Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοκλήρωσα το Fargo. Δεν ξέρω. Είναι ωραίο σίγουρα αλλά κάτι με χαλάει. Πιθανώς ότι προσπάθησαν να αντιγράψουν το στυλ από το Breaking Bad αλλά δεν τους πέτυχε.

 

Καμια σχεση με bb ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει καποια σειρα στο στυλ της ταινιας outlander  η με ταξιδι στο χρονο και ετσι ? Ξερω οτι υπαρχει σειρα outlander ηδη αλλα ειναι με γυναικα και απο την υποθεση μοιαζει ψιλοαρλεκιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ψάχνω σειρά που να μου κρατήσει το ενδιαφέρον
έχω δει τις πιο γνωστες γενικά 
οποτε μην μου πείτε τύπου lost,breaking bad,dexter etc

 

 

Sherlock,true detective, vikings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ψάχνω σειρά που να μου κρατήσει το ενδιαφέρον
έχω δει τις πιο γνωστες γενικά 
οποτε μην μου πείτε τύπου lost,breaking bad,dexter etc

 

βαλε hannibal αλλα ειναι διαφορετικο απο αυτα που λες..

ειναι τυπου μυστηριου και σε καθηλωνει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Archer βλέπει κανείς σας  η είμαι ο μόνος που γουσταρει ατελείωτα να το βλέπει στο netflix ξανά και ξανά

 

Κορυφή φίλε! Περιμένω πως και πως τον επόμενο κύκλο...

 

Pleb confirmed

 

Εδώ δεν του άρεσε το Fargo, γιατί έπαιζε ο Morgan Freedman και "αντέγραψε Breaking Bad"...

 

 

Penny Dreadfull έχει δει κανείς; Το τελείωσα προχθές και έχω να πω πως είναι πάρα πολύ καλό! Επίσης είδα ένα επεισόδιο Strain και δε μ'άρεσε καθόλου.. Βελτιώνεται μετά ή να το αφήσω όσο είναι καιρός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν του άρεσε το Fargo, γιατί έπαιζε ο Morgan Freedman και "αντέγραψε Breaking Bad"...

 

 

 

 

Pleb confirmed

 

Δεν είπα ότι δεν μου άρεσε το Fargo γιατί παίζει ο Martin Freeman. Ίσα ίσα, που είναι πολύ καλός ηθοποιός. Απλώς εάν τον έχεις ταυτίσει με τον Watson από το Sherlock ξενερώνεις όταν τον βλέπεις να παίζει περίπου τον ίδιο ρόλο σε άλλη σειρά. Ίδια εμφάνιση, ίδιο στυλ, ίδιο ήσυχο χαρακτήρα. Επίσης το Sherlock έχει ένα δίκαιο 9,3 ενώ το Fargo δυο κλάσεις κατώτερο (παρόλο που είναι καλή σειρά) έχει 9,1! Όσον αφορά για το ΒΒ θεωρώ ότι προσπάθησε να να αντιγράψει το μοτίβο που είχε με τον κεντρικό χαρακτήρα να ξεκινάει ως αποτυχημένος και να εξελίσσεται σε ένα είδος αντιηρωα. Το αποτέλεσμα δεν ήταν το ανάλογο όμως.

 

Και ερχόμαστε στο Hannibal... Μηδέν πλοκή, μηδέν αγωνία, θράσος να αποκαλείται ψυχολογικό θρίλερ, βαρετό.... Βέβαια τώρα εάν σε κάποιους αρέσει ο Lynch μπορεί να το βρούνε ενδιαφέρον αλλά ας αμπελοφιλοσοφήσουν μόνοι τους.

 

Όμως εκεί που βγαίνεις από τα ρούχα σου είναι όταν βλέπεις το 8,6 στο imdb! Όσο έχει το Homeland και το Vikings δηλαδή. Εδώ δεν γελάει μόνο το παρδαλό κατσίκι αλλά ο πουά ταύρος και η πράσινη μαϊμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...