Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Όμως εκεί που βγαίνεις από τα ρούχα σου είναι όταν βλέπεις το 8,6 στο imdb! Όσο έχει το Homeland και το Vikings δηλαδή. Εδώ δεν γελάει μόνο το παρδαλό κατσίκι αλλά ο πουά ταύρος και η πράσινη μαϊμου.

 

 

ισχυει. το hannibal τρωει τις σαρκες και των 2.

 

in other news

 

βλεπω την δευτερη σεζον του the bridge US και μπορω να πω οτι, αν εξαιρεσεις τον feelverine, ειναι αρκετα καλο και διαφοροποιειται απο το franchise. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ισχυει. το hannibal τρωει τις σαρκες και των 2.

 

in other news

 

βλεπω την δευτερη σεζον του the bridge US και μπορω να πω οτι, αν εξαιρεσεις τον feelverine, ειναι αρκετα καλο και διαφοροποιειται απο το franchise. 

 

συμφωνουμε και για τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ταινίες με Αλ Πατσίνο και Ντε Νίρο μαζί.

 

Έχω δει:

  • Godfather
  • Heat
  • Righteous Kill

Ξέρετε άλλες;

 

Όχι δεν έχουν παίξει μαζί σε άλλες ταινίες.

 

http://www.imdb.com/search/title?at=0&roles=nm0000199,nm0000134&sort=num_votes&title_type=feature,tv_episode,video,tv_movie,tv_special,mini_series,documentary,game,short,unknown

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν μου άρεσε το Fargo γιατί παίζει ο Martin Freeman. Ίσα ίσα, που είναι πολύ καλός ηθοποιός. Απλώς εάν τον έχεις ταυτίσει με τον Watson από το Sherlock ξενερώνεις όταν τον βλέπεις να παίζει περίπου τον ίδιο ρόλο σε άλλη σειρά. Ίδια εμφάνιση, ίδιο στυλ, ίδιο ήσυχο χαρακτήρα. Επίσης το Sherlock έχει ένα δίκαιο 9,3 ενώ το Fargo δυο κλάσεις κατώτερο (παρόλο που είναι καλή σειρά) έχει 9,1! Όσον αφορά για το ΒΒ θεωρώ ότι προσπάθησε να να αντιγράψει το μοτίβο που είχε με τον κεντρικό χαρακτήρα να ξεκινάει ως αποτυχημένος και να εξελίσσεται σε ένα είδος αντιηρωα. Το αποτέλεσμα δεν ήταν το ανάλογο όμως.

 

Και ερχόμαστε στο Hannibal... Μηδέν πλοκή, μηδέν αγωνία, θράσος να αποκαλείται ψυχολογικό θρίλερ, βαρετό.... Βέβαια τώρα εάν σε κάποιους αρέσει ο Lynch μπορεί να το βρούνε ενδιαφέρον αλλά ας αμπελοφιλοσοφήσουν μόνοι τους.

 

Όμως εκεί που βγαίνεις από τα ρούχα σου είναι όταν βλέπεις το 8,6 στο imdb! Όσο έχει το Homeland και το Vikings δηλαδή. Εδώ δεν γελάει μόνο το παρδαλό κατσίκι αλλά ο πουά ταύρος και η πράσινη μαϊμου.

 

Αποκλείεται να έχεις δει το Fargo και να έχεις βγάλει αυτά τα συμπεράσματα, δεν υπάρχει περίπτωση. 

 

Δεν μιλάω για το αν σου άρεσε ή όχι φυσικά. Απλά ας μην παραπληροφορούμε τον κόσμο, δεν έχει καμία σχέση ο ρόλος του Watson με αυτόν του Λέστερ, ενώ σαφώς δεν υπάρχει πουθενά η αντιγραφή που περιγράφεις όσον αφορά τον κεντρικό χαρακτήρα (αναρωτιέμαι σε ποιον μπορεί να αναφέρεσαι) και η σύνδεση που κάνεις με το Breaking Bad.

 

To Homeland μετά το επεισόδιο Q&A ξεφούσκωσε σταδιακά, με την τρίτη σεζόν που έκανε να την λες στην καλύτερη μέτρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους

 

θα ηθελα να προτεινω 2 σειρες  που μου εκαναν εντυπωση και δεν ειδα πολλα γι αυτες εδω.

η πρωτη ειναι το Secrets and lies (απο Αυστραλια) και η δευτερη ειναι το Betrayal.

 

την δευτερη δεν την εχω τελειωσει ακομα αλλα και οι δυο βλεπονται με πολυ ενδιαφερον,

Αγωνια κι ετσι.

 

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους

 

θα ηθελα να προτεινω 2 σειρες  που μου εκαναν εντυπωση και δεν ειδα πολλα γι αυτες εδω.

η πρωτη ειναι το Secrets and lies (απο Αυστραλια) και η δευτερη ειναι το Betrayal.

 

την δευτερη δεν την εχω τελειωσει ακομα αλλα και οι δυο βλεπονται με πολυ ενδιαφερον,

Αγωνια κι ετσι.

 

 

Ευχαριστω

 

 

καλο δειχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Πρόσφατα είδα την ταινία http://www.lucymovieintl.com/ww/. Είναι αρκετά καλή, συνιστώ να τη δείτε.

 

Κάποιος που να έχει δει την Αμνησία?  http://www.readerslane.com/s-j-watson/before-i-go-to-sleep/. Αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Κάποιος που να έχει δει την Αμνησία?  http://www.readerslane.com/s-j-watson/before-i-go-to-sleep/. Αξίζει?

Πολύ μέτρια ταινία παρά τον "πιασάρικο" τίτλο τους πολύ καλούς ηθοποιούς (Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong) στους βασικούς ρόλους, για τηλεόραση μπορεί να είναι και ΟΚ, για να πληρώσεις όμως όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...