Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγα μην πεσουν...Πιο πιθανο να ανεβουν κι αλλο ετσι που πανε!

Αμα θες καμια φορμα η΄ κανα παντελονι περιμενε τις εκπτωσεις! Αντε και κανα παπουτσακι!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, leros2004 είπε

Παίζει ρόλο που έχει ένα φανακι και ότι δεν έχει εξωτερική τροφοδοσία?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/1/2018 στις 10:44 ΜΜ, maik42 είπε

Χρονια Πολλα σε ολους.

πρεπει να παρω νεα καρτα γιατι αυτη της υπογραφης εχει χαλασει εδω και πολυ καιρο.

ειμαι αναμεσα στην asus 1050 ti strix και στην επισης asus 1060 3giga oc, σε nvidia chipset. τα χρηματα που διαθετω ειναι πανω κατω 250,00€.

προσωπικα απο παιχνιδια οτι παιζουν τα παιδια μου, απο lol και πιο βαρια. ειμαι σε 1080 αναλυση και δεν προκειται να αλλαξω. η χρηση που κανω εγω ειναι κυριως LR και λιγοτερο PS.

λοιπον κυριοι πια απο τις δυο ειναι καλυτερη αγορα; 

το συστημα ειναι στην υπογραφη μου.

τελικα εκανα την υπερβαση και παρήγγειλα την 1060 6gb. αν εκανα παπαρια να μου το πειτε, εχω χρονο να την διορθώσω 

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά και καλή χρονιά...ενδιαφέρομαι να αλλάξω κάρτα γραφικών από hd 7850 σε gigabyte  rx 560 4G. Αλλά η μητρική είναι pci-e 2 και η κάρτα είναι χωρίς 6 πινο.θα έχω θέμα συμβατότητας?το τροφοδοτικό είναι 85+

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω αυτο το pc

CPU:INTEL CORE 2 QUAD CORE Q6600 2.40 GHZ LGA775 - 1066 FSB - BOX 

MEMROY:KINGSTON KHX8500D2K2/4G HYPERX DDR2 4GB (2X2GB) PC8500 1066MHZ GENESIS DUAL CHANNEL KIT 

GPU:SAPPHIRE RADEON HD4870 1GB DDR5 PCI-E TV-OUT RETAIL

 MAINBOARD:ASUS P5Q DELUXE RETAIL 

ΣΚΛΗΡΟΣ SOLID STATE DISK CORSAIR FORCE 3 GT 2,5'' SATA3 120GB 

PSU:COOLERMASTER RS-620 REALPOWER M620 620W 

Χρήση υπολογιστή : ταινιες,σειρες netflix /internet / download και εργασιες office 

θελω να αλλαξω την καρτα να βαλω καποια αθορυβη και μεταχειρισμενη αν μου προτεινεται δεν εχω θεμα.ποσο μεχρι 40 ευρω πιστευω ειναι καλα για την χρηση που το θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην παρεα, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια, τελικα πηρα την gtx 1050ti της παλιτ με τον μονο ανεμιστηρα. Με τον πεντιουμ στα 4.89 αυτη τη στιγμη επαιξε πολυ καλα ολα τα παιχνιδια. Προσεξα οτι στο ΑΙΟΝ εχει 100-130 fps ενω με την 280χ που ειχα καποτε δεν ειχα δει ποτε πανω απο 70fps ισως ειναι λογω nvidia δε ξερω. Με το boost της nvidia η καρτα φτανει στα 1800 mhz και μαλλον παει ανετα στα 1900 με λιγο oc. Προτιμησα τον μονο ανεμιστηρα γιατι σε τετοια καρτα  νομιζω το μεγαλο oc δεν εχει νοημα, και ηταν και η φθηνοτερη που βρηκα.

Επεξ/σία από TRILOBYTER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ghost ₩ είπε

Γειά σας παιδιά και καλή χρονιά...ενδιαφέρομαι να αλλάξω κάρτα γραφικών από hd 7850 σε gigabyte  rx 560 4G. Αλλά η μητρική είναι pci-e 2 και η κάρτα είναι χωρίς 6 πινο.θα έχω θέμα συμβατότητας?το τροφοδοτικό είναι 85+

Συμβατή θα είναι αλλά μην το κάνεις, δεν θα είναι καλή αναβάθμιση. Κοίτα σε GTX1050ti και πάνω.

9 λεπτά πριν, nikos360 είπε

καλησπερα παιδια εχω αυτο το pc

CPU:INTEL CORE 2 QUAD CORE Q6600 2.40 GHZ LGA775 - 1066 FSB - BOX 

MEMROY:KINGSTON KHX8500D2K2/4G HYPERX DDR2 4GB (2X2GB) PC8500 1066MHZ GENESIS DUAL CHANNEL KIT 

GPU:SAPPHIRE RADEON HD4870 1GB DDR5 PCI-E TV-OUT RETAIL

 MAINBOARD:ASUS P5Q DELUXE RETAIL 

ΣΚΛΗΡΟΣ SOLID STATE DISK CORSAIR FORCE 3 GT 2,5'' SATA3 120GB 

PSU:COOLERMASTER RS-620 REALPOWER M620 620W 

Χρήση υπολογιστή : ταινιες,σειρες netflix /internet / download και εργασιες office 

θελω να αλλαξω την καρτα να βαλω καποια αθορυβη και μεταχειρισμενη αν μου προτεινεται δεν εχω θεμα.ποσο μεχρι 40 ευρω πιστευω ειναι καλα για την χρηση που το θελω.

https://www.skroutz.gr/s/8367601/Palit-GeForce-GT710-2GB-NEAT7100HD46H.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tanasen01 είπε

Συμβατή θα είναι αλλά μην το κάνεις, δεν θα είναι καλή αναβάθμιση. Κοίτα σε GTX1050ti και πάνω.

https://www.skroutz.gr/s/8367601/Palit-GeForce-GT710-2GB-NEAT7100HD46H.html

θα εχω θεμα με θερμοκρασια αν ειναι ανοιχτο το pc 12ωρο συνηθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, maik42 είπε

τελικα εκανα την υπερβαση και παρήγγειλα την 1060 6gb. αν εκανα παπαρια να μου το πειτε, εχω χρονο να την διορθώσω 

Πήρες την δυνατότερη κάρτα που μπορεί να σηκώσει η cpu σου. Με γεια.

5 λεπτά πριν, nikos360 είπε

θα εχω θεμα με θερμοκρασια αν ειναι ανοιχτο το pc 12ωρο συνηθως.

Με την 1050ti εννοείς; Από τις πιο δροσερές κάρτες είναι. Κανένα θέμα δεν θα σου δημιουργήσει. Αυτό που πρέπει να προσέχεις είναι ο Q6600 αν έχεις να του αλλάξεις πάστα καιρό. Σόρρυ μπερδεύτηκα, η συγκεκριμμένη GT710 έχει μεγάλο heatsink και λόγω πολύ χαμηλής κατανάλωσης θα είναι οκ.

Επεξ/σία από tanasen01
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tanasen01 είπε

Πήρες την δυνατότερη κάρτα που μπορεί να σηκώσει η cpu σου. Με γεια.

Με την 1050ti εννοείς; Από τις πιο δροσερές κάρτες είναι. Κανένα θέμα δεν θα σου δημιουργήσει. Αυτό που πρέπει να προσέχεις είναι ο Q6600 αν έχεις να του αλλάξεις πάστα καιρό. Σόρρυ μπερδεύτηκα, η συγκεκριμμένη GT710 έχει μεγάλο heatsink και λόγω πολύ χαμηλής κατανάλωσης θα είναι οκ.

https://www.skroutz.gr/s/8408579/MSI-GeForce-GT710-2GB-GT-710-2GD3H-LP.html

να παρω την msi καλυτερα η αυτη που προτεινεις?ναι πρεπει να του αλλαξω παστα γιατι εχω 2 χρονια περιπου.μπορει να χρειαστει να παρω καμια ψυχτρα cpu για να ειμαι ακομα πιο αθορυβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...