Προς το περιεχόμενο

Κεμεα security


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια να ρωτησω αυτο το προγραμα που βγηκε τωρα για τα security το voutcer η επιλογη 5000 ανεργων πως θα γινει; μπωρο να κανω και σε 2 ΚΕΚ αιτηση και να στειλω δικαιολογιτικα; γιατι εκανα σε ενα αλλα δεν ξερω αν θα με παρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, panos0100 είπε

Καλησπερα παιδια να ρωτησω αυτο το προγραμα που βγηκε τωρα για τα security το voutcer η επιλογη 5000 ανεργων πως θα γινει; μπωρο να κανω και σε 2 ΚΕΚ αιτηση και να στειλω δικαιολογιτικα; γιατι εκανα σε ενα αλλα δεν ξερω αν θα με παρουν 

Θα κάνεις και εσύ την τύχη σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερα  σε ολους μια βοηθεια θα ηθελα...σχετικα με την/τον ψυχιατρο εκλεισα μεσω αυλης σε μια "δομη"  να με δει  για να μου δωσει το δικαιολογητικο αλλα μολις πηγα στο ραντεβου η κυρια βιαζοταν και μου λεει "τι να σε δω χωρις εξετασεις,να μου φερεις εξετασεις για ναρκωτικα"...που τις κανουν εδω ; την ρωταω...οπου και να πεις ξερουν αυτοι μου λεει...βιαζοτανε πολυ η κυρια  και καθολου εξυπηρετικη στο ποιες και πως  και που να τα βρω αυτα που ελεγα...Πηγα λοιπον και ρωτησα στην Κεντρικη Κλινικη Αθηνων   (εξηγησα το λογο που τα θελω και τι θελω) ψαχνοντουσαν κανα 15λεπτο μου λεει καλυτερα να ρωτησετε εκει που σας ειπαν γιατι ειναι πολλες και δεν ξερουμε,,,με αιμα; με ουρα;; και τι;;;
Ρωτησα και σε ενα αλλο διαγνωστικο αλλη ιστορια εκει οπου τελικα μετα απο το ψαξε ψαξε μου ειπαν (χωρις να ειναι σιγουροι) οτι ειναι με ουρα και κανει 75 ευρω η εξεταση  (15 ευρω για καθε ουσια ναρκωτικη)🙄...Επειδη  ειμαι και ανεργος 4 χρονακια και ειναι πολλα τα λεφτα ξερετε τι ισχυει και τι πρεπει να κανω και  πως τις λενε  τελικα τις εξετασεις μην δωσω τοσα λεφτα για "ιδιωτικη εξυπηρετηση"  γιατι οπως καταλαβαινετε δε μου περισσευουν ...τις κανουν και σε νοσοκομειο κρατικο;;; να ξρω τι να ζητησω...ευχαριστω πολυ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, flick2 είπε

Καλημερα  σε ολους μια βοηθεια θα ηθελα...σχετικα με την/τον ψυχιατρο εκλεισα μεσω αυλης σε μια "δομη"  να με δει  για να μου δωσει το δικαιολογητικο αλλα μολις πηγα στο ραντεβου η κυρια βιαζοταν και μου λεει "τι να σε δω χωρις εξετασεις,να μου φερεις εξετασεις για ναρκωτικα"...που τις κανουν εδω ; την ρωταω...οπου και να πεις ξερουν αυτοι μου λεει...βιαζοτανε πολυ η κυρια  και καθολου εξυπηρετικη στο ποιες και πως  και που να τα βρω αυτα που ελεγα...Πηγα λοιπον και ρωτησα στην Κεντρικη Κλινικη Αθηνων   (εξηγησα το λογο που τα θελω και τι θελω) ψαχνοντουσαν κανα 15λεπτο μου λεει καλυτερα να ρωτησετε εκει που σας ειπαν γιατι ειναι πολλες και δεν ξερουμε,,,με αιμα; με ουρα;; και τι;;;
Ρωτησα και σε ενα αλλο διαγνωστικο αλλη ιστορια εκει οπου τελικα μετα απο το ψαξε ψαξε μου ειπαν (χωρις να ειναι σιγουροι) οτι ειναι με ουρα και κανει 75 ευρω η εξεταση  (15 ευρω για καθε ουσια ναρκωτικη)🙄...Επειδη  ειμαι και ανεργος 4 χρονακια και ειναι πολλα τα λεφτα ξερετε τι ισχυει και τι πρεπει να κανω και  πως τις λενε  τελικα τις εξετασεις μην δωσω τοσα λεφτα για "ιδιωτικη εξυπηρετηση"  γιατι οπως καταλαβαινετε δε μου περισσευουν ...τις κανουν και σε νοσοκομειο κρατικο;;; να ξρω τι να ζητησω...ευχαριστω πολυ.
 

Στο Γεννηματάς γίνονται και έχουν κόστος 50 ευρώ , όταν τους πεις ότι θέλεις για έκδοση άδειας security για να πάρεις χαρτί από ψυχίατρο θα σε κατατοπίσουν.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, flick2 είπε

Καλημερα  σε ολους μια βοηθεια θα ηθελα...σχετικα με την/τον ψυχιατρο εκλεισα μεσω αυλης σε μια "δομη"  να με δει  για να μου δωσει το δικαιολογητικο αλλα μολις πηγα στο ραντεβου η κυρια βιαζοταν και μου λεει "τι να σε δω χωρις εξετασεις,να μου φερεις εξετασεις για ναρκωτικα"...που τις κανουν εδω ; την ρωταω...οπου και να πεις ξερουν αυτοι μου λεει...βιαζοτανε πολυ η κυρια  και καθολου εξυπηρετικη στο ποιες και πως  και που να τα βρω αυτα που ελεγα...Πηγα λοιπον και ρωτησα στην Κεντρικη Κλινικη Αθηνων   (εξηγησα το λογο που τα θελω και τι θελω) ψαχνοντουσαν κανα 15λεπτο μου λεει καλυτερα να ρωτησετε εκει που σας ειπαν γιατι ειναι πολλες και δεν ξερουμε,,,με αιμα; με ουρα;; και τι;;;
Ρωτησα και σε ενα αλλο διαγνωστικο αλλη ιστορια εκει οπου τελικα μετα απο το ψαξε ψαξε μου ειπαν (χωρις να ειναι σιγουροι) οτι ειναι με ουρα και κανει 75 ευρω η εξεταση  (15 ευρω για καθε ουσια ναρκωτικη)🙄...Επειδη  ειμαι και ανεργος 4 χρονακια και ειναι πολλα τα λεφτα ξερετε τι ισχυει και τι πρεπει να κανω και  πως τις λενε  τελικα τις εξετασεις μην δωσω τοσα λεφτα για "ιδιωτικη εξυπηρετηση"  γιατι οπως καταλαβαινετε δε μου περισσευουν ...τις κανουν και σε νοσοκομειο κρατικο;;; να ξρω τι να ζητησω...ευχαριστω πολυ.
 

Κλείσε σε ένα ΙΕΦΚΑ παλιό ΙΚΑ. Πάρε τηλέφωνο και κλείσε στο Αιγινήτειο νοσοκομείο. Αν θέλουν στο δίνουν χωρίς εξετάσεις. Άλλωστε γράφουν επάνω ότι σε βρήκαν εντάξει μέχρι την στιγμή που τον εξέτασαν οπότε δεν έχουν πρόβλημα. Δηλαδή από εδώ και πέρα δεν εγγυόμαστε.

Εμένα μου το δίνουν σχετικά εύκολα γιατί πάω για ανανέωση. Δεν γίνεται ξαφνικά να έχω πρόβλημα.

Ένας γιατρός παλιά μου είχε πει. Για να δω αν είσαι εντάξει πρέπει να σε βάλω μέσα για δυο εβδομάδες για να σου κάνω εξετάσεις αλλά αυτός ήταν μάλλον παλαβός. Γυάλιζε το μάτι του. Έμπλεξες με ένα παλιο επάγγελμα. Καλή τύχη.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
11 ώρες πριν, Slither είπε

Ειδα στο εργανη,οτι η ωρα μικτα ειναι 4.28 στη συμβαση που εχω,πως υπολογιζουμε την καθαρη ωρα?

Θα πρέπει να λέει και τον μισθό σε ένα σημείο η σύμβαση στο Εργάνη. Υπολόγισε ότι ο καθαρός μισθός όπως έχει διαμορφωθεί σήμερα είναι 615 περίπου ευρώ καθαρά στο χέρι τον μήνα. Αν υπάρχει συλλογική σύμβαση εργασίας είναι γύρω στα 650. Πρέπει να είναι εντάξει το ποσό που γράφει. Το θέμα είναι αν πραγματικά στα δίνει.

Για δες μήπως αυτό  ΕΔΩ  σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yπαρχει και το ΚΕΠΕΑ app,με μια απλη εγγραφη εχει αρκετες εφαρμογες υπολογισμου.Οι αποδοχες ειναι οι μικτες δηλωμενες στο εργανη,713 ευρω.Η εταιρεια ειναι απο αυτες που πληρωνουν στον κλαδο.

Επεξ/σία από Slither
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να ρωτήσω κάτι, επειδή δινω εξετάσεις στο ΚΕΜΕΑ τον Δεκέμβρη, στις προφορικές εξετάσεις τι ρωτάνε περίπου; Μου έδωσαν απο την σχολή τις 300 ερωτήσεις για τις γραπτές εξετάσεις και ενα άλλο εγχειρίδιο ΚΕΜΕΑ 400 σελίδων περίπου 😨 , απο εκει θα βγουν οι ερωτήσεις για τις προφορικες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιτυχία. Τα καταφέραμε τελικά και η μισή Ελλάδα και παραπάνω έχουν πιστοποίηση ΚΕΜΕΑ και μπορούν να εργαστούν ως προσωπικό ασφαλείας. Ο απόπατος του εργασιακού χώρου πλην εξαιρέσεων. Στο ερώτημά σου. Δεν ρωτούν κάτι το ιδιαίτερο αλλά μερικές φορές μερικοί εξεταστές θέλουν να εκτονωθούν. Πχ πόσο ζυγίζει ένας γεμάτος πυροσβεστήρας; Τι θα έκανες αν ήσουν οδηγός σε όχημα χρηματαποστολής σε εθνικό δρόμο με φορτωμένο όχημα και σου έκανε σήμα να σταματήσεις η τροχαία; Θα σταμάταγες ναι ή όχι; και διάφορα τέτοια.

Το ποσοστό επιτυχίας είναι γύρω στο 97% οπότε δεν πρέπει να ανησυχείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2022 στις 9:49 ΠΜ, mr.Vox είπε

Καλή επιτυχία. Τα καταφέραμε τελικά και η μισή Ελλάδα και παραπάνω έχουν πιστοποίηση ΚΕΜΕΑ και μπορούν να εργαστούν ως προσωπικό ασφαλείας. Ο απόπατος του εργασιακού χώρου πλην εξαιρέσεων. Στο ερώτημά σου. Δεν ρωτούν κάτι το ιδιαίτερο αλλά μερικές φορές μερικοί εξεταστές θέλουν να εκτονωθούν. Πχ πόσο ζυγίζει ένας γεμάτος πυροσβεστήρας; Τι θα έκανες αν ήσουν οδηγός σε όχημα χρηματαποστολής σε εθνικό δρόμο με φορτωμένο όχημα και σου έκανε σήμα να σταματήσεις η τροχαία; Θα σταμάταγες ναι ή όχι; και διάφορα τέτοια.

Το ποσοστό επιτυχίας είναι γύρω στο 97% οπότε δεν πρέπει να ανησυχείς.

Εκεί κατάντησε η Ελλάδα οι μισοί να δουλεύουν σεκιουριτι και οι άλλοι μισοί ντελίβερι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/11/2022 στις 1:43 ΠΜ, giorgaras_OGAME είπε

Εκεί κατάντησε η Ελλάδα οι μισοί να δουλεύουν σεκιουριτι και οι άλλοι μισοί ντελίβερι 

Και οι δυο αυτες δουλειες,με αθλιες συνθηκες εργασιας και τραγικους μισθους.

Επεξ/σία από Slither
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Slither είπε

Και οι δυο αυτες δουλειες,με αθλιες συνθηκες εργασιες και τραγικους μισθους.

Τις έχω κάνει και τις δύο και όντως η κατάσταση είναι τραγική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...