Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κάνα χρόνο είδα το prisoners στο cinema και από τότε ξεκίνησα να ψάχνω τέτοιου είδους ταινίες. Έχετε να μου προτείνετε κάποια ταινία μυστηρίου όπως αυτή που ανέφερα;

 

Χθες είδα το frozen ground και το shutter island...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα found footage horror της προκοπης εχουμε?

 

Έχεις δει το Afflicted του 2013;

Δεν είναι ακριβώς found footage, αλλά είναι γυρισμένη με κάμερα στο χέρι. Επίσης, δεν είναι επιπέδου [Rec] - Cloverfield, όμως βλέπεται ευχάριστα κατά το μεγαλύτερο τμήμα της.

Για trailer, εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει το Afflicted του 2013;

Δεν είναι ακριβώς found footage, αλλά είναι γυρισμένη με κάμερα στο χέρι. Επίσης, δεν είναι επιπέδου %5BRec%5D - Cloverfield, όμως βλέπεται ευχάριστα κατά το μεγαλύτερο τμήμα της.

Για trailer, εδώ.

 

Ευχαριστω.

 

Yeap τα εχω δει αυτα. Ψαχνω κατι σε στυλ The Tunnel ή Grave Encounters ξερω γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cloud Atlas (2012)

Αν έχετε δεί πολλές ταινίες και έχετε απογοητευτεί απο την ξεραΐλα που έπεσε τον τελευταίο καιρό και δεν ξέρετε τι να δείτε που να έχει κάποιο ενδιαφέρον την συνιστώ ανεπιφύλακτα.


Δεν είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχών κτλ αλλά ειναι σίγουρα μια πολύ καλή και ενδιαφέρουσα ταινία.. 

Ο τοξοβόλος θα πλαντάξει στο κλάμα στο τέλος :P :devil:  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peacky Blinders http://www.imdb.com/title/tt2442560/

 

Πολυ καλη σειρα.6 επεισοδια ο κυκλος και αρχες οκτωβριου ξεκιναει ο δευτερος.

 

A gangster family epic set in 1919 Birmingham, England and centered on a gang who sew razor blades in the peaks of their caps, and their fierce boss Tommy Shelby, who means to move up in the world.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρές: The Walking Dead, Les Revenants, Grimm (αν και 3 είναι στην κατηγορία fantasy και όχι sci-fi)

 

Ταινίες: Snowpiercer, Her, The World's End

το les revenants με το αμερικάνικο resurrection είναι το ιδιο στόρυ? το TWD το έχω δει, το grimm μάλλον θα το ξεκινήσω φαίνετε ενδιαφέρον. Επίσης από τις ταινίες τα είδα τα 2 εκτός το Her, το οποίο νόμιζα πως είναι ρομάντσο δεν μου πήγαινε καθόλου το μυαλό για sci-fi. Θα το δώ και αυτό! Ευχαριστώ! :-D

 

σειρες terminator, battelstar galactica

ταινιες edge of tomorrrow, district 9

 

και σειρα και ταινια Firefly/Serenity

ευχαριστώ τα έχω δει όλα αυτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το les revenants με το αμερικάνικο resurrection είναι το ιδιο στόρυ? 

 

Το ίδιο στόρυ έχουν, αλλά οι Αμερικάνοι λένε ότι δεν είναι remake και ότι βασίζεται πάνω σε ένα βιβλίο (ενώ το γαλλικό σε μια ταινία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινηματογραφο που θελω να παω τεταρτη παιζει τπτ Καλο για Αθηνα?

 

-Gone Girl. Σκηνοθετης ειναι ο david fincher, δραμα, μυστηριο κλπ. Σε παρασερνει ευκολα η ιστορια και οι 2.30 ωρες θα περασουν δυστυχως γρηγορα.

 

-Σε κωμωδια υπαρχει το "Ιστοριες για Αγριους" το οποιο εχει παρει καλες κριτικες.

 

-Guardians of the Galaxy. Η μπλοκμπαστερια του καλοκαιριου. Παρε ποπ κορν να χεις.

 

Και πιο δυσκολα θα βρεις σε αιθουσες τα

 

-Boyhood απο τον Richard Linklater. 3 ωρο επος; για το πως μεγαλωνει ενα παιδι. Γυριστηκε σε διαρκεια 12 ετων και ο ηθοποιος ειναι ο ιδιος.

 

-Νο1 Καταζητουμενος. Ο τελευταιος πρωταγωνιστικος ρολος του Philip Seymour Hoffman. Σινεμα και συμπαθητικο κατασκοπευτικο δραμα ειναι καλος συνδυασμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...