Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα που ανέφερες το "εντελώς διαφορετικό", γιατι ξέχασα να σχολιάσω σχετικά. Εν ολίγοις, η πρώτη εντύπωση που έχω ειναι οτι πρόκειται για ενα ακομη re-skinned BF. Πρωτα ήταν το Battlefront, τωρα σε WWI. Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλα όσο η αγελάδα βγάζει γάλα, απλα δεν θα δουμε κάτι το "εντελώς διαφορετικό". Χαρακτηριστικό ειναι οτι κράτησαν 64 άτομα εμένα μου φωνάζει "ίδια μηχανή".

 

Αν καποιος κάνει preorder δεν το συζητώ, πρέπει να επέμβει ψυχολόγος πριν να ειναι πολύ αργά :P

Σιγουρα εχει κοινη βαση, αλλα ο ΑΠΠ ειναι κατι που εχουμε δει σε ελαχιστα παιχνιδια (εκει πηγαινε το εντελως διαφορετικο aka οχι συγχρονη εποχη/ΒΠΠ/μελλον). Παντως, εχουμε μηνες μεχρι να μπορεσουμε να το θαψουμε ή να το εκθειασουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να εχεις ιδια μηχανη με το Battlefront εμενα δεν με χαλαει...Αψογα γραφικα πολυ καλο Optimize...που ειναι το προβλημα σε αυτο?Εδω αλλες εταιριες και εχουν μηχανες 10ετιας και βαλε...Δεν νμζ οτι θα τα χαλασουμε σε αυτο το κομματι παντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ενα σωστο παιχνιδι.Ετσι πρεπει να βγαινουν συνεχεια τωρα α β παγκοσμιων πολεμου games και να σταμματησουν την παραγωγη φουτουριστικων fps.Τουλαχιστον για 30 χρονια πρεπει να βγαινουν μονο τετοια παιχνιδια αβ παγκοσμιων πολεμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το setting του 1ου ΠΠ και όμορφα τα γραφικά. Δεν μου άρεσε η μουσική επιλογή του τρέιλερ.

Δυστυχώς δε περιμένω κάτι παραπάνω από ένα unbalanced deathmatch-style spamfest, σαν το Battlefront.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μ αρέσει που ο κόσμος επιθυμεί ποικιλία. (είχε υπάρξει κορεσμός στα WW fps, τώρα υπάρχει στα modern-future και ας ξανά τσουλήσει η ρόδα) Μακάρι να είναι καλό το game αλλά ενα trailer είδαμε μόνο dont get so hyped ακόμα η EA το φτιάχνει!     

ΥΓ

Ωραίο το setting του 1ου ΠΠ και όμορφα τα γραφικά. Δεν μου άρεσε η μουσική επιλογή του τρέιλερ.
Δυστυχώς δε περιμένω κάτι παραπάνω από ένα unbalanced deathmatch-style spamfest, σαν το Battlefront.


Τι σχέση εχει η μουσική του trailer με το unbalanced deathmatch-style spamfest ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση εχει η μουσική του trailer με το unbalanced deathmatch-style spamfest ?

 

Καμία. Η πρόβλεψη μου βασίζεται καθαρά στο τι έχει επιδείξει η DICE με τα τελευταία της παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη κινηση απο την EA.

Παιζεις ww1 και μολις βαρεθεις λιγακι το γυριζεις στο bf4 και μετα παλι ww1 μεχρι που πεφτεις σε infinite loop.
Not bad at all..

Επεξ/σία από parlapipas25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ανακοινωθεί premium ακόμα. Μέχρι τώρα υπάρχει η standard edition και η Early Enlister Deluxe.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

 

Εγώ προσωπικά δε βλέπω πρόβλημα με το σκηνικό του WW1. Είναι στο χέρι τους να αλλάξουν κάποια πράγματα (όπως έχουν ήδη δηλώσει ότι θα κάνουν), ώστε το gameplay να είναι ευχάριστο.

 

Το παιχνίδι θα αποτύγχανε αν έβγαινε πολύ σύντομα μετά το BF4. Δύσκολο να αλλάξεις σε κάτι τόσο διαφορετικό από το modern (που καλώς ή κακώς είναι το main theme του Battlefield), χωρίς να έχει κορεστεί το προηγούμενο game.

 

Αυτό το λάθος έκανε η DICE με το bf2142. Ουσιαστικά προκάλεσε ένα split στο community, βγάζοντας ένα παιχνίδι πολύ σύντομα μετά το bf2 και σε ένα 'περίεργο' σκηνικό. Αν το bf2142 έβγαινε 1 χρόνο αργότερα, η συντριπτική πλειοψηφία των παικτών θα μεταφερόταν εκεί, αφήνοντας το bf2.

 

Ούτε καν θα αναφερθώ στο Hardline, που για τους περισσότερους από μας δεν είναι καν Battlefield.

 

Αν το Battlefield 1, κυκλοφορήσει χωρίς τις παιδικές ασθένεις του BF4 και με τις απαραίτητες προσαρμογές στην εποχή για ένα γρήγορο gameplay, τότε το community θα μεταφερθεί εκεί, αφήνοντας πίσω μόνο όσους πιστεύουν ότι μια άλλη εποχή ήταν μονόδρομος (βλ. bf1944, bf2143, bf5).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ανακοινωθεί premium ακόμα. Μέχρι τώρα υπάρχει η standard edition και η Early Enlister Deluxe.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

 

Εγώ προσωπικά δε βλέπω πρόβλημα με το σκηνικό του WW1. Είναι στο χέρι τους να αλλάξουν κάποια πράγματα (όπως έχουν ήδη δηλώσει ότι θα κάνουν), ώστε το gameplay να είναι ευχάριστο.

 

Το παιχνίδι θα αποτύγχανε αν έβγαινε πολύ σύντομα μετά το BF4. Δύσκολο να αλλάξεις σε κάτι τόσο διαφορετικό από το modern (που καλώς ή κακώς είναι το main theme του Battlefield), χωρίς να έχει κορεστεί το προηγούμενο game.

 

Αυτό το λάθος έκανε η DICE με το bf2142. Ουσιαστικά προκάλεσε ένα split στο community, βγάζοντας ένα παιχνίδι πολύ σύντομα μετά το bf2 και σε ένα 'περίεργο' σκηνικό. Αν το bf2142 έβγαινε 1 χρόνο αργότερα, η συντριπτική πλειοψηφία των παικτών θα μεταφερόταν εκεί, αφήνοντας το bf2.

 

Ούτε καν θα αναφερθώ στο Hardline, που για τους περισσότερους από μας δεν είναι καν Battlefield.

 

Αν το Battlefield 1, κυκλοφορήσει χωρίς τις παιδικές ασθένεις του BF4 και με τις απαραίτητες προσαρμογές στην εποχή για ένα γρήγορο gameplay, τότε το community θα μεταφερθεί εκεί, αφήνοντας πίσω μόνο όσους πιστεύουν ότι μια άλλη εποχή ήταν μονόδρομος (βλ. bf1944, bf2143, bf5).

 

Πες τα ρε Δικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εισαγωγικά κάνουν total reboot νομίζω για αυτό και το ονόμασαν "1" (πέρα από το marketing για xbone) και το 2 θα είναι WW2 το 3 Vietnam και πάει λέγοντας, or not :P Πάντως το alternative το βρίσκω άψογο σαν ιδέα/λύση ώστε να ξεφύγουν από την λιτότητα του εξοπλισμού της εποχής. Anyways μακάρι να είναι καλο μπας και ξανά παίξουμε BF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κλάμα! :cry:  :lol:

 

Πως αντίδρασε η Activi$ion στο trailer!

 

 

 

 

 

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω να φαίνονται τα βίντεο εδώ, χωρίς παραπομπή!

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εισαγωγικά κάνουν total reboot νομίζω για αυτό και το ονόμασαν "1" (πέρα από το marketing για xbone) και το 2 θα είναι WW2 το 3 Vietnam και πάει λέγοντας, or not :P Πάντως το alternative το βρίσκω άψογο σαν ιδέα/λύση ώστε να ξεφύγουν από την λιτότητα του εξοπλισμού της εποχής. Anyways μακάρι να είναι καλο μπας και ξανά παίξουμε BF.

Μπορει το one να βγηκε απο το world war one

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...