα μου πρότεινες φίλε μου; Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!

Εγω θα σου προτεινω μια 7870/Gtx 660/Gtx 660Ti γυρω στο εκατοσταρικο εχουν μεταχειρισμενες(εξαντλημενες απτην αγορα πλεον).Θα κανουν αψογα την δουλεια που θες και οχι μονο.Δεν χρειαζεται να δωσεις πολλα λεφτα για να παρεις κατι καλο.Υπαρχουν διαμαντακια εκει εξω.Αρκει να ψαξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι απαραίτητα κάτι αναμεσα στις 2! Αλλα τι καρτα θα μου πρότεινες φίλε μου; Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!

αναλογως...γινε λιγο ποιο συγκεκριμενος στης απαιτησεις σου καλυτερα και αν μιλαμε για καινουργια η μεταχειρισμενα...

παντως η αλλη στα 180ε που λες με τπτ..οταν με 200+ κατι ψιλα περνεις 960 με 4 γιγα καινουργια η 390 ...

η οποιες πιθανον ειναι και overkill για εσενα απο οσο μπορω να καταλαβω απο αυτα που ειπες...

αλλιως πεζει π.χ και στα 130 μια 370 με 2 γιγα μνημη καινουργια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

970 με κλειστα ματια εφοσον θες τουλαχιστον 60FPS@1080p.Ή την αντιστοιχη της AMD.

ευχαριστω για την απαντηση. Μηπως υπαρχει και καποιο λινκ με τις launch prices των σειρων Χ60 της nvidia? απλα υπαρχει φημη οτι σε κανα μηνα θα βγει η 1060τι με επιδοσεις 980. Αυτο με προβληματιζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση. Μηπως υπαρχει και καποιο λινκ με τις launch prices των σειρων Χ60 της nvidia? απλα υπαρχει φημη οτι σε κανα μηνα θα βγει η 1060τι με επιδοσεις 980. Αυτο με προβληματιζει. 

σε κανα μηνα χλωμο...τελος του χρονου πιθανων...τωρα για επιδοσεις τιμη με λιγο φαντασια ας υποθεσουμε οτι θα πεξουν στα 300-350ε σε επιδοσεις κατι σε 970+ κατι ψιλα ισως...αλλα ολα αυτα ειναι ικασιες ...

θελω μια καρτα γραφικων γυρω στα 350ευρω. Το σεπτεμβρη θα την εχω σιγουρα αναγκη. Σιγουρα το να περιμενω ειναι μια λυση αλλα μηπως μια μεταχειρισμενη τωρα ειναι καλη λυση? θελω 60fps ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ σε 1080p

και ναι σιγουρα μεταχειρισμενη πλεον καλυτερα...αρκει να ειναι οσο γινεται απο εμπιστο πωλητη με εγγυησεις χαρτια κλπ...και ακομα καλυτερα κατοπιν ελεγχου πανω σε μηχανημα για να γινει σωστη συναλλαγη τεσπα...

για καινουργια εγω δε θα εδινα τοσα λεφτα πλεον εκτος αν μιλαμε για "καινουργια γενια"

970 390 κλπ καινουργιες δε της λες ποια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι απαραίτητα κάτι αναμεσα στις 2! Αλλα τι καρτα θα μου πρότεινες φίλε μου; Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!

Προσωπικά θα έψαχνα κάτι σε μεταχειρησμένη 960-380 που σιγά σιγά πέφτουν οι τιμές τους αρκετά και θα έχεις και κάρτα με εγγύηση πάνω απο χρόνο.Είναι βέβαια παραπάνω απο τις ανάγκες σου πόσο μάλλον όταν δεν έχεις κάν 1080p monitor.Αλλά με το σκεπτικό ότι ίσως αναβαθμύσεις κάποια στιγμή ή θελήσεις να παίξεις και ένα πιο απαιτητικό παιχνίδι με περισσότερα fps τότε για μένα αξίζει η υπέρβαση.

Eπίσης σε λίγο καιρό θα έχουμε και νέες κάρτες απο AMD οπότε ίσως πέσουν και άλλο οι τιμές στα μεταχειρησμένα στην midrange κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Ψαχνοντας για καρτα γραφικων για να αναβαθμιστω βρηκα στα 100 ευρω μεταχ/νη αυτη: ASUS HD 7870 OC EDITION V2 2GB 256 bit. Θελω την γνωμη σας για την συγκεκριμενη εαν κανει και για editing βιντεο / φωτογραφιας με προγραμματα τυπου power director k photoshop.Και το ποιο πολυ που με ενδιαφερει εαν την παιρνει το συστημα μου (δεστε την υπογραφη μου κατω) χωρις προβλημα.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Ψαχνοντας για καρτα γραφικων για να αναβαθμιστω βρηκα στα 100 ευρω μεταχ/νη αυτη: ASUS HD 7870 OC EDITION V2 2GB 256 bit. Θελω την γνωμη σας για την συγκεκριμενη εαν κανει και για editing βιντεο / φωτογραφιας με προγραμματα τυπου power director k photoshop.Και το ποιο πολυ που με ενδιαφερει εαν την παιρνει το συστημα μου (δεστε την υπογραφη μου κατω) χωρις προβλημα.Ευχαριστω.

Καλη ειναι αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να την αντεξει το psu σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη ειναι αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να την αντεξει το psu σου...

Να σου πω την αληθεια αυτο φοβαμαι κ εγω...Μη μπω σε περιπετειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, περιμένω από μέρα σε μέρα να μου έρθει η Nvidia Tesla M2090.

Το πρόβλημα είναι το εξής, η κάρτα είναι φτιαγμένη για rack που αερίζεται με ανεμιστήρες, η ίδια η κάρτα δεν έχει cooler, μόνο μια μεγάλη ψήκτρα. Photo εδώ(τελευταία γραμμή, αριστερό καρδράκι για να δείτε και τη ψήκτρα).

Πως να τη δροσίσω ; any suggestions ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, περιμένω από μέρα σε μέρα να μου έρθει η Nvidia Tesla M2090.Το πρόβλημα είναι το εξής, η κάρτα είναι φτιαγμένη για rack που αερίζεται με ανεμιστήρες, η ίδια η κάρτα δεν έχει cooler, μόνο μια μεγάλη ψήκτρα. Photo εδώ(τελευταία γραμμή, αριστερό καρδράκι για να δείτε και τη ψήκτρα).Πως να τη δροσίσω ; any suggestions ?

Μπορεις να βαλεις 2 x 9.2εκατ φανακια πανω της και να τα σταθεροποιησεις με tie wraps.Αν και δεν πιστευω να εχεις θεμα με την ψηκτρα σκετη χωρις ανεμιστιρακια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βαλεις 2 x 9.2εκατ φανακια πανω της και να τα σταθεροποιησεις με tie wraps.Αν και δεν πιστευω να εχεις θεμα με την ψηκτρα σκετη χωρις ανεμιστιρακια..

Αν τη βάλω σκέτη και πάω να κάνω render σίγουρα δεν θα αντέξει :P από ότι είδα έχω 2x 92mm οπότε έτσι θα το κάνω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...