Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι κανονικά μέσα είμαι (είμαι και VIP3 :P ). Να τον αγοράσω ήθελα αλλά μου βγάζει το παραπάνω

 

Δοκίμασες από το link που έδωσα; Μήπως είχες βάλει από παλιά στο καλάθι τον συγκεκριμένο φακό και έχει κρατήσει το flash sale;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δοκίμασες από το link που έδωσα; Μήπως είχες βάλει από παλιά στο καλάθι τον συγκεκριμένο φακό και έχει κρατήσει το flash sale;

Όχι από το link που μου έδωσες το ανοιξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταδυτικός Xtar D06, ένα κομμάτι λέει μένει, στα 29,99$:http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_144650.html

 

Τέλος...

Επεξ/σία από taxtax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Στα 6-7 δολάρια με απλές μπαταρίες ή δυνατότητα και απλής και επαναφορτιζόμενης

τι θα μου προτείνατε.

Ευχαριστώ και sorry αλλά χρόνος 0 για να ψάξω τα threads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Στα 6-7 δολάρια με απλές μπαταρίες ή δυνατότητα και απλής και επαναφορτιζόμενης

τι θα μου προτείνατε.

Ευχαριστώ και sorry αλλά χρόνος 0 για να ψάξω τα threads.

Δες αυτόν που παίρνει και AAA αλλά και 18650

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε χτές ο Imalent DN11 που είχα παραγγείλει απο το Gearbest με 32$ (http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_396723.html)

 

Τα θετικά πολλά:

-Καλή συσκευασία και καλή θήκη ζώνης

-Η ποιότητα και το φινίρισμα του φακού φαίνεται μιά χαρά. Έχουν γρασσάρει σωστά και τις βόλτες που βιδώνει.

-Απο φωτεινότητα πολύ καλός, λίγο πιό φωτεινός και λίγο πιό στενή δέσμη απο τον (αγαπημένο μου) MH20 με το XM-L2.

-Μικρό-βολικό μέγεθος και μεγάλο πλεονέκτημα το micro usb για φόρτιση της μπαταρίας.

-Η μπαταρία έχει πράγματι την χωρητικότητα που λέει.

-Η οθονίτσα καλή για να παίζεις και να εντυπωσιάσεις τους φίλους σου. Επίσης μου άρεσε το ότι βλέπεις πόσο πέφτει η τάση της μπαταρίας με το φορτίο και ανάλογα βέβαια με την φωτεινότητα.

 

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι τα πλήκτρα αφής. Έχουν βέβαια το καλό ότι δεν υπάρχει μηχανικός διακόπτης να φθαρεί ή να βρωμίσει με τον χρόνο, αλλά δεν με βόλεψαν. Όταν κοιτάζω τον φακό μπορώ εύκολα να κάνω το διπλό άγγιγμα για να ανάψει. Όταν δοκιμάζω όμως χωρίς να βλέπω δυσκολεύομαι και κάποιες φορές το πετυχαίνω με την δεύτερη.

 

Τελικά είναι ένας καλός φακός για το γκατζετάκια που δεν έχει άλλους καλύτερους, ή που θέλει ένα καλό φακό για το σπίτι.

Εγώ μάλλον δεν θα τον κρατήσω (Αν κάποιος απο Αθήνα τον θέλει στην τιμή που τον πήρα PM me)

post-220241-0-77725600-1472035666_thumb.jpg

post-220241-0-38816700-1472035691_thumb.jpg

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

BLF A6 CREE XPL 1600LM σε promotion sale 22,99$ μέχρι 31/8 

 

Είναι σοβαρή αναβάθμιση από τον Convoy S2+ που περιμένω να έρθει; Με τους πόντους που έχω από το BG, βγαίνει τελική $19,08.

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι σοβαρή αναβάθμιση από τον Convoy S2+ που περιμένω να έρθει; Με τους πόντους που έχω από το BG, βγαίνει τελική $19,08.

Με λίγα λόγια.... ΝΑΙ!

 

Τους έχω και τους 2 και η μπλεδίλα του s2 (δεν ξέρω τι tint περιμένεις) δεν μου αρέσει καθόλου. Έχω τον astrolux s1 (ίδιος με τον BLF A6) και τον έχω λατρέψει. Προσωπική μου γνώμη πάρε τον 3D

Επεξ/σία από vdeseris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια.... ΝΑΙ!

 

Τους έχω και τους 2 και η μπλεδίλα του s2 (δεν ξέρω τι tint περιμένεις) δεν μου αρέσει καθόλου. Έχω τον astrolux s1 (ίδιος με τον BLF A6) και τον έχω λατρέψει. Προσωπική μου γνώμη πάρε τον 3D

 

1B έχω παραγγείλει (το οποίο δεν ξέρω ακριβώς και τι θερμοκρασία έχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1B έχω παραγγείλει (το οποίο δεν ξέρω ακριβώς και τι θερμοκρασία έχει).

 6500-7000K. Αυτόν έχω και εγώ.

 

Στον Astrolux μου αρέσει που έχει 7 σκαλιά στη φωτεινότητα και ξεκινάει από το πολύ χαμηλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθε παρέλαβα τον s2+ ακόμη δεν τον δοκίμασα γιατί περιμένω τις μπαταρίες...
Λέτε να πάρω και εγω έναν BLF A6 ,?
Το σκέφτομαι...

Και να κανω μια ερώτηση αλλά μην βαρέσετε :P :P

Πως μπορώ στο bangood να δω όλες τι  προσφορές μαζί ;;;

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης μια ερώτηση μιας και μου βάλατε το μικρόβιο και αρχίζω να το ψάχνω. Άνοιξα την μπαταρία από λάπτοπ 12+ ετίας. Βρήκα 10x18650 μέσα η οποίες απ' ότι φαίνεται είναι άχρηστες (αλλά ελπίζω στο θαύμα). Μέτρησα την τάση και μου έδιναν από 1,3V μέχρι 1,6V. Αυτό σημαίνει το λιγότερο ξεφόρτιστες. Μιας και περιμένω τα καλούδια από ανατολή, λέτε να μπω στη διαδικασία να τις φορτίσω και να τις χρησιμοποιήσω ή να τις στείλω από τώρα ανακύκλωση;

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια.... ΝΑΙ!

 

Τους έχω και τους 2 και η μπλεδίλα του s2 (δεν ξέρω τι tint περιμένεις) δεν μου αρέσει καθόλου. Έχω τον astrolux s1 (ίδιος με τον BLF A6) και τον έχω λατρέψει. Προσωπική μου γνώμη πάρε τον 3D

  

Ο Astrolux s1 που έχεις, τι tint  εχει;

 

Χθε παρέλαβα τον s2+ ακόμη δεν τον δοκίμασα γιατί περιμένω τις μπαταρίες...

Λέτε να πάρω και εγω έναν BLF A6 ,?

Το σκέφτομαι...

Και να κανω μια ερώτηση αλλά μην βαρέσετε :P :P

Πως μπορώ στο bangood να δω όλες τι  προσφορές μαζί ;;;

  

Δυνατός φακός σε καλή τιμή. Η επιλογή δική σου.  :-D 

 

Επίσης μια ερώτηση μιας και μου βάλατε το μικρόβιο και αρχίζω να το ψάχνω. Άνοιξα την μπαταρία από λάπτοπ 12+ ετίας. Βρήκα 10x18650 μέσα η οποίες απ' ότι φαίνεται είναι άχρηστες (αλλά ελπίζω στο θαύμα). Μέτρησα την τάση και μου έδιναν από 1,3V μέχρι 1,6V. Αυτό σημαίνει το λιγότερο ξεφόρτιστες. Μιας και περιμένω τα καλούδια από ανατολή, λέτε να μπω στη διαδικασία να τις φορτίσω και να τις χρησιμοποιήσω ή να τις στείλω από τώρα ανακύκλωση;

 

Επειδή οι συγκεκριμένες έχουν πολλά χρόνια πάνω τους και οι μπαταρίες από λάπτοπ είναι unprotected, δεν θα τις εμπιστευόμουνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...