Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός εδω είναι ο πιο εύχρηστος(για τα δικά μου στάνταρ) και οικονομικός (περίπου 10€) και δυνατός, επίσης μου αρέσει το χρώμα του Led και ότι είναι επαναφορτιζομενος. Τον χρησιμοποιώ καθημερινά έχει φάει πολύ "ξύλο" και δεν καταλαβαίνει τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον φακό κεφαλής να τον πάρεις σίγουρα , είναι μεγάλη ευκολία .

Αν νομίζεις ότι τα 50-100 lumens του φλας είναι αρκετά , μην πάρεις κάποιον χειρός , αν και πλεον υπάρχει μεγάλη γκάμα χωρίς να τα σκάσεις για nitecore .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Αυτός εδω είναι ο πιο εύχρηστος(για τα δικά μου στάνταρ) και οικονομικός (περίπου 10€) και δυνατός, επίσης μου αρέσει το χρώμα του Led και ότι είναι επαναφορτιζομενος. Τον χρησιμοποιώ καθημερινά έχει φάει πολύ "ξύλο" και δεν καταλαβαίνει τίποτα. 

Δεκτη η αποψη σου!

Αν επιτρεπετε να προτεινω κατι ποιοτικοτερο, δες την σειρα της sofirn....

https://www.banggood.com/Sofirn-C8A-C8T-C8F-Tactical-Flashlight-High-Power-LED-Flashlight-18650-XPL2-XPL-HI-Powerful-lamp-Portable-Torch-Light-Hunt-Bike-Camp-p-1442793.html?rmmds=search&ID=6100933&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/Sofirn-New-SP32A-Powerful-LED-Flashlight-18650-Flashlight-XP-L2-1500lm-High-Power-Two-Groups-Light-Torch-Stepless-Dimming-No-Battery-p-1442737.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρία μου έχει δείξει ότι στον c8 είναι λίγο μεγάλο το κάτοπτρο, χωρίς να υπάρχει λόγος, γιατί μπορείς να πετύχεις την ίδια δέσμη με  μικρότερο κάτοπτρο. Στον sp32 φοβάμαι ότι το μέγεθος που έχει, δεν κάνει μεγάλη απαγωγή θερμότητας με αποτέλεσμα να ζεσταίνετε γρήγορα και πολύ (πρόβλημα που είχα στον convoy s2) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Η εμπειρία μου έχει δείξει ότι στον c8 είναι λίγο μεγάλο το κάτοπτρο, χωρίς να υπάρχει λόγος, γιατί μπορείς να πετύχεις την ίδια δέσμη με  μικρότερο κάτοπτρο. Στον sp32 φοβάμαι ότι το μέγεθος που έχει, δεν κάνει μεγάλη απαγωγή θερμότητας με αποτέλεσμα να ζεσταίνετε γρήγορα και πολύ (πρόβλημα που είχα στον convoy s2) 

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω.

Το κατοπτρο του c8 ειναι 42χιλ και συμβαλει στην μεγαλυτερη αποσταση της δεσμης φωτος. πχ ο sofirn και ο astrolux χτυπουν σε αποσταση 450μ ενω ο δικος σου χτυπα μαξ 200μ. Ο c8 θεωρειται καταδεικτικος φακος (thrower).

Για σενα πιθανοτατα δεν εχεις την απαιτηση για τοσο μακρυνο χτυπημα δεσμης.

Για καποιον αλλον που πχ ειναι σε ενα κτημα και θελει να βλεπει στα 400μετρα ενα ποτιστικο συστημα, μπορει να ειναι πιο χρησιμο!

Mε την θερμοκρασια συμφωνω αλλα γιαυτο υπαρχουν οι σκαλες ή το dimming, για να μην χρησιμοποιει καποιος συνεχομενα την μεγιστη ισχυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα δοκιμάσει συγκεκριμένα τον convoy C8 με το XML2 και το 7138x8 driver και έναν securitying (τον είχα κάνει παρουσίαση γιατί μου είχε κάνει εντύπωση η ποιότητα του σε σχέση με την τιμή, περίπου 9€, και είναι ο μόνος που δεν έχει χαλάσει το κουμπί του) με XML2 Led και αυτός, με άγνωστο driver και με μικρότερο κάτοπτρο από τον C8. Και οι δυο φεγγανε στα ίδια μέτρα ακριβώς και γιαυτό σου είπα ότι είναι μεγάλο το κάτοπτρο χωρίς να υπάρχει λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...