Προς το περιεχόμενο

PS4.5; Δηλαδή όντως τώρα ρε Sony;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουν καταφερει και εχουν κολλησει το μυαλο ολων στα γραφικα και στα ghz και στα gb/s. Ξεκολληστε ελεος πια ολοι επιστημονες την εχουμε δει και μετραμε το millisecond και το pixel. Οι καλυτερες παιχνιδαρες βγηκαν σε γραφικα ps1 και πισω, βλεπε Metal gear solid, Crash bandicoot, Aby's odyssey, super mario,Gran turismo, Tekken,Final fantasy, pokemon και αλλα απειρα που μου διαφευγουν.

Η Full Hd ειναι πραγματικα υπεραρκετη ωστε να μειωσει την εμπειρια για οποιοδηποτε παιχνιδι και η 4k ειναι οτι πιο εμπορικο και αχρειαστο για τα ματια των εξυπνακηδων που θελουν να εχουν μια ταινια δεν ξερω κ εγω ποσα gb για να εχουν την ικανοποιηση οτι συμβαδιζουν με την τελευταια λεξη της τεχνολογιας.

Οι εταιρειες θελουν να βγαλουν λεφτα, δεν θελουν να μεινεις καταπληκτος απο ενα νεο game που θα μεινει στην ιστορια.

Αν μπορουν να βγαλουν λεφτα απο ενα νεο playstation που βγαζει μπουρμπουληθρες θα το κανουν, αυτο σημαινει οτι θα ειναι η επομενη και τελειοτερη λεξη της τεχνολογιας?

Ξεκολληστε

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχουν καταφερει και εχουν κολλησει το μυαλο ολων στα γραφικα και στα ghz και στα gb/s. Ξεκολληστε ελεος πια ολοι επιστημονες την εχουμε δει και μετραμε το millisecond και το pixel. Οι καλυτερες παιχνιδαρες βγηκαν σε γραφικα ps1 και πισω, βλεπε Metal gear solid, Crash bandicoot, Aby's odyssey, super mario,Gran turismo, Tekken,Final fantasy, pokemon και αλλα απειρα που μου διαφευγουν.

Η Full Hd ειναι πραγματικα υπεραρκετη ωστε να μειωσει την εμπειρια για οποιοδηποτε παιχνιδι και η 4k ειναι οτι πιο εμπορικο και αχρειαστο για τα ματια των εξυπνακηδων που θελουν να εχουν μια ταινια δεν ξερω κ εγω ποσα gb για να εχουν την ικανοποιηση οτι συμβαδιζουν με την τελευταια λεξη της τεχνολογιας.

Οι εταιρειες θελουν να βγαλουν λεφτα, δεν θελουν να μεινεις καταπληκτος απο ενα νεο game που θα μεινει στην ιστορια.

Αν μπορουν να βγαλουν λεφτα απο ενα νεο playstation που βγαζει μπουρμπουληθρες θα το κανουν, αυτο σημαινει οτι θα ειναι η επομενη και τελειοτερη λεξη της τεχνολογιας?

Ξεκολληστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα ειδη τεχνολογις οπως κινητα, ταμπλετες, καρτες γραφικων βγαινουν καθε χρονο νεα μοντελα μην πω καθε 6μηνο το ιδιο πλεον θα γινει με τις κονσολες δεν το βλεπω παραλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμός έχει γίνει τον τελευταίο καιρό και η Sony δεν έχει βγει να κάνει μια ανακοίνωση να ξεκαθαρίσει τα σχέδια της. Με τον τρόπο αυτο χάνει πελάτες, ποιες είναι άραγε η πωλήσεις της κονσόλας από όταν έχουν βγει αυτές οι φημες?.

 

Προσωπικά πιστεύω γίνεται πολύς ντόρος για το τίποτα. Τα παιχνίδια σου θα μπορείς να τα παίξεις? θα μπορείς να παίξεις uncharted, blood borne, final fantasy 15, the guardian είτε βγει καινούρια κονσόλα είτε όχι, γιατί σκάει ο κόσμος δεν μπορώ να καταλαβω. Επειδή θα βγει κάτι καλύτερο που δεν θα το έχεις εσυ? Έτσι είναι η ζωή παίδες, παντα κάποιος θα έχει κάτι καλύτερο από εμάς θες καλύτερο αυτοκίνητο, καλύτερο κινητο, πιο ωραία γυναίκα, κάτι θα υπάρχει.

 

Και μερικοί pcακηδες που λένε συνεχώς " πετάτε τις κονσόλες, PCMR is the way " και άλλα τέτοια, να υπενθυμίσω ότι αν δεν υπήρχαν οι κονσόλες πιθανών να έχει βάλει λουκέτο η amd, με ότι αυτό συνεπάγεται για το gaming γενικότερα.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι οι μελλοντικές κονσόλες θα βγαίνουν σε tiers με διάρκεια ζωής 5-6 χρονια.

- low tier κοντά στα 200-250 για 720p και 30 frames.

- mid tier κοντά στα 400-450 για 1080p και 30+ frames.

- elite tier κοντά στα 1000 για 1440p και 40+ frames με καμία fury και ssd

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι τωρα αυτο το hardware που παρουσιασαν θα τρεχει παιχνιδια σε 4k 60fps. lol.

 

Κατα τα αλλα το PC gaming ειναι ακριβο γιατι καθε 3 χρονια πρεπει να αλλαζεις parts (που ουτε καν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει χρήμα κ κ@βλα παει στο 4,5 αλλιως κάθεται εκει π ειναι. Καθαρά για το vr γινεται. Εχω ps4 και καλο πι σι οποτε εγω θα μείνω στ αβγά μ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά απαράδεκτοι!!!ειναι βέβαιο ότι θα φάνε άσχημα τα μούτρα του και σε ότι έχει να κάνει με το vr αλλα πολύ ποιο πολύ με το 4.5.ειναι φανερό ότι έχουν καβαλά το καλάμι πολύ ψιλά.παρομοια πράγματα έκανε και η Microsoft με το one και έφαγε χαστούκια πριν κάνει το βγάλη στην αγορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μπαίνουμε στο τρυπάκι της λογικής "αν δεν το θες,μην το αγοράζεις". Αλλά αν δεν το αγοράσεις δεν έχεις VR και χωρίς VR δεν μπορείς,δεν την παλεύεις!

Στην περίπτωση αυτή το PC πραγματικά φαίνεται μία πολύ πιο λογική λύση. Αντί να αγοράζεις ολόκληρο μηχάνημα από την αρχή παίρνεις μία πιο δυνατή GPU ίσως έξτρα/πιο γρήγορη ram και καθάρισες με ~200 ευρώ,άντε 250 και κρατάς και το παλιό σου μηχάνημα. Τώρα πόσα θα δώσεις,400,500,μήπως περισσότερα;

Το ότι αυτή η γενιά των κονσολών θα είναι και η τελευταία δεν το κατάλαβα,πώς θα συμπιέσουνε 1500 ευρώ σε μία φορητή συσκευή πριν βγουν περάσουν τουλάχιστον 10 χρόνια για να συμπιεστεί η τεχνολογία σε μέγεθος γυαλιών;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα αυτό που με τσαντίζει περισσότερο είναι ότι η κουφάλα η AMD (την οποία έχω κάνει χρυσή παρεμπιπτόντως, εδώ και αρκετά χρόνια) έρχεται να πετάξει μια 380x σ ένα κουτάκι με τόσο μικρές δυνατότητες thermal dissipation και εμάς το καλύτερο που μας δίνει είναι ο 7890κ (512 stream processors, 1GHz).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βλακειες είναι αυτες ρε κάθε 3 και λίγο πεντακοσαρικα θα σκάμε. 4.5; μόνο το jackass έβγαζε τέτοια επισοδια

 

Τα μουτρα τους θα φανε και θα κλαινε μετα.Εμεις χασαμε 500 ευρω και μας "αδειασαν" σε 3 χρονια αλλα αυτοι θα χασουν μυρια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα αυτό που με τσαντίζει περισσότερο είναι ότι η κουφάλα η AMD (την οποία έχω κάνει χρυσή παρεμπιπτόντως, εδώ και αρκετά χρόνια) έρχεται να πετάξει μια 380x σ ένα κουτάκι με τόσο μικρές δυνατότητες thermal dissipation και εμάς το καλύτερο που μας δίνει είναι ο 7890κ (512 stream processors, 1GHz).

Ίσως γιατί οι φήμες λένε για 14nm και νέα αρχιτεκτονική στην gpu που βελτιώνει το efficiency;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειναι κριμα να εχουμε τα ιδια αποτελεσματα οπτικα με ενα ps4 που εχει καρτα γραφικων των 150 ευρω με ενα pc που εχει καρτα των 400 ευρω. Το pc συμφερει μονο για οποιος κατεβαζουν games free ειναι πολυ απλο.

Eγω παντως εχω τα ιδια αποτελεσματα με το PS4 (και περισσοτερα frames) με μια καρτα γραφικων των...ξερω γω, 100? 

 

Οσο για το αν συμφερει το PC, ασφαλως. Φτηνοτερα παιχνιδια και χωρις συνδρομη για online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...