Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 10,9k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Μετά από 2 χρόνια με πάνω από 13500 συμμετοχές και πάνω από 593000 αναγνώσεις ήρθε μάλλον η ώρα να πάμε σε μια ελαφριά ανανέωση της δημοφιλέστερης εδώ ενότητας.   H ενότητα αυτή θα περιλαμβά

Παραδοσιακά στην δημοφιλέστερη όλων ενότητα....     ***** ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ *****

Αφού πολίτης ήταν, όχι πωλητής ρε παιδιά, δεν ήταν δουλειά του να ξέρει από αυτά. Μανάβης μπορεί να ήταν ο άνθρωπος.

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vins είπε

Παιδια με αφορμή το cyberpunk, θα αξιζε αναβαθμιση της 5700xt σε 3060ti σε επίπεδο τιμής 550€; ευχαριστώ 

για εμένα ΝΑΙ γιατί κερδίζεις RTX & DLSS (αν μπορέσεις και πουλήσεις καλά τώρα που έχουν τιμή οι 5700ΧΤ)

προσωπικά  θα έκανα το άλμα προς την RTX3070 αφού έχεις 1440p

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

για εμένα ΝΑΙ γιατί κερδίζεις RTX & DLSS

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλα από την άλλη δεν ξέρω με τις τιμες στο Θεό ίσως αξίζει να κάνω υπομονή κανα 2-3 μήνες και να χτυπήσω μετά..  Τι να πω, μπέρδεμα!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, vins είπε

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλα από την άλλη δεν ξέρω με τις τιμες στο Θεό ίσως αξίζει να κάνω υπομονή κανα 2-3 μήνες και να χτυπήσω μετά..  Τι να πω, μπέρδεμα!

βέβαια τότε και η δική σου θα στοιχίζει την μισή τιμή στις αγγελίες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

βέβαια τότε και η δική σου θα στοιχίζει την μισή τιμή στις αγγελίες.

Κοίτα δε μου πολυβγαινει να τη βάλω τη δικιά μου 400€ τώρα, ασχέτως του ότι το πιο πιθανό είναι ότι θα πουληθεί.. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Κοιταζω για αγορα νεας gpu αυτες τις ημερες κυριως για 1080p + max ultra settings σε ολα τα games σε 60hz monitor και πιο μελλοντικα μεχρι 1440p, δε με ενδιαφερει το 4k.

Πιστευετε πως ειναι καλη περιοδος για να αγορασει καποιος τη 3060ti την οποια βρισκω και με 550 ευρω ή ειναι καλυτερα να περιμενω να πεσει η τιμη της ή τη κυκλοφορια των rdna 3 της amd, επισης αν υπαρχει καποια πιο vfm προταση απο αυτη γυρω στα 500-550 ευρω μπορειτε να μου προτεινετε κατι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κοιταζω για αγορα νεας gpu αυτες τις ημερες κυριως για 1080p + max ultra settings σε ολα τα games σε 60hz monitor και πιο μελλοντικα μεχρι 1440p, δε με ενδιαφερει το 4k.

Πιστευετε πως ειναι καλη περιοδος για να αγορασει καποιος τη 3060ti την οποια βρισκω και με 550 ευρω ή ειναι καλυτερα να περιμενω να πεσει η τιμη της ή τη κυκλοφορια των rdna 3 της amd, επισης αν υπαρχει καποια πιο vfm προταση απο αυτη γυρω στα 500-550 ευρω μπορειτε να μου προτεινετε κατι.

όσο περιμένεις τόσο ποιο πολλές (και καλύτερες επιλογές θα έχεις)

με αυτή την λογική δεν θα αγοράσεις ποτέ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

όσο περιμένεις τόσο ποιο πολλές (και καλύτερες επιλογές θα έχεις)

με αυτή την λογική δεν θα αγοράσεις ποτέ

Η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι καλη απο θεμα θερμοκρασιων και αξιοπιστιας οσο η msi υλοποιηση που ειχα 4 χρονια και δεν ειχα ποτε προβλημα? 

φδφδφδφ.png

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

αν έχει back plate είναι μια χαρά

2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι καλη απο θεμα θερμοκρασιων και αξιοπιστιας 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

αν έχει back plate είναι μια χαρά

Απ οτι βλεπω με λιγο ψαξιμο εχει backplate, πιστευεις πως θα με τραβαει πολυ πισω ο cpu σε στοκ που εχω και το 60hz 1080p monitor ή το 60αρι θα το εχω ανετα στην αναλυση της οθονης μου?

Screenshot_20201213-001836_Kiwi Browser.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

θα με τραβαει πολυ πισω ο cpu σε στοκ που εχω και το 60hz 1080p monitor ή το 60αρι θα το εχω ανετα στην αναλυση της οθονης μου?

ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ , για 1080 μια χαρα ειναι η cpu σου

Επεξ/σία από jgeorgiou
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για το pc της υπογραφής για κανένα παιχνιδάκι σε single player campaign αραιά και που από το νέο έτος, π.χ. Assassin’s Creed Valhalla, Call of Duty Black Ops Cold War, Godfall, Serious Sam 4....

Προς τι καρτούλα έχει νόημα να κοιτάξω; 1080p προφανώς...

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Παιδιά για το pc της υπογραφής για κανένα παιχνιδάκι σε single player campaign αραιά και που από το νέο έτος, π.χ. Assassin’s Creed Valhalla, Call of Duty Black Ops Cold War, Godfall, Serious Sam 4....

Προς τι καρτούλα έχει νόημα να κοιτάξω; 1080p προφανώς...

ξεκινάς από 1660super

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

ξεκινάς από 1660super

Σοβαρά, τόσο δυνατή θα χρειαστεί; Για να παίζω στα τέρματα είπες αυτήν, ή είναι το standard αυτό;

Σε ρωτάω γιατί εγώ σε κάτι πιο χαλαρό/οικονομικό σκεφτόμουν, με τη λογική ότι δεν τρελαίνομαι να είναι και όλα στο High ή Ultra.

Π.χ. πέρυσι το Assassin’s Creed Odyssey με πολύ λίγο ζόρι το έπαιξα με την υπάρχουσα κάρτα (εννοείται με λίγο χαμήλωμα των settings).

Ok δεν το έχω και πολύ με το gaming, εσείς ξέρετε. Απλά θέλω να καταλάβω λίγο τα μεγέθη...

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
31 minutes ago, GiOrGoSk21 said:

Σοβαρά, τόσο δυνατή θα χρειαστεί; Για να παίζω στα τέρματα είπες αυτήν, ή είναι το standard αυτό;

Σε ρωτάω γιατί εγώ σε κάτι πιο χαλαρό/οικονομικό σκεφτόμουν, με τη λογική ότι δεν τρελαίνομαι να είναι και όλα στο High ή Ultra.

Π.χ. πέρυσι το Assassin’s Creed Odyssey με πολύ λίγο ζόρι το έπαιξα με την υπάρχουσα κάρτα (εννοείται με λίγο χαμήλωμα των settings).

Ok δεν το έχω και πολύ με το gaming, εσείς ξέρετε. Απλά θέλω να καταλάβω λίγο τα μεγέθη...

Ολοι μιλάμε με τα δεδομένα πριν 1-2 μήνες

Τότε, η 1660 super, είχε περίπου 200e με τάσεις μείωσης τιμής

Σ' αυτήν την τιμή, ήταν η πιό vfm κάρτα

Τώρα, πήγε όσο μία 3060 Τi σε προαναγγελθείσα τιμή 

Να πας σε 1050Ti, δεν λέει καθώς είναι κοντά στην 270X που έχεις

Μόνο η 1650 super λίγο σε σώζει οικονομικά, αλλά κι' αυτή, είναι φουσκωμένη αυτόν τον καιρό (246e ετοιμοπαράδοτη)

Θα σου έλεγα να περιμένεις να πέσουν οι τιμές ή να πας σε μτχ

Πόσα διαθέτεις;

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.