Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, υπάρχει κάποια πρόταση για αγορά ενός σχετικά καλού, δοκιμασμένου φακού  (έστω και noname, υπερτιμημένου κλπ.) απο ελληνικό κατάστημα με τιμή γύρω στα 20€; Τον θέλω εκτάκτως, για δώρο σε συγγενικό μου πρόσωπο μέχρι την Δευτέρα.

 

Αυτός π.χ. https://plaza24.gr/fakos-led-cree-epanafortizomenos-xm-l-t6-5000-w-oem-police-e17.html

 

είναι τελείως μούφα;

Επεξ/σία από kontrakultura
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά, υπάρχει κάποια πρόταση για αγορά ενός σχετικά καλού, δοκιμασμένου φακού  (έστω και noname, υπερτιμημένου κλπ.) απο ελληνικό κατάστημα με τιμή γύρω στα 20€; Τον θέλω εκτάκτως, για δώρο σε συγγενικό μου πρόσωπο μέχρι την Δευτέρα.

 

Αυτός π.χ. https://plaza24.gr/fakos-led-cree-epanafortizomenos-xm-l-t6-5000-w-oem-police-e17.html

 

είναι τελείως μούφα;

Προφανώς noname-υπερτιμημένοι φακοί υπάρχουν πολλοί στην ελληνική αγορά, αλλά κανείς δεν νοιώθει καλά να σου προτείνει κάποιον.

Αυτός στο link που έχεις είναι μία τέτοια περίπτωση.

Και το πρόβλημα δεν είναι τόσο οτι είναι noname ο φακός. Μπορεί να βγεί καλός και να δουλεύει για καιρό αξιοπρεπώς.

Το κακό είναι ότι και η μπαταρία λιθίου που τον συνοδεύει(και ο φορτιστής?)  θα είναι noname.

Και μην μου πείς ότι ο φίλος σου θα τον δουλεύει με τις 3xAAA :-) .

 

Ίσως ο φίλος σου θα χαρεί πιό πολύ με ένα μικρό αλλά επώνυμο φακουδάκο σαν αυτόν:

http://www.batteries.gr/gr/fakoi/fakos/xeiros/fakos-kleidiwn-led-fenix-uc02-6168.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!επιτελους μου ηρθε ο convoy s2+!!!απλα φοβερο προιον!!!μαζι ειχα παραγγειλει και μου ηρθε κ αυτος ο φορτιστης:

http://m.gearbest.com/chargers/pp_424662.html?wid=21

 

Εχει ενα mode πανω..εγω σε τι mode να βαζω να φορτιζουν οι μπαταριες και γενικα μπορει μηπως καποιος να μου εξηγησει τι ειναι αυτο;;γιατι εχω επαναφορτιζομενες μπαταριες και ΑΑ και ΑΑΑ και 18650.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ενα mode πανω..εγω σε τι mode να βαζω να φορτιζουν οι μπαταριες και γενικα μπορει μηπως καποιος να μου εξηγησει τι ειναι αυτο;;γιατι εχω επαναφορτιζομενες μπαταριες και ΑΑ και ΑΑΑ και 18650.

 

MODE Button:

    Press the button to select the battery type when insert into a battery. It begin to charge the battery after fixing the battery type (please noted that it identify Li-ion and Ni-MH automatically, don’t need to select manually)

    Press the button and hold it for 2 seconds whenever after connection to power, it can switch the charging current between 0.5A and 1.0A;

 

Ο φορτιστής θα καταλάβει τι είδους μπαταρία έχεις βάλει και θα αρχίσει αυτόματα την φόρτιση(χωρίς να πατήσεις τίποτα) με ρεύμα 0,5Α.

Το κουμπί είναι για να αλλάξεις τον τύπο της μπαταρίας λιθίου (δεν θα σου χρειαστεί) ή για να αλλάξεις το ρεύμα φόρτισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφήσω για αρκετή ώρα στο 100% τον Convoy S2+ ζεσταίνεται αρκετά, υπάρχει φόβος να πάθει κάτι το LED ή ακόμα να πάθει κάτι η μπατατρία από την θερμοκρασία;

 

Επίσης είδα τον Astrolux S1 σε καλή τιμή και το ψήνω να ρίξω μια παραγγελία, έχω διαβάσει καλά λόγια και φαίνεται να είναι αρκετά φωτεινός και ποιοτικός. Κάποια γνώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον έχω μαζί μου στο ποδήλατο σε βραδυνές 3ωρες βόλτες και δεν έχει πάθει τίποτα.

Βέβαια στα διαλείμματα τον κλείνω για να κρυώνει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλαξε κάτι με το Gearbest και τις μπαταρίες; Βλέπω ότι στέλνει πλέον με μια "μικρή" χρέωση:

 

A0BKHIo.png

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest οταν στελνει μπαταριες σας περνανε κανονικα απο αεροδρομιο; εμενα τις εστειλαν με nl post και στην ολλανδια επεσε ακυρο.

 

Εμενα 2 φορες απο gearbest και 1 απο banggood μπαταριες 18650 εφαγαν ακυρο

 

"Xray rejected" και γυρισαν πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest οταν στελνει μπαταριες σας περνανε κανονικα απο αεροδρομιο; εμενα τις εστειλαν με nl post και στην ολλανδια επεσε ακυρο.

Εμενα 2 φορες απο gearbest και 1 απο banggood μπαταριες 18650 εφαγαν ακυρο

"Xray rejected" και γυρισαν πισω.

Πάρε από aliexpress και θα ξενοιάσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε από aliexpress και θα ξενοιάσεις.

Ναι αλλα αν ο πωλητης στελνει με nl post η με κανενα αλλο που ριχνει ακυρα σε μπαταριες 18650 παλι δεν θα ειμαι ησυχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο φορές

Ναι αλλα αν ο πωλητης στελνει με nl post η με κανενα αλλο που ριχνει ακυρα σε μπαταριες 18650 παλι δεν θα ειμαι ησυχος.

Δύο φορές που πήρα, ήρθαν από Τουρκία, δωρεάν και συντομότατα συγκριτικά με gearbest & bang-good.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το τολμησω και εγω τοτε.

 

Ελπιζω να ερθουν και να μην πεσει ακυρο.

 

Τurkey post εχω ακουσει παντως οτι κανει μεγαλες καθυστερησεις.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...