Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tελικα κατεληξα στον On the road M3 pro.

Μια ερωτηση: Το Bangood στελνει Ελλαδα μπαταριες η πρεπει να τις παρω ξεχωριστα απο Ελλαδα? Και αν ναι, εχετε να προτεινετε καποια 16340 για τον συγκεκριμενο φακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 15/3/2020 στις 9:10 ΜΜ, dkrs23 είπε

καλησπέρα στην ομάδα. θα ήθελα τα φώτα σας. AAA ή 18650 μπαταρίες; ρωτάω επειδή σε φακό που έχω και χρησιμοποιώ την vtc6a , στο πιο ηψυλό mode του, ο φακός ζεσταίνεται αρκετά. γενικά τις φοβάμαι λίγο τις 18650,  όσον αφορά το κομμάτι της ασφάλειας (ανάφλεξης/έκρηξης). Θα ήθελα επίσης να μου προτείνετε έναν αξιόπιστο καλό φακό κεφαλής, αγορά από banggood μέχρι 15 ευρώ και έναν χειρός μέχρι 20-25 ευρώ, non-zoomable. 

Convoy C8+ SST40 https://www.banggood.com/Convoy-C8-SST40-2000-Lumens-6500K-5000K-18650-Flashlight-Work-Lamp-Outdoor-Hunting-LED-Torch-C8-Flashlight-p-1462829.html?rmmds=flashdeals&ID=6139774521040&cur_warehouse=CN

SHUOLIDE H6 https://www.banggood.com/SHUOLIDE-H6-XHP-V6-1000Lumens-4Modes-Dimming-Multi-function-Portable-Headlamp-LED-Flashlight-18650-p-1263225.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Προτιμησε καλες-επωνυμες ματαριες οπως λεει ο Γιωργος παραπανω!

21 ώρες πριν, ardi21 είπε

Tελικα κατεληξα στον On the road M3 pro.

Μια ερωτηση: Το Bangood στελνει Ελλαδα μπαταριες η πρεπει να τις παρω ξεχωριστα απο Ελλαδα? Και αν ναι, εχετε να προτεινετε καποια 16340 για τον συγκεκριμενο φακο?

Στελνει ελλαδα αλλα ειναι μια η αλλη μαζι με τα μεταφορικα...https://www.banggood.com/KeepPower-16340-CR123A-700mAh-Protected-Rechargeable-Li-ion-Battery-p-918317.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ilias43 είπε

Στελνει ελλαδα αλλα ειναι μια η αλλη μαζι με τα μεταφορικα...https://www.banggood.com/KeepPower-16340-CR123A-700mAh-Protected-Rechargeable-Li-ion-Battery-p-918317.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Α δεν τις στελνει με Priority Direct Mail, γιατι ελεγα να τα παρω ολα μαζι. Γενικα εχω μπερδευτει λιγο με τις protected και unprotected μπαταριες. Καποιες ειναι λιγο πιο μεγαλες απο τις αλλες σε διαστασεις και δεν ξερω αν χωρανε. Protected πρεπει να παρω για τον φακο? Επισης ο on the road βγαινει σε ΧM-L2 5C και XP-L V6 εκδοση. Ποια ειναι καλο να προτιμησω?

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Α δεν τις στελνει με Priority Direct Mail, γιατι ελεγα να τα παρω ολα μαζι. Γενικα εχω μπερδευτει λιγο με τις protected και unprotected μπαταριες. Καποιες ειναι λιγο πιο μεγαλες απο τις αλλες σε διαστασεις και δεν ξερω αν χωρανε. Protected πρεπει να παρω για τον φακο? Επισης ο on the road βγαινει σε ΧM-L2 5C και XP-L V6 εκδοση. Ποια ειναι καλο να προτιμησω?

Δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα μηκους...προσωπικα θα προτεινα protected.

Το xpl v6 ειναι πιο νεο λεντ και αυτο προτεινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilias43 είπε

Δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα μηκους...προσωπικα θα προτεινα protected.

Το xpl v6 ειναι πιο νεο λεντ και αυτο προτεινω.

Σ΄ευχαριστω πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα,

ψάχνω έναν φακό έως το ψυχολογικό όριο των 30€ (+-5-10€) για εξωτερική χρήση, με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ακτίνα σε απόσταση φωτισμού. 

Δυνατότητα αγοράς από εξωτερικό : Ναι, εάν υπάρχει κάποιο παραπλήσιο προϊόν εντός Ελλάδος θα δωθεί προτεραιότητα. 

Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν 2 μήνες αγόρασα τον astrolux ft03 sst40-w  ο οποίος μπορώ να πω ότι σε απόλυτο σκοτάδι ίσως να φέγγει και πάνω από 1 χλμ. τον είχα αγοράσει περίπου 30 ευρώ και την μπαταρία μαζί. έχει πολύ καλή ποιότητα, αλλά είναι λίγο μεγαλουτσικος. αν θες δες και τον convoy c8+ sst40 περίπου στα 17 ευρώ χωρίς μπαταρία και αυτός πολύ μακρινή δέσμη. (όχι σαν τον ft03) αναζήτησε και τούς 2 φακούς στο YouTube για να πάρεις ιδέες, πώς δουλεύουν

Επεξ/σία από sv8iik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, terry308 είπε

Καλησπέρα στη παρέα,

ψάχνω έναν φακό έως το ψυχολογικό όριο των 30€ (+-5-10€) για εξωτερική χρήση, με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ακτίνα σε απόσταση φωτισμού. 

Δυνατότητα αγοράς από εξωτερικό : Ναι, εάν υπάρχει κάποιο παραπλήσιο προϊόν εντός Ελλάδος θα δωθεί προτεραιότητα. 

Ευχαριστώ 

Δοκιμασμένος και βελτιωμένος http://www.teomav.gr/2014/06/roshe-f6-750-lumens.html?m=1

Παρόμοιος με τον convoy c8..

Και πολύ εξυπηρετικός ο Θεόδωρος!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

παιδιά ξέρουμε κάτι για αυτόν τον φακό; αξίζει; επίσης η μπαταρία που έρχεται μαζί αξίζει ή είναι επικίνδυνη λόγο του χαμηλού κόστους; έρχεται Ελλάδα με PDM ή υπάρχει περίπτωση να γίνει σκηνικό στο τελωνείο;

[12,04€ 35% OFF]XANES 3320 P50 XHP50 1800Lumens USB Rechargeable LED Flashlight With 26650 Battery Flashlight from Lights & Lighting on banggood.com
https://banggood.app.link/p6VKdmb574

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dkrs23 είπε

παιδιά ξέρουμε κάτι για αυτόν τον φακό; αξίζει; επίσης η μπαταρία που έρχεται μαζί αξίζει ή είναι επικίνδυνη λόγο του χαμηλού κόστους; έρχεται Ελλάδα με PDM ή υπάρχει περίπτωση να γίνει σκηνικό στο τελωνείο;

[12,04€ 35% OFF]XANES 3320 P50 XHP50 1800Lumens USB Rechargeable LED Flashlight With 26650 Battery Flashlight from Lights & Lighting on banggood.com
https://banggood.app.link/p6VKdmb574

Με παρακολουθείς;; χαχαχαχα 

Τον είδα κι εγώ και τελικά προχώρησα στη παραγγελία του, από την τσέχικη αποθήκη 16€... τώρα εάν αξίζει έναντι στον convoy που μου προτάθηκε πιο πάνω θα δείξει όταν έρθει... 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, terry308 είπε

Με παρακολουθείς;; χαχαχαχα 

Τον είδα κι εγώ και τελικά προχώρησα στη παραγγελία του, από την τσέχικη αποθήκη 16€... τώρα εάν αξίζει έναντι στον convoy που μου προτάθηκε πιο πάνω θα δείξει όταν έρθει... 

Τον έχω εγώ. Δεν είναι τόσο ποιοτικός όσο ο convoy στο αλουμίνιο του αλλά έχει e-switch (στο κουμπί "πονούσε" ο convoy) . Είναι για μακρινές αποστάσεις, δεν είναι για κοντά π.χ 2-3 μέτρα γιατί είναι πολύ δυνατός και δεν μπορείς να δεις. Έχει μπαταρία αλλά δεν την έχω δοκιμάσει πόσο κρατάει. Για τα λεφτά του πάντως είναι πολύ καλός και δυνατός. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Τον έχω εγώ. Για τα λεφτά του πάντως είναι πολύ καλός και δυνατός. 

Τέλεια, για εξωτερικό χώρο τον θέλω, με δέντρα και ποτάμι ανάμεσα..... άρα για πάνω από 30 μέτρα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, terry308 είπε

Τέλεια, για εξωτερικό χώρο τον θέλω, με δέντρα και ποτάμι ανάμεσα..... άρα για πάνω από 30 μέτρα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες 😉

χαχαχαχα δεν σε παρακολουθώ αλλά μάλλον έχουμε τις ίδιες σκέψεις.. και εγώ μάλλον θα τον τσιμπήσω, έχει πέσει η τιμή στα 12€ πλέον. Ποτάμι βλέπω, δέντρα βλέπω, στα σύνορα εννοείς; όχι έχω ότι έχω κανένα κόλλημα, ίσα ίσα θα ήταν το καλύτερο τερέν δοκιμής 😉

 

18 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Τον έχω εγώ. Δεν είναι τόσο ποιοτικός όσο ο convoy στο αλουμίνιο του αλλά έχει e-switch (στο κουμπί "πονούσε" ο convoy) . Είναι για μακρινές αποστάσεις, δεν είναι για κοντά π.χ 2-3 μέτρα γιατί είναι πολύ δυνατός και δεν μπορείς να δεις. Έχει μπαταρία αλλά δεν την έχω δοκιμάσει πόσο κρατάει. Για τα λεφτά του πάντως είναι πολύ καλός και δυνατός. 

με 18650 μπαταρία αξίζει; ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, μια φορά τον πήρα στην δουλειά και δεν τον χρησιμοποίησα γιατί δεν μπορούσα να δω. Ξέχασα να πω πως είναι λίγο μεγάλος και βαρύς αλλά στο χέρι κάθετε πολύ καλά. 

 

20200325_115420-COLLAGE.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dkrs23 είπε

χαχαχαχα δεν σε παρακολουθώ αλλά μάλλον έχουμε τις ίδιες σκέψεις.. και εγώ μάλλον θα τον τσιμπήσω, έχει πέσει η τιμή στα 12€ πλέον. Ποτάμι βλέπω, δέντρα βλέπω, στα σύνορα εννοείς; όχι έχω ότι έχω κανένα κόλλημα, ίσα ίσα θα ήταν το καλύτερο τερέν δοκιμής 😉

με 18650 μπαταρία αξίζει; ξέρουμε;

Εγώ το παρήγγειλα από την Τσέχικη αποθήκη να έρθει πιο γρήγορα.. είσαι σίγουρος ότι δεν με παρακολουθεις;; 

Μέσα έπεσες στη μαντεψια... κανα νούμερο τζοκερ παίζει;; 😉😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...