Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δειτε και καμμια ελληνικη κωμικη σειρα απο 90s ηταν πολυ καλες τοτε. Προσφατα ξεκινησα το "εκμεκ παγωτο" του mega απο το 1991 και εχω λιωσει στο γελιο. Το προτεινω ταμαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το θεωρώ απο τις πολύ καλές σειρές το συγκεκριμένο. Βέβαια έχει και μια 15ετία που το είχα δει αλλα για τότε νόμιζα οτι είναι πολύ δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος οτι κάπου στις 60 σελίδες θα υπάρχει πλήρης λίστα αλλα δε το χω να τις ψάξω μια μια. Θέλω χαζοκωμωδίες κατα προτίμηση 20λεπτες με αρκετή παράνοια. Γενικά έχω μείνει στα old school τύπου it crowd, office, black books κτλ και την βγάζω με κάτι ξεχασμένα επεισόδια απο robot chicken και family guy. Καταλαβαίνετε το ύφος και την ασοβαρότητα που αναζητώ. Ευχαριστώ.

 

 

Την λυπάμαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ταινια σε στυλ οπως η Lucy το person of interest (ειναι σειρα το ξερω,αλλα εννοω τετοιου ειδους ταινια) ή το Κωδικα Νταβιντσι να μου προτεινετε?

 

Ετσι με μυστηριο,ή υπολογιστες ή γριφους και καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος οτι κάπου στις 60 σελίδες θα υπάρχει πλήρης λίστα αλλα δε το χω να τις ψάξω μια μια. Θέλω χαζοκωμωδίες κατα προτίμηση 20λεπτες με αρκετή παράνοια. Γενικά έχω μείνει στα old school τύπου it crowd, office, black books κτλ και την βγάζω με κάτι ξεχασμένα επεισόδια απο robot chicken και family guy. Καταλαβαίνετε το ύφος και την ασοβαρότητα που αναζητώ. Ευχαριστώ.

arrested development! ο ορισμος του καμενου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,είμαι καιρό μέλος του forum και λάτρης του κινηματογράφου και των σειρών. Πρόσφατα αποφάσισα να δημιουργήσω ένα blog στο οποίο προσπαθώ να απαντήσω στο αιώνιο ερώτημα που αντιμετωπίζει κάθε παρέα όταν μαζεύεται να δει ταινία. "Ποια ταινία θα δούμε;" "Ταιριάζει σε όλους" και λοιπά. 

 

Το blog ονομάζεται Buddy Movies Night Reviews και βρίσκεται στο παρακάτω link

 

Link.png Site: Buddy Movie Nights Reviews

παιδιά ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας γιατί κάθε κλίκ,subscribe και σχόλιο (ειδικά στο blog) μετράει θετικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά παρεϊστικη ταινία για 6 άτομα γιαπόψε; 6 τα άτομα, οπότε όπως καταλαβαίνετε ό,τι θεματολογία ναναι. Χολιγουντιανή κ.λπ., οτιδήποτε.

Λ

 

edit: Λολ. Τώρα είδα το ποστ του αποπάνω. Σε ευχαριστώ αποπάνωμου^

 

edit 2: Εμπλούτισε με περισσότερο υλικό εσύ ο από πάνω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δράση, μυστήριο, αγωνία είναι το Attack on Titan.

 

Πόσες φορές πρέπει να το προτείνω για να του δώσει μια ευκαιρία κάποιος;

το αρχισα

ειμαι στο 5ο episode

DAMN εχω μεινει μαλακας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα το les revenants.

 

Πολύ καλή παραγωγή, όμορφα τοπία, υπάρχει ένα διαρκές μυστήριο αλλά στο τέλος σε κουράζει. Πραγματικά νόμιζα ότι μέχρι το 4-5ο επεισόδιο έβλεπα ένα πολύ καλό μεν αλλά συνεχόμενο pilot.

 

Εάν δεν ήταν τόσο μούφα το τελευταίο επεισόδιο θα έλεγα ότι είναι μια σειρά που αξίζει να αφιερώσετε το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα το les revenants.

 

Πολύ καλή παραγωγή, όμορφα τοπία, υπάρχει ένα διαρκές μυστήριο αλλά στο τέλος σε κουράζει. Πραγματικά νόμιζα ότι μέχρι το 4-5ο επεισόδιο έβλεπα ένα πολύ καλό μεν αλλά συνεχόμενο pilot.

 

Εάν δεν ήταν τόσο μούφα το τελευταίο επεισόδιο θα έλεγα ότι είναι μια σειρά που αξίζει να αφιερώσετε το χρόνο.

 

Και 'μενα με χάλασε το τελευταίο επεισόδιο, αλλά από τη στιγμή που θα βγει και 2η σεζόν, περιμένω να πάρω εκεί κάποιες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δράση, μυστήριο, αγωνία είναι το Attack on Titan.

 

Πόσες φορές πρέπει να το προτείνω για να του δώσει μια ευκαιρία κάποιος;

Μόλις το τελείωσα. Αν και δεν είμαι συνηθισμένος σε anime ήταν πάρα πολύ καλό, με αγωνία σε κάθε επεισόδιο και plot twists συνέχεια.

 

Το μονο εξοργιστικό ήταν ότι τα επεισόδια είναι 20 λεπτα!!!!!!!!!! που σημαίνει ότι κάθε τρεις και λίγο πρέπει να αλλάζεις επεισόδιο, πολύ σπαστικό εάν τρως παράλληλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το τελείωσα. Αν και δεν είμαι συνηθισμένος σε anime ήταν πάρα πολύ καλό, με αγωνία σε κάθε επεισόδιο και plot twists συνέχεια.

 

Το μονο εξοργιστικό ήταν ότι τα επεισόδια είναι 20 λεπτα!!!!!!!!!! που σημαίνει ότι κάθε τρεις και λίγο πρέπει να αλλάζεις επεισόδιο, πολύ σπαστικό εάν τρως παράλληλα

οι περισσοτεροι πλειερς παιζουν το ενα βιντεο μετα το αλλο, εξιχρονισου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...