Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω τους γνώστες, τον CREE MINI LED FLASHLIGHT 7W 300LM Q5 3 MODES στα 5€ από eshop, πως σας φαινεται;

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω αυτόν εδώ: https://www.aliexpress.com/store/product/Powerful-LED-flashlight-EDC-pocket-torcia-lamp-with-Cree-R5-400lm-3-Modes-waterproof-LED-torch/2933049_32796820396.html

 

Μου φάνηκε αρκετά οικονομικός και έχει πολύ καλές κριτικές. Έχει κανένας άποψη ή εμπειρία από τον συγκεκριμένο κατασκευαστή?

Επεξ/σία από panakart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω έναν Fenix e12 πάντα πάνω μου και σκέφτομαι να τον αλλάξω. Είμαι ανάμεσα σε Τhrunite T10 και Klarus Mi7. Η αλήθεια είναι πως προτιμώ τους tail switch φακούς αλλά ο Mi7 φαίνεται πολύ ωραίος και με καλό Output. Ποιον θα προτιμούσατε?

 

Τον Klarus Mi7 τον βρίσκω σε αυτό το κατάστημα http://www.kaidomain.com/p/S026346.KLARUS-Mi7-Cree-XP-L-HI-V3-LED-5-Mode-700-Lumens-Flashlight-Black peripoy sta 22 ευρώ. Γνωρίζει κανείς για την αξιοπιστία του?

Επεξ/σία από panakart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ δεν ειμαι γνωστης απο φακους πηρα αυτο απο ευρωπη με παραδοση 5 μερες 

https://www.amazon.de/gp/product/B071SGQ9K1/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1,

και ειναι απιστευτος (υπαρχει ο ιδιος κωδικος με εναν φακο +φορτιστη+μπαταρια στα ιδια χρηματα αλλα εχω τα ειχα οποτε επελξεα πακετο των 2 ) και αυτον σε προσφορα 12 ε οι δυο ,https://www.amazon.de/gp/product/B01MFC4YEL/ref=oh_aui_detailpage_o04_s00?ie=UTF8&psc=1,επισηςπαρα πολυ δυνατος λιγοτερο απο τον πρωτο αλλα πολυ καλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν Fenix e12 πάντα πάνω μου και σκέφτομαι να τον αλλάξω. Είμαι ανάμεσα σε Τhrunite T10 και Klarus Mi7. Η αλήθεια είναι πως προτιμώ τους tail switch φακούς αλλά ο Mi7 φαίνεται πολύ ωραίος και με καλό Output. Ποιον θα προτιμούσατε?

 

Τον Klarus Mi7 τον βρίσκω σε αυτό το κατάστημα http://www.kaidomain.com/p/S026346.KLARUS-Mi7-Cree-XP-L-HI-V3-LED-5-Mode-700-Lumens-Flashlight-Black peripoy sta 22 ευρώ. Γνωρίζει κανείς για την αξιοπιστία του?

 

Τον Klarus Mi7 να πάρεις, μια χαρα αξιοπιστία έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους. Ηθελα την γνώμη σας για το εξής. Θελω να αγοράσω ενα φακό για να τον χρησιμοποιώ στη δουλεια( πυροσβεστης ειμαι). Θα ήταν βολικό να εχει μεγάλη και δυνατή δέσμη σε κοντινή απόσταση κυρίως. Δευτερεύον ειναι η μακρινή αλλα θα εκτιμηθεί. Επισης να ειναι αντοχής, σε νερό κυριως( δεν με ενδιαφέρει να ειναι αδιάβροχος) γιατι ειναι συχνό φαινόμενο να τους ποτίζω... ακομη θα ηθελα να δουλεύει με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. τέλος εαν γίνετε να μου προτείνετε μπαταρίες και ενα φορτιστή. Βρήκα τον fenix pd35, ο οποίος ειναι και μικρός σε μέγεθος, οποτε βολευει. Ποια η γνώμη σας; μήπως εχετε να προτείνετε κάποιον άλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους. Ηθελα την γνώμη σας για το εξής. Θελω να αγοράσω ενα φακό για να τον χρησιμοποιώ στη δουλεια( πυροσβεστης ειμαι). Θα ήταν βολικό να εχει μεγάλη και δυνατή δέσμη σε κοντινή απόσταση κυρίως. Δευτερεύον ειναι η μακρινή αλλα θα εκτιμηθεί. Επισης να ειναι αντοχής, σε νερό κυριως( δεν με ενδιαφέρει να ειναι αδιάβροχος) γιατι ειναι συχνό φαινόμενο να τους ποτίζω... ακομη θα ηθελα να δουλεύει με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. τέλος εαν γίνετε να μου προτείνετε μπαταρίες και ενα φορτιστή. Βρήκα τον fenix pd35, ο οποίος ειναι και μικρός σε μέγεθος, οποτε βολευει. Ποια η γνώμη σας; μήπως εχετε να προτείνετε κάποιον άλλον;

 

Θα σου πρότεινα τον Nitecore mh20

 

Από αυτό το μαγαζί στα 45$. 

Για να αποφύγεις το τελωνείο επέλεξε μέθοδο αποστολής priority direct mail, με 1,87$ χρέωση.

 

Κουπόνι θα πάρεις από εδώ, αφού κάνεις εγγραφή.

 

Για φορτιστή δες κάποιον από αυτούς.

 

Τέλος για μπαταρία αυτήν, που είναι protected

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την άνεση απάντηση! Εαν τελικά το αγοράσω θα γράψω ενα review με τις πρώτες εντυπώσεις!


Α ξεχασα να σε ρωτήσω... αυτός με την θερμοκρασία πως τα πάει; ζεσταίνεται εύκολα η μπορω να τον χρησιμοποιώ για πολυ ωρα συνεχόμενα; εχω έναν αλλο που μου ανεβάζει θερμοκρασία πολυ εύκολα για αυτο ρωτάω εσάς που ειστε περισσότερο γνωστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον συγκεκριμένο φακό τον έχω αγοράσει και εγώ. Στα 230lm και στα 410lm είναι πολύ άνετος και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες.

Στα 1000lm αρχίζει και ανεβάζει θερμοκρασία, αλλά δεν τον δουλεύω για πολύ ώρα σε αυτά τα lumen. Άλλωστε δεν υπάρχει κανένας λόγος να τον δουλέψεις τόσο ψηλά, αφού και στα 410lm είναι πολύ φωτεινός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεβάζει και αυτός θερμοκρασία μετά από λίγα λεπτά, λογικό είναι από την ένταση που

έχει όταν τον έχεις στο full.

Το πλεονέκτημα που έχει όμως είναι ότι δεν χρειάζεσαι να έχεις φορτιστεί μαζί σου γιατί φορτίζει

με usb cable και έχει μικρό μέγεθος.

Εγώ έχω πάρει και τα δύο μοντέλα το MH20 με τον XM-L2 U2 - 220 meters και τον MH20GT

με τον XP-L HI V3 - 362 meters φυσικά με τα κουπόνια που μου έστειλε ο M4D MAX. 

Επίσης κυκλοφορούν και Mh20 clone ένας από αυτούς είναι ο Nitenumen NE01 XM - L2 1000Lm

LED Flashlight 

Επεξ/σία από pirovola
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...