Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποιον convoy μιλαμε ? Αν μιλαμε για s2 , s2+ δεν κανει να χρησιμοπιεις 2 μπαταριες σε σειρα , προς το παρων σε σωζει ο driver , χωρις να σημαινει οτι θα συνεχισει για πολυ .

 

Επισης , οι λιθιου ειναι πολυ πιο ανθεκτικες απο αλλες μπαταριες (απο μεγαλυτερες ανοχες σε θερμοκρασια , μεχρι τον τροπο που εκτονωνεται αν κατι παει στραβα) . Ακομα και για αυτοκινητο , παλι λιθιου θα επελεγα (σε καποιο σημειο οχι αμεσα εκτεθειμενο στον ηλιο) .

 

Ναι, τον S2+ έχω. Γιατί δεν κάνει να μπούνε δύο σε σειρά; Μεγαλύτερη τάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ακριβως . 2 μπαταριες των 3V σε σειρα , δινουν 6 Volt .

Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό, ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή.

Οι 18650 μέχρι ποια θερμοκρασία αντέχουν; Αφημένη σε φακό στο ντουλαπάκι μια καλοκαιρινή μέρα θα αντέξει ή θα βρω το αυτοκίνητο καμένο; Είχα την εντύπωση ότι δεν είναι ασφαλές να εκτίθενται σε υψηλές θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στο αμάξι μου φακό με 18650 εδώ και 5 χρόνια και δεν έχει πάθει ποτέ τίποτα, όχι στο κλασικό ντουλαπάκι αλλα στον τεμπέλη, στο κέντρο του αυτοκινήτου δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους. Είχα παραγγείλει τον nitecore mh20 απο το Banggood και σημερα κατέφθασε. Ομως δυστυχώς δεν δουλεύει.... ειδα σε σχόλια πιο πάνω ουι και κάποιος άλλος είχε πρόβλημα με έναν nitecore και το έστειλε στην αντιπροσωπεία για να λυθεί αντί να το στείλει πίσω. Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει περισσότερο για την διαδικασία. Πχ που θα το στειλω και τι πρεπει να βάλω μεσα( απόδειξη απο το PayPal?) εκτός απο την συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν αναφέρεσαι σε εμένα η στη απο επανω απάντηση. Αυτή χρησιμοποιώ εγω παντως. Και ειναι protected. Δοκίμασα 3 διαφορετικές και πλήρως φορτισμένες.

 

http://www.gearbest.com/batteries/pp_187046.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσενα πηγαινε η ερωτηση parapasara .

 

Την ιδια χρησιμοποιω στον mh20 , χωρις κανενα θέμα. Μου φαίνεται τοσο μα τοσο παραξενο να μην περασε ενας φακος της nitecore QC (ελεγχο) ...

 

Βιδωσε καλα και τις 2 μεριες (της κεφαλης και στο πισω καπακι) . Μολις το κανεις (εφοσον μολις εβαλες μπαταρια) , αναβοσβηνει το κουμπι να σου δειξει ποση μπαταρια εχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Δεν αναβοσβήνει Τπτ....


Το έβαλα για φόρτιση και αναβοσβήνει γρήγορα μπλε. Βέβαια οι μπαταρίες ειναι φουλ φορτισμένες


Λοιπόν μετα απο αυτο "ξεκόλλησε" και δουλεύει κομπλέ. Το βρίσκω ομως λιγο περίεργο. Παρά αυτά θα τον παρω στη δουλεια αυριο να παίξω να δω εαν όλα ειναι οκ.


Ευχαριστω για την άμεση απάντηση. Θα το μελετήσω αυριο και επανέρχομαι. Εαν όλα ειναι οκ θα γράψω και εντυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση η μπαταρια να μην ηταν φορτισμενη ?

 

Ελπιζω να μην εχεις αλλο θεμα , ο συγκεκριμένος φακος ειναι πραγματικά απίστευτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι ήταν φορτισμένη στο 100%. Δοκίμασα 3 φορτισμένες απο τον liitokala, και δεν δούλευε με καμία τους. Τωρα νομίζω όλα καλα. Θα δείξει αυριο. για αυτο που τον θελω νομίζω πως θα ειναι μανούλα. Εχω ήδη ενθουσιαστεί με μια πρώτη μάτια. Παντως και πάλι Ευχαριστω για όλα

Επεξ/σία από parapasara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι. Σημερα χρησιμοποίησα τον nitecore mh20. Μου φάνηκε οντως απίστευτος! Πολυ καλη η ορατότητα που προσφέρει σε πλήρη συσκότιση ( ακομη και απο την δεύτερη σκάλα και επανω). Μικρός και ευχρηστος. Γενικά πολυ εξυπηρετικός. Και για τα χρηματα που έδωσα με την προσφορά απο το κουπόνι, ειναι απλά η καλύτερη επιλογή πιστεύω. Σε αναμονή και του convoy s2 ( τον οποίο εχω παραγγείλει πάνω απο μηνα τωρα με registered mail, αλλα εχει κολλήσει στο τελωνείο μάλλον ) για δεύτερη λύση. Θα επανέλθω με εντυπώσεις και απο αυτόν. Ευχαριστω ολους όσους ασχολήθηκαν στο να μου προτείνουν-δώσουν λύσεις για την επιλογή και των δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τον Sofirn SF10 από aliexpress. Για 6 ευρώ είναι πραγματικά vfm. Πολύ ωραία κατασκευή και ωραίο Mode spacing. Οποιος θέλει ενα φθηνό edc φακό τον προτείνω ανεπιφύλακτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειχα αγορασει πριν λιγο καιρο εναν nitecore tube ο οποιος μετα απο 1 βδομάδα στο δεύτερο πάτημα του κουμπιού μετατραπηκε σε flashing. ξέρει καποιος πως αλλάζει αυτό; η μήπως χάλασε;

Επεξ/σία από sv8iik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...