Προς το περιεχόμενο

Κεμεα security


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Stavroulami είπε

Δεν αξίζει να ασχοληθώ ; Από μισθούς πως είναι ; Οι εταιρείες ή οι ιδιώτες σε σέβονται ;

Υπάρχουν πολλές σελίδες στο FB οι οποίες δίνουν πληροφορίες. πρόσεξε όμως ότι μερικές από αυτές τις έχουν φτιάξει οι ίδιες οι εταιρείες. Την άποψη μου την έχω εκφράσει παραπάνω και παλαιότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Άμεση εύρεση εργασίας ναι ειδικά τώρα το καλοκαίρι που ψάχνουν παντού άτομα να δουλέψουν σχεδόν τζάμπα. αν είσαι νέος και χωρίς προυηπηρεσία. Για επαγγελματική αποκατάσταση ξέχασέ το.

Τζάμπα ; Μα καλά τόση εκμετάλλευση υπάρχει ; Εξάλλου σε όλες τις δουλειές υπάρχουν αυτά αλλα αν έχεις ασχοληθεί  με ISPS ή X-RAY θα είσαι πιο χαλαρός και καλά λεφτα! Τι οχι ; ; Αρκετοί φίλοι μου σπουδάζανε ταυτόχρονα και καθόντουσαν στην δουλειά τέτοια φάση δηλαδή και είχαν ενα 800 το μήνα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα , άντε πες στους φίλους σου με τα 800 τον μήνα να σου βρούνε δουλειά :P 

H μόνη περίπτωση να έπαιρνες καλά χρήματα ήτανε να είχες το ΙΕΚ και να έμπαινες συνέχεια σε 8 μηνα σε αρχαιολογικούς χώρους ή όπου αλλού έβγαζαν για συμβάσεις ορισμένου χρόνου στο δημόσιο.

Με τα σεμινάρια δεν πας πουθενά.

Σε πρεσβεία χωρίς γνωστό δεν θα μπεις , γενικά στα καλά πόστα δεν θα μπαίνεις έτσι.

Στο εξωτερικό σε μερικές χώρες οπλοφορούν ή έχουν ακόμα και σκύλο μαζί.

Εδώ στο Ελλαδιστάν δεν υπάρχουν αυτά , ο κλάδος είναι της πλάκας γιατί όλες οι εταιρείες παίρνουν μίζες και αφήνουν τους υπαλλήλους με μισθούς πείνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dionisis1925 είπε

Μάλιστα , άντε πες στους φίλους σου με τα 800 τον μήνα να σου βρούνε δουλειά :P 

H μόνη περίπτωση να έπαιρνες καλά χρήματα ήτανε να είχες το ΙΕΚ και να έμπαινες συνέχεια σε 8 μηνα σε αρχαιολογικούς χώρους ή όπου αλλού έβγαζαν για συμβάσεις ορισμένου χρόνου στο δημόσιο.

Με τα σεμινάρια δεν πας πουθενά.

Σε πρεσβεία χωρίς γνωστό δεν θα μπεις , γενικά στα καλά πόστα δεν θα μπαίνεις έτσι.

Στο εξωτερικό σε μερικές χώρες οπλοφορούν ή έχουν ακόμα και σκύλο μαζί.

Εδώ στο Ελλαδιστάν δεν υπάρχουν αυτά , ο κλάδος είναι της πλάκας γιατί όλες οι εταιρείες παίρνουν μίζες και αφήνουν τους υπαλλήλους με μισθούς πείνας.

ΙΕΚ αρχαιοφυλάκων είναι άλλη ειδικότητα αν και συναφή. Και εκεί εμφανίστηκαν πληθώρα προβλημάτων φέτος. Πολλοί οι πιστοποιημένοι, Κωλύματα του ΠΔ Παυλόπουλου και πολλά άλλα. Πτυχιούχοι και έμειναν απέξω. Προσλήψεις μονίμων δεν γίνονται ώστε συσσωρεύονται όλοι στις συμβάσεις. Πάει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΙΕΚ πάντως βοηθάει , φίλοι μου μπήκαν στην 6Κ ήδη εργάζονται και άλλοι είναι επιτυχόντες στην 9Κ.

Τέλος πάντων το θέμα είναι πως ο φίλος περιμένει αποκατάσταση και με 800 ευρώ, πουθενά δεν θα τα βρει αυτά με το σταυρό στο χέρι :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Το ΙΕΚ πάντως βοηθάει , φίλοι μου μπήκαν στην 6Κ ήδη εργάζονται και άλλοι είναι επιτυχόντες στην 9Κ.

Τέλος πάντων το θέμα είναι πως ο φίλος περιμένει αποκατάσταση και με 800 ευρώ, πουθενά δεν θα τα βρει αυτά με το Κσταυρό στο χέρι :P 

Και βέβαια βοηθάει αλλά πρέπει να γνωρίζουμε Η 8Κ ήταν για το ΥΠΠΟΑ. Μπήκαν 200 άτομα. Το 98% ειδικών κατηγοριών, ΑμΕΑ, πολύτεκνοι, ανάπηροι πολέμου. Επόμενη προκήρυξη μονίμων σε 10 χρόνια. Για τα στελέχη είναι άλλες προκηρύξεις που παίρνεις προσαύξηση μορίων. Αν είσαι μέχρι 28 έχει καλώς. Στην Δημοτική αστυνομία δεν είναι σαφές ακόμα αν θα δοθεί εξτρά μοριοδότηση. Εν αναμονή του ΦΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Το ΙΕΚ πάντως βοηθάει , φίλοι μου μπήκαν στην 6Κ ήδη εργάζονται και άλλοι είναι επιτυχόντες στην 9Κ.

Τέλος πάντων το θέμα είναι πως ο φίλος περιμένει αποκατάσταση και με 800 ευρώ, πουθενά δεν θα τα βρει αυτά με το σταυρό στο χέρι :P 

Άρα δηλαδή θες να μου πεις πως τσάμπα ονειρεύομαι ; ; Δηλαδή το 800 με τίποτα ; Και που θα μπορούσα να δουλέψω ας πούμε και με τι βασικό μισθό ; Ρωτάω για να ξέρω τι παίζει πάνω κάτω γιατί δεν έχω ξανά ασχοληθεί με αυτό το επάγγελμα και είμαι και πολύ μικρή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Stavroulami είπε

Άρα δηλαδή θες να μου πεις πως τσάμπα ονειρεύομαι ; ; Δηλαδή το 800 με τίποτα ; Και που θα μπορούσα να δουλέψω ας πούμε και με τι βασικό μισθό ; Ρωτάω για να ξέρω τι παίζει πάνω κάτω γιατί δεν έχω ξανά ασχοληθεί με αυτό το επάγγελμα και είμαι και πολύ μικρή!

800 δεν θα πάρεις με φυσιολογικά ωράρια για κανένα λόγο.

Αφού είσαι μικρή μην μπλέξεις με αυτό το επάγγελμα , βρες να σπουδάσεις κάτι άλλο.

Το θέμα δεν είναι ο μόνος ο μισθός , οι περισσότερες εταιρείες σε αφήνουν απλήρωτο 2 και 3 μήνες.

 

Επεξ/σία από dionisis1925
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dionisis1925 είπε

800 δεν θα πάρεις με φυσιολογικά ωράρια για κανένα λόγο.

Αφού είσαι μικρή μην μπλέξεις με αυτό το επάγγελμα , βρες να σπουδάσεις κάτι άλλο.

Το θέμα δεν είναι ο μόνος ο μισθός , οι περισσότερες εταιρείες σε αφήνουν απλήρωτο 2 και 3 μήνες.

 

2 και 3 μήνες ; ; 😲 Καλά σίγουρα το θέμα δεν είναι μόνο ο μισθός. . κοίτα γενικά μ'αρέσει αυτό το επάγγελμα αλλά για τώρα που είμαι μικρή!! Σπουδάζω ταυτόχρονα πληροφορική. Δηλαδή με πόσο θα ξεκινήσω με 500? 8ωρα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, υπάρχουν εταιρείες που σε αφήνουν μέσα 2-3 μήνες , για αυτό υπάρχουν και αγγελίες που ζητάνε συνέχεια security.

500-600 ευρώ το 8ωρο μπορεί να γίνει και 10ωρο και 12ωρο, υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση στον κλάδο.

Γενικά το επάγγελμα δεν έχει εξέλιξη.

 

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο φιλο ξερω οτι σε νοσοκομειο σαν security με ποστα Κυριακατικα, αργιες και φυσικα καμποσα μπιφτεκια επαιρνε τον μηνα 650-670. Σε εποχιακη φυλαξη που δουλευε μονο βραδια καθαριζε 750.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι για τα νοσοκομεία ισχύει, έχει στρώσει κάπως η φάση , το θέμα είναι τα μπιφτέκια που αναγκάζεσαι να δουλεύεις παραπάνω ώρες οπότε τα λεφτά δεν είναι πολλά.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...